Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés beindulásakor megtagadh...

Szülés beindulásakor megtagadhatja az orvos a császárt?

Figyelt kérdés
Ha ott helyben ragaszkodik a császárhoz. Számít egyáltalán valamit a vajúdó kismama kérése, vagy hüvelyi szülésre kényszerítik mindaddig, amíg nincs veszélyben a baba vagy az anya?
2019. nov. 12. 21:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%

Kolompár uraság,addig jelentem a hülye válaszaidat amíg ki nem raknak. Mindenhova idióta tanácsokat adsz!

A császár mióta könnyebb? Max az orvosnak. Te is írod hogy műtét,abból elég felépülni hidd el,bár neked fogalmad sincs róla.

Kérdező, saját dokival lehet idő előtt egyeztetni és programozott császárról beszélni,a szülőszobán ha nem indokolt nem vágnak. A lelkiismeretesebb orvos belegondol abba hogy a vajúdás és szülés nem annyira sz.r mint császár után hetekig lábadozni. Ne akarj császárt,sok a bibi vele később

2019. nov. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%

Ha császárt szeretnél, akkor ezt inkább fogadj dokit és előre egyeztetesd ezt le vele, az a biztos.


Amúgy #11 nekem egyáltalán nem volt semmilyen hetekig tartó lábadozás, sem fájdalom, sem semmi más, ezerszer inkább császár, mint hüvelyi szülés, pedig mindkettőben volt részem. Két közeli barátnőm dettó, ők is inkább választanák a császárt, szóval nem mindenkinek egy rémálom. Ha a kérdező császárt akar, akkor azt akar, ez az ő magánügye!

2019. nov. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%

Nekem meg közeli barátnőm hetekig szenvedett a császár után. Senki nem tudhatja kinek milyen lesz.


Egyébként egy beindult szülésnél nem egy doki dönti el, hogy mi lesz, hanem minimum kettőnek kell rámondania az áment.

2019. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem alapból sokkal több az esély a császárra. Eddig minden kismama ismerősömet megcsászározták. Sokszor olyan indokokkal, amikkel régen nem műtötték volna.


Van, amikor nagyon is indokolt, de szerintem túlzásba viszik.

Én remélem, hogy természetesen szülök, de amit magam körül látok, kezdek belenyugodni a császárba.

2019. nov. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%

Nekem semmi bajom nem volt császár után, nem volt hetekig tartó fájdalom, sem semmi egyéb. Ellenben a hüvelyinél....a sajgó gátseb volt a legeslegkisebb fájdalom, annál csak rosszabb volt, egy rahedli komplikációval utána.

Nem kell úgy beállítani a császárt, hogy az valami irdatlan, brutál, szörnyen fájdalmas dolog, ami után hetekig tart a felépülés. A saját (!!) tapasztalatod nem általános érvényű igazság. És tök mindegy hogy ki írja és ki nem, ha pl nekem sokkalta jobb és kevésbé fájdalmas volt a császár, mint a hüvelyi szülés, akkor felőlem írhatja bárki, hogy de neeeem, nem az, mert de, nekem az. És a húgomnak is jobb volt a császár. Ez ennyi, mindenki el tudja dönteni egymaga is, hogy mit szeretne inkább.

De kérdező ezt mindenképp egyeztesd le előre az orvosoddal!

2019. nov. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%
16os, velem meg pont fordítva. Hüvelyi után másnap már vígan szaladgáltam, kórházból hazamenve másnap feltakarítottam, semmi bajom nem volt. Császár után napokig sírva könyörögtem fájdalomcsillaptóért. Igen mindenkinek máshogy reagál a szervezete, te meg a hüvelyi szülést ne állítsd be valami brutális dolognak.
2019. nov. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
68%

Hát csajok, én jól megszenvedtem a hüvelyi szülést. Gátvédelemmel szültem, de beszorult a lányom válla, szakadtam kívül belül, másfél óráig varrtak össze. A varratszedésnél ordítottam a fájdalomtól, hetekig sírva mentem pisilni, első 6 hétben fájdalomcsillapító éltem.


Ettől függetlenül, biztos, hogy nem cserélném el a császárra, mert kB 6 hét után el is felejtettem az egészet, míg lehet, hogy a császárt is végig szenvedtem volna 6 hétig, de ott emlékeztetne a heg a hasamon mindennap az egész szenvedésre.


Kérdező, ahogy a többiek is írták, ha már beindul a szülés, és nincs fogadott dokid akkor nem lesz választásod, csinálják természetes úton, vajúdsz 2-10 órát és a végén ha nagyon nem megy, vagy valami gond van, csak akkor tolnak be a műtőbe. Szerintem az összes közül ez a legrosszabb. Ha valaki császárt akár, akkor legalább készüljön programozott császárra, így nem szenvedni végig a vajúdást feleslegesen.

2019. nov. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%

Én egy nagy hasi műtétet csak akkor vállalnék, ha az tényleg indokolt. Egy "kis" fájdalom nem teszi azzá. A minap láttam egy videót a császármetszésről. Hát 🤢. A hüvelyi szülés sem annyira szép látvány, de én 3 hét után már jól voltam.


De amúgy tényleg kétfajta ember van. Akit nagyon megvisel a császármetszés, s akit mwg nem. Ismerősi körben van aki inkább szülne ezret természetesen, mint még egy császárt bevállaljon, a másik oldal meg nem érti, mert hamar jó formában volt utána

2019. nov. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
69%

#17 Hol állítottam be brutál dolognak a hüvelyi szülést??! Leírtam a SAJÁT TAPASZTALATOMAT és azt hogy NEKEM igen is brutális volt, ahogy a húgomnak is!! Vagy talán nem írhatom le, hogy nekem milyen volt, mert az nem tünteti fel jó színben a hüvelyi szülést??

Inkább először tanulj meg értelmezni... Senki nem állította be brutálnak a hüvelyi szülést, ellenben meg lehet nézni, hogy itt is megjelentek azok (#8 pl vagy #11), akik öntörvényűen eldöntötték, hogy mindenki számára nehezebb a császár és semmivel sem könnyebb és így és úgy (kb minden császáros kérdésnél megy az eszosztas), és meg akarják magyarázni, hogy az miért nem jó.. Az, hogy NEKED nem volt jó, az a te dolgod/bajod, másnak meg sokkal jobb volt, mint egy hüvelyi szülés, ennyi. Nem tudom miért kell mindenbe belekötni....🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️

2019. nov. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
27%

#20, ezeket te írtad:

"A saját (!!) tapasztalatod nem általános érvényű igazság."

" Leírtam a SAJÁT tapasztalataimat..."


Nincs itt pirinyó ellentmondás?


Mellesleg: tök nyilvánvaló, hogy mindenki csak a saját tapasztalatait tudja leírni, hiszen azt élte át. A másét egy kicsit sem. Akkor sem, ha az illető bármit mesél róla. Nem mindenki vállalja fel a valódi véleményét, érzéseit szemtől szemben. Attól, hogy valaki azt mondja neked, hogy ez milyen szuper volt, az meg milyen xar, nem biztos, hogy teljes mértékben fedi a valóságot. Lehet, hogy csak azt mondta, amiről tudta, hogy te szívesebben hallanád. Vannak ám ilyenek emberek, és nem is feltétlenül rosszindulatból teszik. Én sem szoktam nehéz vajúdás után császárral szült ismerősömnek áradozni az én 3 villámgyors és álomszerű szülésemről, mert nyilván nem esne neki jól.


A kérdéssel kapcsolatban az a véleményem, hogy valamire való orvos NEM VÉGEZ indokolatlanul császármetszést, csak mert a szülő nőre a fájások miatt rátör a hiszti. A természetes szülést nem véletlenül hívják így. AZ a normális, ha nincs semmi komplikáció. Valaha, a kezdetekkor császármetszést csak halott anyán végeztek.

2019. nov. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!