Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik a beindított...

Katicabogar30 kérdése:

Hogyan zajlik a beindított szülés?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy az orvosom beindítja a szülést. Izgulok, mivel az első babámat természetes úton hoztam a világra. Kérlek írjátok le a tapasztalatotokat, aki már átesett beindított szülésen. Mennyi az esélye, hogy császár lesz a vége? Köszönöm szépen mindenkinek!
2019. nov. 15. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is inditott volt mindket lanyommal. Elsovel csak oxitocint kaptam infúzióval, spontán elfolyt a magzatvizem közbe így nem volt burokrepesztes. Második lányomnál volt burokrepesztes az kellemetlen volt mert nagyon melyen felnyúlt az amúgy is fajos alfelembe. Szerencsére mindkét alkalommal elég volt a tágulás csak oxitocinhoz. Egyébként előző éjjel tágító zselét kaptam volna. Ez nem volt szükséges szerencsére.
2019. nov. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem is a 2. volt indított.

Bementem, átöltötés, papírmunka, beöntés, wc, zuhany, szülőágyra fel, nst fel, oxiticin be, 1 óra múlva burokrepeszés, 2,5 óra múlva a kezemben volt.

(a legrosszabb az volt hogy végig feküdnöm kellett)

2019. nov. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem ballonnal indították kevés magzatviz és alacsony becsült súly miatt.

Be kellett fekudnom, este kaptam meg a ballont (egy lufi szerű dolgot raknak fel, majd megtoltik vízzel). Éjszaka menstruáció szerű gorcseim lettek tőle, reggel 2 cm-re tagultam.

Ezután oxi, majd később burokrepesztes.

Elég jól tagultam, délután meg is született.


Szerintem ne aggódj, de nyilván nem tudni előre hogyan reagálsz az inditasra, de sok pozitív példa van a sikeres hüvelyi szülésre.

2019. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Nekem ballonnal indították, este 8-ra beballagtam a kórházba, 10-kor a férjemet hazaküldték és egy 3 fős csapat felhelyezte a ballont (nem volt vészesen kellemetlen, kb mint egy mensigörcs). Az szépen dolgozott reggel 6-ig, addig kitágított 5 ujjnyira, burkot repesztettek (meg sem éreztem) majd 10-ig semmi. Akkor kaptam egy kis oxit majd zselét. Ezután pár óra öntudatlan, pokoli fájdalom következett és 3-kor azt mondták lehet nyomni, fél óra kitolási szakasz után gátvédelemmel született meg a lányom 0 (azaz nulla!) sérüléssel. Sem varrni nem kellett, sem semmilyem sérülésem nem volt egy horzsolást leszámítva. 50-50 az esély császárra, pont mint egy spontán beindult szülésnél is. Nem kell minden ilyen instagramos marhaságot elhinni az önjelölt szakértőktől, ugyanis az indítás nem feltétlenül rossz, és nem feltétlenül végződik horrorisztikusan, nem is értem miért kell paráztatni az embereket. Nekem csodálatos indított szülésélményem van! Neked is csak a legjobbakat kívánom! :)
2019. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Utolshóhoz: 5 centire nem 5 ujjnyira tágított a ballon, pont félútig, bocsánat. :)
2019. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Nekem a 38. héten kellett megindítani. Már 2 ujjnyira nyitva voltam, és 4 napja tartó rendszeres, de gyenge fájásaim voltak.

Amikor bementem, felvettek, átöltöztem, feltettek nst-re (ami végig maradt is, ezért nem kelhettem fel), bekötötték az oxitocint, és egyből burkot is repesztettek. Az oxitocinon kb. fél óránként emeltek fokozatosan. Végül 5 órán át tartó 2 perces fájásokkal is ugyanott tartottunk, ahol kezdtük, és a babám feje sem ékelődött be, ezért császár lett.

2019. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Nagyon jól esett ilyen pozitív élményeket olvasni. 😊 Az első szülésem nekem is pozitív élmény volt, igaz gatmetszessel. Éjjel 1 kor kezdődtek az összehúzódások, délelőtt 8:20kor magzatvíz szivárgás, 11 kor bementunk a kórházba egy ujjnyi tagulassal és 15:10kor már a pocakomon feküdt. Remélem minden rendben lesz. Mindenképp megírom majd, hogy hogy történt. Megegyszer köszönöm szépen mindenkinek a bátorító szavakat!
2019. nov. 15. 17:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is a második szülésem volt indított, mert túlhordtam a picit 8 nappal.


Reggel 8_ra kellett bemenni, csináltak egy nst-t, vizsgálat (1 ujjnyi volt a tágulás még csak) aztán átmentunk a szülőszobára. Előkészítés után 10-kor kaptam infúzióban oxitocint. Kb egy óráig nem történt semmi, közben folyton nst-t csináltak, azon voltak fájás görbék, de nem éreztem igazán semmit, 11-kor emelték az oxit, majd betétték az eda branült. Ekkor kezdődött az igazi fájás, közben fokozatosan tágultam is. Kb délben kaptam az edat és még több oxit. Nem mondom, hogy nem fájt, de nem volt vészes. Kereken délután 2-kor kint volt a baba, a kitolás fájt, de 2-3 nyomára kint volt. Kaptam 3 öltést és ennyi. Fél sem merült a császár lehetősége.

2019. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
A terminus napján teakeveréket, masszázsolajat és akupunktúrát kaptam. A teát innom kellett rendszeresen. Rettenetes, keserű íze volt. A masszázsolajat szerettem, annak nagyon kellemes illata volt, a pocakomat kellett vele erősen masszírozni. 10 napig vártunk a terminus után, aztán megindították a szülést. Egy pénteki napon reggel 8kor zselét helyeztek fel. És vártunk. Nem sokra rá megérkeztek a fájások, kb.8 percenként jöttek. Ez nagyjából egész nap így ment, párszor ctg-re tettek, de mindig azt mondták, nem elég erősek a fájások. Sétálgattam, labdán ringatóztam, pihentem, vízben ültem. Este felé megérkeztek az 5 perces fájások. Este 9kor hazaküldték a férjemet, mondván ebből most még nem lesz baba, teljesen zárt a méhszáj, pihenjen mindenki. (itt kiborultam, hogy én nem tudom megszülni ezt a gyereket) Kaptam izomlazító kúpot. Felküldtek a gyerekágyas osztályra, azt mondták, ha elviselhetetlen a fájdalom, menjek vissza a szülőszobára és megnéznek. Minden egyes fájás csúcsán úgy gondoltam, hogy ha vége a fájásnak, lemegyek a szülőszobára. De mire összeszedtem volna magam, jött a következő fájás. Így 5 perces fájásokkal végigcsináltam az éjszakát. Hajnal 5kor viszont ki kellett mennem vécére. Nagy nehezen összeszedtem magam, elintéztem a dolgom. Ahogy álltam fel, egy tompa pukkanással elfolyt a magzatvíz. Ekkor lecsoszogtam a szülőszobára. Újra ctg, 2 centire kitágultam, lassan, de haladunk. Kaptam még egy adag zselét, beöntést, akupunktúrát, szorgosan ittam az ihatatlan teát, újra kádba ültem, a fájások továbbra is 5 percenként jöttek, de estére még mindig csak 2 centi volt a tágulás. A szülőszobán tartottak éjszakára, a férjem is bent maradhatott. Ekkorra már kezdtem kifáradni, újra kiborultam, hogy nem megy nekem ez a szülés. Kifáradtam, elaludtam a fájások között. Nem emlékszem sokra ebből az éjszakából, csak arra, hogy nagyon fájt, én lélegeztem szorgalmasan, próbáltam lefelé engedni a babát. Vasárnap reggel megvizsgáltak, 6 centire volt nyitva a méhszáj, és ezzel a lendülettel elmúltak a fájások. Egyszerűen abbamaradt a vajúdás. Itt már nagyon ki voltam akadva, hogy én ezt nem bírom tovább. Közöltem a szülésznővel, hogy jól van, nem érdekel, bent marad a gyerek, örökre terhes maradok, hagyjuk ezt abba. Megnyugtattak, hogy menni fog ez, csak még egy kicsit tartsak ki. vasárnap délelőtt 10 körül kötötték be az oxitocint. Ezzel már sikerült 3, majd 2 perces fájásokat is elérni. Délben újra megvizsgáltak, nem haladtunk semmit. 1kor még mindig ugyanott tartottunk. Akkor már megkérdeztem a dokit, hogy nem lehetne-e kivenni belőlem ezt a babát. Ennyi volt, elfogytam, nem bírom. Itt már elájultam a fájások között. Azt mondta a doki, hogy nincs már más megoldás, még egy kicsit várjunk, aztán megyünk a műtőbe. Itt már elvesztettem minden nemű önkontrollt, ordítottam, káromkodtam, elájultam, aztán ahogy jött az újabb fájás, magamhoz tértem, újra ordítottam. Végül fél5kor gurítottak a műtőbe. A császármetszés simán, kb. fél óra alatt lezajlott.
2019. nov. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kiirt napon mentem vizsgalatra reggel, 2 ujjnyira nyitva voltam. Az orvos burkot repesztett,majd felvettek,megmutattak a szobam,beontes es vartunk kb 11-ig,de mivel semmi fajas nem volt igy be kellett menni a szuloszobara ahol oxitocin infuziot kaptam. Meg utana is alig volt fajas igy meg tobbet kaptam. Delutan 17.30-kor szuletett meg a babam. Szornyu volt az egesz szules,meg mindig nem hevertem ki,azota is van panaszom ami idovel el fog mulni. Barcsak inkabb csaszar lett volna,fele ennyire nem szenvedtem volna meg. Pedig sajat orvosom volt
2019. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!