Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy a beindított...

Igaz, hogy a beindított szülés kihat a baba egész életére majd lelkileg?

Figyelt kérdés

Ezt nem akarom elhinni, csak előnyét látom ennek a -anyára nézve kissé fájdalmas- műveletnek.

40. héten vagyok, jövőhéten beindítják a szülést és itt olvastam, valaki írta ezt a megjegyzést, mint hátrányt..


2008. ápr. 16. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

dehogy hat!

én ezt nemhiszem mert ugy is elfelejti nagykorában. de ez nem nagy trauma szoval nemhiszem

2008. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Annyi hülyeséget összehordanak! Dehogy igaz! Szerintem nem fájdalmasabb mint ha csak ugy beindulna! A barátnömnek is inditották! Azt mondta jobb volt, mint az elsö babájánáll! 38 hetes kismama
2008. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez butaság!

Vajon honnan tudná a baba, hogy magától repedt-e meg a magzaburok, vagy megrepesztették azt?

2008. ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem hiszem, hogy kihat, és ha megindítják a szülést, azért az esetek többségében nem véletlenül teszik, hiszen a túlhordásnak is vannak veszélyei!

Kicsit úgy érzem, hogy időnként túldramatizálják a császár, az indított szülés, a szoptatás fontosságának hangsúlyozását, és hogy mindez meghatározza a későbbiekben az anya-gyerek kapcsolatot stb... Pedig szerintem ezt 1000 dolog befolyásolja, csakúgy, mint azt, hogy ki milyen anya lesz, bár ez utóbbi annyira relatív.

Azért elég körbenézni a társadalomban. Kötve hiszem, hogy 30-40 éve olyan sok indított szülés lett volna, mégis sok a lelkileg sérült ember. Na az már egy másik téma, hogy mitől.

Én úgy érzem, és még bízok annyira az orvosokban, az orvosomban, hogy tudja, mit miért tesz. És ha úgy látja jónak, mert vagy a babám, vagy én veszélyben vagyunk, indítsa be a szülést, vagy császározzon meg!

Bocsi, ha néha eltértem a tárgytól!

Üdv: 33 hetes kismama

2008. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Most meg fogtok döbbeni, de igaz. Hallotatok a sejtmemóriáról? A kisbaba minden születésgyorsitást, tágitást, fogot, vákuumot és a császármetszést is negativ stresszként éli meg. Függetlenül attól, hogy az az Ő vagy az édesanyja egészségének érdekében történik. Ha mégis elkerülhetetlen a beavatkozás, azzal segithetünk a babának, hogy megbeszéljük vele, mindez az Ő érdekében történik.
2008. ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennyire nem hinném, hogy véresen komoly lenne a dolog, ettől még nem lesz elítélt bűnöző belőle, vagy tudomisén...
2008. ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2008. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!