Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A mai világban miért nem...

A mai világban miért nem lehet fájdalommentesen szülni?

Figyelt kérdés
Miért hagyják az anyákat napokig vajúdni kínok között? Ha kérnek sem kapnak fájdalomcsillapítót rengeteg helyen. Ha meg mernek nyikkanni, a férfi orvos mérges, hogy ne ordítson, nem fáj az annyira... Sok helyen kitépik a méhlepényt, érzéstelenítő nélkül varrnak. Miért? Miért kell kínozni a nőket? A mai modern világban és orvostudomány mellett miért nem lehet fájdalommentesen vagy kevésbé fájdalmasan szülni?

2019. nov. 15. 17:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

"...és gyerek még nem maradt benn, akkor sem ha nem fizetnek érte"


Azért ez nem pont ennyi. Neked szerencséd volt. Én szintén nem fizettem senkinek. Nem volt szerencsém. Nem végezték el a több szempontból is indokolt császárt, helyette barbár módon kikönyökölték belőlem a gyereket. Végül is tény, hogy nem maradt benn, kijött, csak épp az első pillanattól fogva kezelhetetlen és mint később kiderült, fogyatékos lett. Nekem meg roncs a nemi szervem.


Kérdező, szerintem a legtöbb esetben a pénz, vagyis annak hiánya áll ezek mögött. Ha fizetsz, mint a katonatiszt, lehetőleg orvosnak is, szülésznőnek is, akkor az esetek többsége (de persze nem 100%-a) nem lesz horrorsztori. Ha nem fizetsz, esetleg nem eleget és/vagy nem mindenkinek, akkor jó eséllyel - kicsit vagy nagyon - ráfaragsz.


A velem "együtt" szülő anyatársam sem fizetett. Neki is ez lett élete egyik legpokolibb napja...


És akkor ilyenek után persze elvárja a környezet, a társadalom, hogy derűs, kiegyensúlyozott anya légy. Hogyne.

2019. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy gondolom, hogy az alapvető probléma, hogy a férfiak nem tudnak szülni.

Teljesen egyértelmű, hogy mind az abortusz, mind a fogamzásgátlás, mind a szülés máshogy nézne ki, ha a férfiak esnének át rajtuk, nem a nők.

A világ vezetői és kisebb szinteken is mindenki férfi, vagy klimaxos, megkeseredett nő. Senkit nem érdekel, hogy tegyenek a helyzet javitasaert.


Én annyit tudok tenni egyén szintjén, hogy magán dokihoz fogok járni ha terhes leszek és magán kórházban fogok szülni.

Igen, mocskosul drága, de államiban sincs ingyen. Azt a pár hónap spórolást megéri, hogy ne rossz élményeim legyenek illetve ne maradjak ott az asztalon.

Sajnos többször mutottek államiban, többet nem kérek belőle főleg nem ilyen intim területen.

2019. nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

Szültél te már egyáltalán? Azért nem gondolnám, hogy a kórházak többségében ennyire drasztikus a helyzet.

1. EDA azért nincs mindenhol, mert nincs elég anesztes. Talán állambácsinak meg kellene fizetni tisztességgel az orvosokat, és akkor lenne elég orvos, nem úgy kellene őket összevadászni. És mivel a takinéni nem tud EDA-t szúrni, így ez van.

2. Én még olyat nem láttam, hogy valahol érzéstelenítő nélkül varrtak volna. Ilyen max. akkor fordul elő, hogyha egyetlen egy darab öltést kell berakni. Abban az esetben ugyanis fullra mindegy, hogy az érzéstelenítőt szúrod be egyszer, vagy a tűt.

3. Miért tépkednék ki a méhlepényt? Kijön magától. Ha kézzel kell leválasztani, ahhoz meg eleltatnak...

4. Nem hiszem, hogy általános, hogy üvöltenek a vajúdóval. De nyilván rászól az ember, hogy próbáljon meg ne üvöltözni, ugyanis úgy nem lehet normálisan nyomni. A haspréshez az kell, hogy benntartsa a levegőt.

2019. nov. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos fájdalommentes szülés nincs. De amiket te leirsz azért nem általános. Én senkiről se tudok aki napokig vajúdott volna az én ismerőseimet akik nem tágultak, megcsaszaroztak. Nem napok múltán... 24 órán belül. Sajnos fájdalomcsillapító tényleg nincs mindenhol, viszont ha a szülés relatíve gyors akkor nem.is lehet mert mikor nyomni kell akkor ugye kell hogy érezd a tested. Én senkitől nem hallottam olyan panaszt, hogy kiabált volna vele a doki. Olyat se hallottam, hogy kitépik a méhlepényt konkrétan. Olyat már hallottam hogy érzéstelenítő nélkül varrtak mert csak 2 öltés lett, de megbeszéltek az anyával, hogy mi legyen. Mert a fájdalom faktor kb ugyanaz lett volna.


Mondjuk azért nem lehet fájdalommentesen szülni mert még nem tudják kivarázsolni a gyereket. Ha meg csaszaroznak az is fáj csak később. Szóval seb és varrat vagy minimum szenvedés nélkül nem megy. Sajnos. De amiket leírtál az a legrosszabb forgatókönyv és így egyben azért nagyon ritkán fordul elő.

2019. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Coffelia ***** válasza:
100%
De lehet, valaki már írta, ez a programozott császár. Szerintem én nem vagyok ősanya, de a szülésfelkészítés során megragadt bennem egy gondolat, ami a szülésem alapélménye lett: a szülés fájdalma nem egy hiábavaló szívatás, mint egy fogfájás, vagy egy törött kar, hanem annak az izommunkának a fájdalma, amit a méhed csinál, azaz ahogyan centiről centire kijjebb tolja a babát. Nekem speciel olyan volt, mint egy hatalmas izomgörcs, csak nem a lábamban, hanem a bordám aljától a szeméremcsontomig a felsőtestemben. Nyilván nem volt egy nagy élvezet, de ez egy szükséges dolog, és ahhoz, hogy ráérezz a saját ütemedre, ahhoz jobb érezni, különben nem tudsz tudatosan segíteni megszületni a gyerekednek.
2019. nov. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
73%
De miért gondoljatok, hogy a program császár jobb? Egyeseknek jobb és könnyen felgyógyulnak, valakinek meg az a pokol. Más meg relatíve könnyen szul. Ezt nem lehet tudni előre, szóval szerinte. Ez egy nagy előítélet hogy a császár könnyebb. Mondom úgy, hogy nem volt császárom. De azért ott gyakorlatilag kibeleznek. Na. Ha elvágod az ujjad az is több napig tud fájni es hol van az ahhoz képest hogy átvágják az izmaidat aztán össze is varrjak?
2019. nov. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyebb a császár, én legalábbis nem úgy értettem és egyébként nem is vagyok ellene. Volt az a pont a természetes szülésem közben amikor császárért könyörögtem, csak legyen már vége. A program császárnál az ember nem vajúdik (kivéve ha úgy egyezik meg a dokival, hogy ha beindul magától a szülés akkor vajúdhat egy darabig de fixen császár lesz a vége viszont ez a kismama saját döntése, nem kényszer), nincs semmi csak megkapod amit meg kell, felfekszel az asztalra és kiveszik a babát, pont. Az majd utána fog fájni amikor a friss, fájdalmas sebbel el kell látni a gyereket. Én természetesen szültem amiből van kb 3 óra ami kimaradt mert nem voltam magamnál a fájdalomtól, a kitolás is fél óra volt nem 2 nyomás de sikerült a gátvédelem és szülés után 3 órával törökülésben (!) üldögéltem a kórházi ágyamon és semmilyen fájdalmam nem volt. A lényeg, hogy bármilyen módon szül az ember, valahol, valamikor rohadtul fog fájni, ez elkerülhetetlen de ezeket a horrorokat amiket említett a kérdező a program császárnál eleve ki vannak lőve. Minden tiszteletem egyébként a császáros anyukáknak!
2019. nov. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért írták többen a program császárt mert naga a szülés ott nem faj,nem vajudik az anya...


Az hogy utána a felépülés sokkal fájdalmasabb is lehet az más kérdés. De a kérdező magára a szülésre tette fel a kérdést...


A has egyébként természetes úton való szülés után is fáj, szóval szülés után a fájdalom elkerülhetetlen.


Kérdező. Te szültél már, vagy csak horrorsztorikkal találkoztál? Ilyet hogy kitepik a méhlepényt...?

A vajúdás olyan fájdalommal jár, amire nem eleg egy algopirint vagy egy no-spat bevenni... Anesztes orvos csinálja es ahogy előttem írták már vagy nincs anesztes, vagy 1 óra amig jön beadja stb + 1 óra amíg az hat, gyakorlatilag lehet hogy addigra már meg is születne a baba, amit a szülésznő lát, így mar fel sem ajánlja az Eda-t...


A szülés fáj... De nem gondolom hogy van olyan orvos (kivéve persze ha abberalt) aki direkt szivatja, szenvedteti a szülő nőt.

2019. nov. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintem orvos és szülésznő függő az egész.Államiban szültem négy hete.Nem volt fogadott orvosom.Ettől függetlenül hihetetlen rendes volt az ügyeletes doki és a szülésznő is.Végig velem voltak,beszéltek hozzám elmondták mikor mi történik. Nálam is rásegített a babát kinyomni de nem fájt egyáltalán. A gátmetszés na az igen mert ahogy kaptam az érzéstelenítőt már vágott is.De muszály volt mert a baba feje gyorsan jött ki. Nem volt idő várni, hogy hasson. Nekem szerencsém volt.
2019. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Vajon miért szül az összes színésznő, celeb, sztármami császárral? Ez is nagyon érdekes..Nagyon-nagyon kevés szül, természetes úton.
2019. nov. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!