Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnaputánra vagyok kiírva,...

Holnaputánra vagyok kiírva, de semmi jele hogy jönni akarna a babó. Már nagyon türelmetlen vagyok, és egyre jobban félek a szüléstől. Bennetek milyen érzések voltak az utolsó napokban?

Figyelt kérdés
Buta kérdés, tudom, de érdekelne, más mit gondolt ebben az időben, talán egy kis erőt ad.
2008. nov. 18. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én még nem szültem de már nekem is közel az idő.Én is félek,de próbálok arra gondolni,hogy olyan sokan átélték és mégis vállalkoznak a következőre.Ne agódj erős leszel,rengeteg energiát türelmet és szép szülést kívánok neked és minden kismaminak.
2008. nov. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem még van egy hetem, de már nagyon türelmetlen vagyok, figyelem a jeleket. Igazán nem félek a szüléstől, inkább nagyon várom, de ha beindul szerintem biztos beparázok majd, és nem is annyira a fájdalomtól, hanem hogy onnan már nincs visszaút, ez a baba bizony ki fog jönni. Biztos furán hangzik, hogy pont ettől félek, de hát ez van. Viszont mindenki azzal biztat, hogy ott és akkor ezek a gondolatok nem fognak eszembe jutni, és a világ legtermészetesebb dolga lesz ami épp történik. Hát majd meglátjuk. Kitartást, és könnyű szülést!
2008. nov. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én vasárnapra vagyok kiírva.Anyósom,anyukám idegeskednek helyettem, én meg halálos nyugalomban vagyok.Én inkább a kórházi bentléttől tartok.Tegnap a dokim megjegyezte lassan szülhetünk kinyilt a szeme mikor közöltem vele,tölem rendben nem rajtam múlik.Én inkább az unom,hogy mindenki a hasamat vizslatja,tippegelgetnek mikor szülök.Na ez az ami idegesít.
2008. nov. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, a hasam nekem is vizsgálják állandóan"óóó milyen lent van, ekkor meg ekkor biztos meglesz" meg az arcomat figyelik hogy hogy van eltorzulva. Ez tényleg idegesítő, meg a többi kérdés: Hát te még nem szültél?? Még mindíg egyben vagytok??

Hát istenem, nem látszik?

2008. nov. 18. 10:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 héttel túlhordtam a babámat és még a méhszájam sem nyílt ki, ráadásul 4 kiló fölött volt a baby. Gondolhatod mit éreztem, minden nap kontroll, mentem a kórházba a hatalmas pocakommal, már járni is alig bírtam. És minde4n nap imátkoztam, hogy végre azt ondja a doki, hogy na végrekinyílt a méhszáj és közel az idő. Tőlem is mindenki kérdezgetett. Naponta kb ezerszer csörgött a telefonom, és minen szomszéd engem mustrált. Két három nappal szülés előtt teljesen kiborultam, a lábamat sem dugtam ki a házból és csak bőgtem. Végül programozott császárral lett meg a manó. Nagy megkönnyebülés volt.

Sok sikert és ne aggód! Na mondom én. :))

2008. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2008. nov. 18. 11:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 hetet vittem rá, az utolsó héten már nem mertem az utcára menni, mert mindenki azt kérdezte: "Te még nem szültél meg?" Hát miért úgy néz ki?

Kétnaponta NST, amnio, már totál megszoktam, hogy a lában között matatnak! Na jó, viccet félre téve.

Minden vizsgálat után sírva mentem ki, mert azt mondta a doki, hogy semmi változás, nem lesz még babó mostanában. Nem tudták az emberek mi bajom.

Teljesen türelmetlen voltam, mert a "kedves" ismerőseim belém beszélték jó előre, hogy biztos előbb meg fogsz szülni, mert hatalmas a pocakod, meg lent van stb stb...erre 2 hét plusz!! Amúgy a vége az lett, hogy megindították, de nem tágultam és megcsászároztak.

Szóval csak kitartás, fel a fejjel és sok türelem!

2008. nov. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Négy nappal hordtam túl a babát, s én is tiszta "dilinyós" voltam, mert elterveztem, hogy hamarabb fogok szülni. Ijesztgettek, hogy nagy lesz a baba, meg nehéz szülés lesz, ezért képzeltem úgy, hogy meghatározhatom a gyerekem érkezésének idejét..Persze az én kincsem erre fityiszt mutatott. Két naponta NST, állandóvizsgálat... Nem volt könnyű, szerettem volta túl lenni rajta, én is nagyon féltem a fájdalomtól. Aztán egyik szombat délelőtt is megvizsgált a doki, már 1ujjnyi voltam. Repdestem az örömtől, de ő nem bíztatott a gyors tágulással. Mégis este elment a nyákdugó, s másnap reggel 6:10-re meglett a kis Matyink.

Utólag elmondhatom,nem érdemes félni a szüléstől,mindenki átesik rajta, ki lehet bírni. Persze nem könnyű,sőt. De hihetetlen érzés, mikor túl vagy rajta, s a kezedben tartod a gyermekedet.

Mikor a kórházba mentünk szülni, már nem is gondoltam arra,hogy fog fájni, csak az járt az eszembe:VÉGRE.

Egyébként 4000grammal és 61cm-rel született természetes úton 5 hónapja.

2008. nov. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első babámat én is túlhordtam egy héttel, pedig mindenki (köztük a dokim is) azt hitte, hogy legkésőbb a 39. hétre baba lesz. Engem is totál felhúztak a beszólásokkal, hogy na mi van, még mindig egyben van... 3. héttől másfél ujjnyira voltam kitágulva, ez a 40. hétre 2 ujjnyira változott. A nyákdugó valamivel több mint egy héttel a szülés előtt távozott. Sajnos ezekre a jelekre nem sokat lehet adni. :( Most vagyok 36. hetes a második babámmal, remélem nem kell mindezt újra átélni. Kitartás neked is!!!
2008. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Szóval a 36. héttől voltam másfél ujjnyira nyitva, csak elírtam.
2008. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!