Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés véleményeket...

Apás szülés véleményeket várok . Kinek volt bent? Én férjem mondta nem tudná végig nézni . Elfogadóm de jól esne és jó lenne ha ott lenne . 😕

Figyelt kérdés
2020. jan. 3. 16:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
19%
Ha még valaha is azt akarod, hogy nőként nézzen rád, akkor fogadd el, ha nem akar bent lenni.
2020. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
A férjem ott volt mikor a fiúnk született, most a tesónál is bent lesz. Sógorom csak az első gyereknél volt benn, a következő kettőnél anyunk ment be húgommal. Sógoromat megviselte a szülés, mert szegénynek nagyon rossz volt, tudod lelkileg. Na az ilyen férjek jobb is ha kívül maradnak. Vigyél magaddal olyat aki valóban támogat majd és nem magával lesz elfoglalva.
2020. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
72%
Bent volt, de kb minek?! Persze örülök, hogy végül ő vághatta el a köldökzsinórt, de azon kívül mintha ott se lett volna. Megszűnt a külvilág.
2020. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

Az én férjem annyira kíváncsi, hogy lelkesen vállalta a feladatot. A fejemnél volt végig és azt mondta nem bánta meg, nem néz rám máshogy vagy kevésbé nőként.

Ha viszont nem szeretne bent lenni akkor nem szabad erőltetni mert rosszul sülhet el. Ha nagyon nem akar de neked szükséged valaki támogatására akkor hívd be anyudat, lánytesót, legjobb barátnőt stb esetleg ha vállalják.

2020. jan. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%
Az én férjem nem volt bent múltbeli feldolgozatlan tragédiák miatt. Jobbanesett volna persze, ha jön, de nem akartam, hogy rossz élménnyel legyen, esetleg előtörjön valami belőle. A lányomat is egyedül (értsd csaladtagok nélkül) fogom világrahozni. Lehet másnak szuper kapcsolata van az anyukajaval, noverevel, barátnőjével, nekem is, de úgy gondolom, hogy ők nem a gyerek másik szülei. Ha a férjem nem lesz ott, ne legyen ott senki távolabbi.
2020. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%
Bent volt az első szülésnél, nagyon kíváncsi volt, így többször lekukkantott kitolásnál, látta kibújni, ő vágta el a köldökzsinórt, még a méhlepényt is megcsodálta :) Nem tudok arról, hogy rossz érzés maradt volna benne. 6 héten belül jön a második baba, akkor is ott szeretne lenni. Rám sem néz máshogy, házasélet is rendben, ha lenne energiánk szerintem ugyanolyan napi szinten együtt lennénk. De így sem panaszkodunk :)
2020. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
81%
Az első babánk sürgősségi császárral született, ott nem lehetett bent.Most a masodikat várjuk, ha sikerülne természetesen szülni akkor szeretne bent lenni.Nálunk fordított a helyzet mert én nem igazán vagyok odáig a gondolattól, hogy bent legyen, viszon t ő szeretne ott lenni.Természetesen megtiltani nem fogom, ha bent szeretne lenni nem fogom megfoaztani az élménytől.
2020. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
60%

Nekem bent volt mind a 4 szülésemnél, nagyon sokat segített, főleg lelkileg. Úgy indult, hogy nem akar bent lenni, de kb. az első várandóságom felénél megváltozott a véleménye, tehát nem kellett rábeszélnem.

Nekünk csak jó irányban változott a kapcsolatunk, ékes bizonyíték rá, hogy 5,5 év alatt született a 4 gyermekünk.

2020. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar bent lenni ne eroltesd! Az apás szülés csak úgy működhet, ha mindkét fél akarja.


Ha a kitolast nem bírná, akkor meg lehet beszélni hogy támogasson téged vajúdás alatt, de amikor a kitolas jön menjen ki. A dokinak is jelezzétek es szólni fog mikor menjen ki

2020. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy fontos dolog


Eröltetni nem lehet, nem is szabad!


Nálunk benn volt.

Jobb lett ezáltal ( is) a kapcsolatunk.


Tudni kell, hogy régen elzárkózott tőle teljesen.

Amikor terhes lettem nem is beszéltünk róla,

A véleményét kifejtette egyszer, elfogadtam.


Kb félidős voltam, amikor anyósom a jelenlétemben kérdezett rá, hogy benn lesz-e.


Azt mondta természetesen, ha rajta múlik nem hagyja ki.

Meglepett vele.


Azóta, ha szóra kerül, akkor mondig elmondja, hogy nahyon nehéz, de szerinte minden apának ott kell lenni.

Tisztában lenni, azzal, hogy egy anya min megy keresztül..addig a videókon sem jött át ( nézett ilyet "titokban", nem is tudtam h készült rá)

Ő egy picit összeomlott, komolyan kellett neki is az a 3 nap, hogy összeszedje magát...


Mindenesetre, ha valaki nem szeretne ottlenni, annak lehet traumatikus is.

2020. jan. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!