Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés véleményeket...

Apás szülés véleményeket várok . Kinek volt bent? Én férjem mondta nem tudná végig nézni . Elfogadóm de jól esne és jó lenne ha ott lenne . 😕

Figyelt kérdés
2020. jan. 3. 16:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
84%
Ezt nem szabad erőltetni. Én behívtam a férjem és nem bánta meg, én sem. Jó volt. Ja és azóta is nőként tekint rám, pedig sztem többet is látott mint kéne.
2020. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
97%
Az, hogy valaki elmondja a párjanak, mennyire sokat segítene rajta, ha támogatná a jelenlétével, MÉG NEM ERŐLTETÉS. Az nem itt kezdődik.
2020. jan. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Coffelia ***** válasza:
64%
Én 12 órát vajúdtam, a dúlám es a férjem voltak benn, aztán a 6. órában volt egy mélypontom, amikor nagyon elfaradtam a fájdalomtól(csőstül tolták belém az oxyt már a negyedik órában), és azt hittem, nem fog menni. Akkor a férjemnek elfogytak a lelki tartalékai, nem tudott már segíteni, és felváltották egymást anyukámmal. Ő volt benn a kitoláskor, és babázni meg aranyóràzni már visszahívták a férjem. Aztán ő vitte ki a babánkat lemérni és felöltözni, amíg engem leápoltak :) Ez így pont jó volt, de az soha nem jutott eszünkbe egyáltalán, hogy ez a szexuális életünkre hatással lehetne, ez két külön dolog a mi fejünkben.
2020. jan. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 khniki ***** válasza:
68%
Ha nem akar bent lenni, ne erőltesd! Inkább kérd meg anyukádat, hogy legyen veled! Az én férjem mindhárom fia születésénél bent volt, neki ez fontos volt és boldoggá tette, hogy láthatta a születésüket. De nem mindenki bírja gyomorral.
2020. jan. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
68%
Nem erőltettem egyik gyereknél sem, azt nem szabad. Anyukám volt bent. A másodiknál a szülés előtt azért bepróbálkoztam még egyszer, hogy nem gondolta e meg magát, de azt mondta menjen csak anya, az a biztos. Ez a szülés végül császár lett, de utólag azt mondta, hogy amíg a műtő előtt várakozott hogy kihozzák neki a babát, már ott rosszul volt a gondolattól hogy mit csinálnak velem, az ajtó túl oldalán.
2020. jan. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám volt benn velem, a férjemet eleve nem is akartam, ő sem ragaszkodott a lehetőséghez.

Amitől viszont epeömlést kaptam: volt, aki rákérdezett, benn lesz-e apa, és amikor mondtam, hogy nem, ezerrel elkezdték tolni, hogy de az milyen fontos, meg mekkora élmény, meg ne csináljam már, hogy kihagyom belőle. (Ezek egyike egy kisgyerekesként elvált nő, másik meg egy olyan pasi, akiben egy szemernyivel sem lett több tisztelet a felesége iránt attól, hogy látta szülni. No comment.)

Én nem vagyok híve az apás szülésnek, de ettől még értem, ha valaki úgy érzi, ez neki jó lenne, csak senki ne akarja kötelezővé tenni senki számára.

2020. jan. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk el is hiszem,hogy jól esne ha ott lenne.

Nem kötelező természetesen ,de azért az valahol borzalmas,hogy a legnehezebb pillanatokban hagyja magára a férje az embert ,mert "nem bírja" .. mit? nem neki fáj :D és nem kell premier plánban nézni,én még nőként sem tenném.

Ugyanakkor az sem jó,ha győzködöd ,nem lehet ezt erőltetni . Szerintem csak reménykedj benne,hátha meggondolja magát .Nekem ez olyan lett volna,mintha cserbenhagyna a férjem, pedig nem nagy kérés bent ülni egy szobában ,fájások,szenvedés,és kiszolgáltatottság nélkül,amin a nők mind keresztülmennek. Persze természetes dolog,és ki lehet bírni,nem sajnáltatni akarom magam ,csak na .. :D

2020. jan. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
77%

"de azért az valahol borzalmas,hogy a legnehezebb pillanatokban hagyja magára a férje az embert ,mert "nem bírja" .. mit? nem neki fáj :D és nem kell premier plánban nézni"


Valahol jogos, amit írsz, viszont a nem neki fáj dologról csak annyit: engem például sokkal jobban megviselt lelkileg a szomszéd szobában szülő nők jajveszékelését hallgatni, mint átélni a saját szülésemet. Fura dolog ez, mert azt hittem, nem bírom a fájdalmat, végül kiderült, hogy mások szenvedését sokkal rosszabbul bírom.

A másik, hogy én úgy emlékszem a saját szülésemre, hogy hát fájt, fájt, de tök izgalmas és érdekes élmény volt, anyám meg úgy, hogy nagyon szeretné elfelejteni (már hogy az én szülésemet, nem a sajátját...)

2020. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!