Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok az egyke gyereke...

Mit gondoltok az egyke gyerekekről, jobban mondva ha csak egy gyereket vállal az ember?

Figyelt kérdés

A férjemmel sokat beszélgetünk a tesóról. Ő azon az elven van, hogy egy gyerek elég (hozzáteszem 1 éves kor alatt van a babánk, így lehet csak a kimerültség beszél belőle). :D

Mikor elnézem a többgyerekes anyukákat és azt a stresszt ami körülöttük van, néha én is az egyke mellett vagyok. Mondjuk egy gyerek is embertpróbáló tud lenni sokszor. Emellett meg ugye jó lenne, ha lenne egy testvére, akivel megoszthat dolgokat stb stb.

Ti hogy vagytok ezzel?



#Egyke gyerekek #többgyerekes anyukák
2020. jan. 4. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Egy gyerekem van, és elégedett vagyok. Sok barátja van, akivel megoszthat dolgokat. A férjemnek 3 gyereke van az előző házasságából, már kamaszok, és szinte semmi kapcsolatuk nincs, nem csinálnak szinte semmit együtt, nem nagyon foglalkoznak egymással. Nekünk a nővéremmel nagyon jó a kapcsolatunk, és sok mindenkit ismerek, akinek felnőttként is jó a kapcsolata a testvérével, de sok olyat is, akik nem is beszélnek. Gyerekek között is ismerek olyat, akik jó testvérek,meg olyanokat is, ahol csak a veszekedés megy. Az a közhely meg nem igaz, hogy az egyke gyerekek önzőbbek.
2020. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nalunk lett masodik. Ha van rendszeres segitseg (ovi, bolcsi, babysitter, barat, csaladtag, egyeb gyerekmegorzes, vagy etelrendeles, tskaritono, vagy egy ezeket megcsinalo ferj vagy csaladtag) akkor nem elvetemult dolog :)
2020. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Engem csak az alváshiány készít ki. De az rettenetesen. Annyira de annyira szeretnék aludni újra 8 órát egyben.. 10 hónapos a lányom, most szeretnénk még egy gyereket. Mindig 2 volt a vágyam. Nekem kis korkülönbséggel van testvérem, teljesen össze vagyunk nőve, páromnak is több tesója van, összetartanak. Apukám egyke, rajta nagyon látszik hogy csak vele foglalkoztak a nagyiék, kicsit önző, nehezen osztja meg a dolgait másokkal stb.. Szóval magamból kiindulva szerintem jó dolog az ha van testvér. Nem azt mondom hogy egykének lenni rossz és hogy önzők lesznek, rengeteg kivétel van. De nem is ez a lényeg, hanem hogy magatoknak szülsz még egy gyereket és nem neki egy testvért.
2020. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Mi 3-at tervezünk.

Jelenleg 1,5 a "nagy", 6 hét és jön a kicsi.

Aztán lehet marad a 2 gyerek.. ha úgy érezzük mégis.


Egykéket én sajnálom, mert imádtam, hogy van testvérem.

Nagyon szeretem az öcsémet.

Viszont, ha valaki nem jön ki a tesójával, vagy önmaga szeretett egke lenni biztos másképp vélekedik.


Inkább legyen csak egy gyerrketek, mint kiégett többgyerekes szülők legyetek, én is azt vallom.

2020. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Speciel semmit, mindenki maga tudja mennyi gyereket tud becsülettel,szeretettel helytállva felnevelni.

Nekem 2 öcsém van, az egyikkel teljesen jó a viszonyom a másikkal elmegy.Páromnak is két tesója van és nem tartják a kapcsolatot.Csomó példa van nyilván körülöttetek is, ahol a testvérek jóban vannak, vagy épp nincsenek.

Annyit vállaljatok amennyit szeretnétek.

2020. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

6 éves fiam és 2,5 éves lányom van.

Már egy ideje egyre többször játszanak együtt. Tündériek!

Kis korkülönbséggel születő testvérek olyat adnak egymásnak, amit senki más nem tud nekik. Sem a szülők, sem az unokatesók, sem az ovis barátok.

Mi nagyon örülünk, hogy így alakult.

2020. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon pici korkülönbség van a lányaink közt, hihetetlenül jó tesók. ❤️ Semmi pénzért nem fosztanám meg őket egymástól.
2020. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinek egyéni döntése kapacitása, anyagiak, igény szerint hány gyermeket vállal.

Én semmivel sem tartom kevesebbre az egy gyerekeseket ahogy a több gyerekesre sem nézek furán. 2 gyermekünk van. Nagyon nehéz komplikált terhességem majd nagyon komplikált császárom volt,traumatikus minden téren. A lányunk több emberes gyerek mai napig, közel 1 évig kézzel lábbal hadakoztam, hogy vállaljunk tesót. 2 éves lett a nagy mikor teherbe estem. Most lesz 2 éves a kicsi és bár nála is nagyon nehéz komplikált terhességem császárom volt, nagyon vágyom egy 3.babára. De ez még a jövő kérdése lesz e.

2020. jan. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
Mindenkinek más,az 1 gyerek szülése téma. valaki egyet akar,mert annak mindent meg akar adni,valakinek 1 azért van mert csak sok probálkozásbol ennyi jött össze,több nem sikerül.Mások többet akarnak,aztán 1 baba lesz belőle. Van nő aki egyet szül a férjének,aztán elválnak és nő uj párkapcsolatot akar,ha pasinak nincs gyermeke,akkro szül neki ha összejön,ha a pasi nem akar gyereket,nőnek 1 gyermeke marad haláláig.
2020. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Semmit. Mindenki annyit vállaljon, amennyit elbír, fel tud nevelni.

Mi is egyet tervezünk, bár a páromnak már van egy lánya az előző házasságából. Nekem fontos, hogy egyik gyerek se kerüljön hátrányba a másik miatt

2020. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!