Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszést követően vadhús a...

Gátmetszést követően vadhús a gáton. Hogyan távolítható el házi praktikákkal / orvosi segítséggel?

Figyelt kérdés

A gát környékén szülést követően piros pattanás szerű kinövésre lettem figyelmes. Először azt hittem aranyér, de csípte a kenőcs, így gyanítom, hogy inkább egy vadhús jellegű kinövés. Szokott vérezni is, mikor törlöm, és néha érzékeny is.


Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy lehet házi praktikákkal javítani a helyzeten? 2 hét múlva megyek vissza a 6 hetes kontrollra, természetesen ott mondani fogom az orvosnak.

Orvosi úton hogyan "távolítják" el?



2020. jan. 22. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Dr. Pimper Popper bőrgyógyász, tlc-n este 9-től.😊


Pont hasonló volt benne. Mindenképpen hozzáértő orvos, mert különben csak rosszabb/nagyobb lesz.

2020. jan. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
* Pimple
2020. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, sajnos nem láttam, bár lehet jobb is :D

Nőgyógyász vajon tud vele valamit kezdeni?

2020. jan. 22. 18:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt. 6 hetes kontrollon szedte le a nőgyógyász valami ezüst kolloid oldattal. Bekente, égett a seb kb 5 percig, másnap leesett a vadhús.
2020. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a nőgyógyász tud vele kezdeni valamit. Fájt nagyon? Utána jobb lett? Neked is olyan volt kinézetre, mint egy pattanás? Vérzett?
2020. jan. 22. 19:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Leírom a tapasztalatom, ha valaki mèg olvasná. Nekem is egy pattanászerű dudor jelent meg, néha gennyezett és vérzett is. Fájdalommal járt, elég sok kellemetlenséget okozott. Arra gondoltam, hogy ha megfelelően kezelem, biztosan elmúlik, ezért legalább egy hétig naponta több (4-5 )alkalommal zuhanyoztam, jégzselét használtam, aloe first sprayt fújtam rá, fertőtlenítettem, kamillateás borogatást alkalmaztam. A helyzet rosszabb nem lett, de sajnos javulást sem vettem észre, egyre inkább zavart a helyzet, kellemetlen volt ülve etetni a kisfiam, nem tudtam jól aludni stb. Visszamentem az orvoshoz, aki nagyon operatívan, néhány perc alatt, fájdalommentesen kinyomta a gennyet, kiszedett a duzzanatból egy ottmaradt, elvileg felszívódó szálat. Nagy megkönnyebbülés volt, rögtön enyhültek a panaszok. Én javaslom mindenkinek, aki ebben a helyzetben van, hogy forduljon mielőbb orvoshoz! :)
2021. ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem végül magától elmúlt. Mivel azt gyanítottam először, hogy aranyér, reparonnal mentem, ami folyamatosan irritálta. Amint abba hagytam kb. 2 nap alatt sokat javult majd elmúlt :)
2021. máj. 7. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!