Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan, hová kell nyomni?

Hogyan, hová kell nyomni?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondja rekeszizomba, más a szoruláshoz hasonlítja.

Szültem már, de eskü nem emlékszem. És nekem tolófájásaim se voltak, nem éreztem székelési ingert, se azt a nem tudom visszatartani a gyereket érzést. Mikor mondták, hogy nyomjak nyomtam de nem igazán tudtam mit csinálok, így nem is voltam valami hatékony.


2020. febr. 8. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én se éreztem székelési ingert. És nem isbtudtam hogy kell nyomni, nem is mondták, csak hogy nyomjak. Nyomtam én rekeszből de nem volt jó. És hirtelem "bevillant" hogy mintha rémlene hogy néhányan a székelési nyomáshoz hasonlították. Elkezdtem úgy nyomni és mondták, most a jó!

Ez 8 éve volt. Az első lányom császáros volt, szóval nem tudtam hogy kell nyomni, de ez nagyon bevésődött.

2020. febr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Első babám természetesen született, nem volt egy deka tolófájásom se, a szülésznő meg az orvos mondta hogy mikor nyomjak. Arra emlékszem, hogy a szülésznő többször azt mondta hogy "kakilja le a kezem".😅 Pár nyomás után ráéreztem, de így is nehéz volt pont úgy nyomni, mikor inger se volt.
2020. febr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De fura. Azt hittem ritka ha valaki tolófájás nélkül szül, és tessék. Erre már ketten írtatok.

Lehet amúgy szerintetek ezt előre gyakorolni? Mármint nyilván nem a kitolást de értitek 😅 Olyan fura, hogy végbélbe kell nyomni, a baba meg hüvelyből érkezik. Nem is ugyanazok az izmok vannak ott.

2020. febr. 8. 10:39
 4/13 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

Ezt gyakorolni nem nagyon lehet, ha az embernek van rendes tolófájása, az olyan mintha tényleg kakilni kellene. Akkor úgyis érzed hogy kell nyomni.

2020. febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szintén tolófájások nélkül szültem, az orvos mondta, mikor és meddig nyomjak.

Közben a gátat nyomta lefelé (nem gátvédelem miatt) és mondta, hogy az ujja felé nyomjak...

Nem mintha értettem volna, ez mit is jelent, de sikerült 😊

2020. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%

Nekem se volt tolófájásom, se inger. Első gyerek lévén fogalmam se volt, hogyan hová kell nyomni. A szülész nő, ordítozott velem, hogy nyomjak már, nyomjak, én meg sírva fakadtam, hogy fogalmam sincs mit csináljak.


Akkor esett le neki, hogy nincs tolófájásom, és első gyerek lévén fogalmam sincs, mit és hova kell nyomni. Utána már segítőkészek voltak, mondták, hogy most csináljak egy nagy nyomást a fenekembe, mintha kakilnék, aztán megállítottak, hogy stop, pihenjek, lélegezzek, innen már simán ment minden, 3. Nyomásra kinn volt. De azért nem esett jól, hogy indokolatlanul kiabáltak velem.


Mindenképpen szólj, ha nem érzel semmilyen ingert a nyomásra, segíteni fognak, de ne misztifikáld túl. Gyerek még nem maradt benn, valahogy ki fog az jönni.

2020. febr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is beállok a sorba, nulla tolófájás, nekem mind egyforma volt. A szülésznőm folyton azt hajtotta, hogy: mintha kakilnál! Szóval vhogy úgy érdemes, de az érzés nélkül nehéz :(
2020. febr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanígy volt, alapból rekeszizomból nyomtam volna, de eszembe jutott, hogy valaki azt mondta, hogy székeléshez hasonlóan kell nyomni, és onnan tényleg pillanatok alatt kijött... szóval úgy kell :D
2020. febr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hiába magyarázták nem jöttem rá. Néha véletlen eltaláltam. Csak kijött a gyerek. Azt mondta a szülésznő semmi gaz. Első szülésnél nem tudjuk a másodikra meg elfelejtjük. En fullra nem értettem meg, mit kene csinálnom, de a testem csak megoldotta “nélkülem” is végül.
2020. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az első szülésemkor éreztem a tolófájást, tényleg olyan mint a székelési inger, így ösztönösen oda nyomtam.

A másodiknál nem volt tolófájásom, csak mondták, hogy nyomjak. Nyomtam kettőt rekeszizomból, de semmi, majd eszembe jutott, hogy az elsőnél nem is így csináltam. Majd nyomtam kettőt lentre, és kint is volt.

2020. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!