Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 21 vagyok, fiatal lennék anyának?

Rach123456 kérdése:

21 vagyok, fiatal lennék anyának?

Figyelt kérdés

A párommal 1 éve vagyunk együtt, van köztünk egy nagyobb korkülönbség. Ami nem okoz problémát köztünk. De egzisztenciálisan lehetőséget ad arra, hogy elgondolkozzunk a gyerek témán.

Beszéltünk róla többször. Mindketten szeretnénk és biztosak vagyunk abban, hogy megtalaltuk az igazit.

Én az utolsó évemet járom az egyetemen, ha belevagnank csakis az iskola után. Tehát fogantatáskor lennék 22.

Kíváncsi vagyok véleményekre és tapasztalatokra.

Pozitív és negatív véleményeket is szívesen fogadok. Köszönöm.



2020. febr. 12. 19:17
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

8as köszönöm a tapasztalatot


9es szerintem egy kapcsolat erőssége nem a kapcsolat hosszatól függ. És ahogy mondtad gyerekneveles nagyon nehéz, úgy gondolom h ez 5 év múlva is ugyanilyen nehéz lenne 😀

2020. febr. 13. 00:30
 12/27 anonim ***** válasza:
62%
Ha visszamehetnék az időben, biztosan már egyetem alatt gyereket vállaltam volna. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy ez a helyes, de számomra ez lett volna a legideálisabb. Megcsináltam a mesterképzést is, elkezdtem dolgozni, majd sajnos megszűnt a munkám, nagyon szeretem amit csinálok, csak nagyon nehéz vele elhelyezkedni. Közben terhes lettem, elvetéltem, pedig már évek óta szerettünk volna babát a férjemmel, csak ugye vártuk, hogy az anyagiak terén úgymond stabilak legyünk. Most vagyok 27 éves, jelenleg munkát keresek, a férjem 35. Majd most megint dolgozzak 1-1,5 másfél évet, közben pedig rettegek attól, előzményeket tekintve, hogy nehogy újra megtörténjen. Ideális esetben ha összejön a baba, a szakmámban majd nem tudok hosszú évekig előrelépni. Szóval visszagondolva, már a mesterképzés alatt babát kellett volna vállalnunk. Azóta már lenne kb egy 3 éves gyerekem és a munkámban is lenne időm előrelépegetni. Azt gondolom kérdező, ha úgy érzitek, hogy anyagiak terén és érzelmileg is készen álltok arra hogy jöjjön a baba, akkor vágjatok bele. Sosem tudhatod mit hoz a jövő, sajnos manapság semmi sem biztos, főleg a munka világában.
2020. febr. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Nem vagy fiatal anyának,mindeki annyi idösen lesz apa anya ahány évesen akar,ahány évesen a baba összejön és él
2020. febr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is nagy a korkülönbség (15 év), így egzisztenciálisan akármikor jöhetett volna a baba, de nekem fontos volt, hogy dolgozzak előtte. Lett egy szuper munkahelyem, amit imádok, és ahova visszavárnak gyed után.
2020. febr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%

Márcsak a Gyed és a Tgyas miatt is érdemes lenne 1-2 évet legalább dolgozni valahol. És valóban amiatt is, hogy 25 évesen ( ha tesó is jön akkor még később) , ne legyél teljesen pályakezdő. Kisgyerekkel egyébként is halmozottan nehéz munkát keresni, tapasztalat nélkül meg pláne.

Nem olyan idős azért a párod, hogy 1-2 év ne férne bele nála.

2020. febr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért a 34 nem olyan sok!

Semmi gond nincs azzal, ha egy férfi pl. 38 évesen lesz apa.

2020. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

12es köszönöm hogy leirtad ami veletek törtent, sajnálom és remélem hogy rendeződnek nálatok a dolgok és nemsokára gyermeketek lehet.

Köszönöm a tobbieknek is, hogy értelmes és jó hozzászólásokat kapok. Úgy érzem, hogy a negatív véleményeket fogom jobban megfogadni. Mert több szól amellett, hogy még a saját életemmel foglalkozzak. Köszönöm 😊

2020. febr. 13. 09:16
 18/27 A kérdező kommentje:

15ös gondolkozom azon amit írtál. A párom nem olyan idős, belefer neki az 1-2 év. Ami pontosan az én BSc diplomám megszerzése és a várandósság lenne (veszélyes anyagokkal dolgozom. Így szigorúan tanulmányok után szeretném a fogantatást).

De ha tegyük fel megcsinalom a mestert, ami a szakmán belül alap, különben alulképzett leszek, az még további 3 év (még egy év a bsc és 2 az msc). Ezt követően 1-2 év munkaviszony, és már ott tartunk hogy ő 38, majdhogynem 40.


Mivel együtt tervezzük az életünket, én neki is élhetőbb jövőt szeretnék 😊

2020. febr. 13. 11:13
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok.

És bsc-vel nem is tudsz elmenni dolgozni? az msc-t akkor mikor tervezed megcsinálni? szülés után? vagy majd később munka mellett szülés után? Ezt nem lehet levelezőn elvégezni? Ígyis úgyis magadat szivatod meg egy terhességgel , de így már értem a problémát . Lehet tényleg az lenne a legegyszerűbb ha baba mellett csinálnád az msc-t levelezőn ha lehet. Így 2 legyet ütsz egy csapásra. Én is így csináltam meg. Nem azt mondom, hogy könnyű, de megoldható.

2020. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
79%

1 év korai?

Mi összejöttünk a párommal 4 hónap múlva össze költöztünk, 5 hónap múlva már pozitívat teszteltem.

Azóta is együtt vagyunk persze lassan már 12 éve.

Mikor összejöttünk én 19 voltam, ő meg 29.

Szóval kérdező nem vagy fiatal anyának. (én 22 évesen már a 2. lányunkat vártam.)

Ha te/ti úgy érzitek hogy jöhet a baba 1 év után akkor miért ne? 😊

2020. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!