Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 21 vagyok, fiatal lennék anyának?

Rach123456 kérdése:

21 vagyok, fiatal lennék anyának?

Figyelt kérdés

A párommal 1 éve vagyunk együtt, van köztünk egy nagyobb korkülönbség. Ami nem okoz problémát köztünk. De egzisztenciálisan lehetőséget ad arra, hogy elgondolkozzunk a gyerek témán.

Beszéltünk róla többször. Mindketten szeretnénk és biztosak vagyunk abban, hogy megtalaltuk az igazit.

Én az utolsó évemet járom az egyetemen, ha belevagnank csakis az iskola után. Tehát fogantatáskor lennék 22.

Kíváncsi vagyok véleményekre és tapasztalatokra.

Pozitív és negatív véleményeket is szívesen fogadok. Köszönöm.



2020. febr. 12. 19:17
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

15os: de, dolgozhatok BSc diplomával, de az nagyon segédmunka típusú lenne. Vegyészmérnöknek tanulok. Sokan doktorit is csinálnak, tehát a legtöbb munkahelyen alapelvárás a mester képzés.


Az a baj, hogy nálunk abszolút nincs levelező, mert heti 3-4 napot laborban vagyunk, mivel vegyianyagokkal, nyomásalatt működő gépekkel dolgozunk így ezek nélkül nincs diploma.


De igen, az lenne a legjobb, ha baba mellett csinálnám az MSc-t. Hiszen az elméleti tárgyakkal tudok haladni, amíg otthon vagyok vele 😊

2020. febr. 14. 08:40
 22/27 A kérdező kommentje:

20as: köszi 😊😊

Ment a like jel

2020. febr. 14. 08:43
 23/27 anonim ***** válasza:

"1 év korai?


Mi összejöttünk a párommal 4 hónap múlva össze költöztünk, 5 hónap múlva már pozitívat teszteltem.


Azóta is együtt vagyunk persze lassan már 12 éve.


Mikor összejöttünk én 19 voltam, ő meg 29."


Az, hogy nektek összejött az a kivétel, nem a szabály - az esetek nagy részében igenis korai az 1 év 19 évesen.


Hogy ti szerencsések vagytok, vagy nagyon érettek és okosak azt nem tudni, örülj, hogy nektek ilyen jó, de próbáld meg objektíven nézni és nem azt gondolni, hogy ami nektek sikerült az a nagy átlagnak is sikerülne.

2020. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Hasonló volt nálunk is. 22 évesen estem teherbe, párom 36 volt. Nem volt tervezett hisz csak pár hónapja voltunk együtt de valahogy éreztük hogy az igaziak vagyunk egymásnak. Szoba sem került hogy elvetessuk. Azóta házasok vagyunk és a másodikat várom, most vagyok 25.

Ahogy írtad egy hosszú kapcsolat is tönkre mehet ahogy egy friss is tarthat holtodiglan, ezt nem tudhatjuk előre.


Én nem bánom hogy fiatal anyuka vagyok és a férjem kora miatt sem bánom hogy hamar jött mindkét gyerek.

Viszont pénz szempontjából meg jobb lett volna ha többet dolgozom vagy inkább egy jó munkahelyem lett volna rendes bejelentéssel mert így nem sokat kapok. Szerencsére a férjem jól keres.


Ha van anyagi háttér és mindketten szeretnétek akkor nem korai.

2020. febr. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Én 21 vagyok 1 év után hozzámentem a szerelmemhez feleségül. Másfelé év után pedig gyereket szültem neki 21 évesen.

Nem érzem korának, sőt, tok jó hogy nem leszek olyan kóros mire felnő.

2020. febr. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

24es és 25os különösen örülök nektek. Mert hasonló szituaciobol írtok.

24es esetleg írhatnék privátba? 😊 Köszönöm csajok 😘

2020. febr. 15. 06:49
 27/27 anonim válasza:
7-es az a baj, hogy ha elmegy szülni és otthon marad vagy 10 évig,akkor ugyanúgy pályakezdőnek veszik,hiába dolgozott elötte néhány évet. Sőt ha kitolja az időt,akkor már közel lesz a 40-hez,és akkor meg az lesz a gond. A feleségem boltvezető helyettes volt évekig egy áruház láncnál, most meg alig akarták vissza venni dolgozni, teljesen másfajta munkát csinált éveki, mire most végre az egyik kereskedelmi lánc felvette bolti eladónak. Hiába szakmája,hiába volt sikeres benne,rég volt már és 40 éves elmúlt. Az egy év meg nem egy év,mert írta, hogy befejezi a sulit,addíg lesz még néhány hónap. Ami szerintem gond lesz,hogy 20 év múlva kijön a korkülönbség. A leányzó még egy tüzes 40-es lesz,diplomával, a férj meg inkább elkezd halványulni. Nem törvényszerű,de a barátoméknál így van,ott is 14 év a korkülönbség. 15 éve még nem volt baj, de a barátom folyamatosan bizonyítani akar,hogy ő még bírja,sajnos bevallja, hogy néha már mégsem bírja és ez azért okoz némi konfliktust. A hölgy nem is,de a barátomat ez nagyon bántja.Szerintem az ideális korkülönbség 1-3 év,de vannak akik boldogok többel is,csak szerintem az ritka.
2020. márc. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!