Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak itt akiknek az első...

Vannak itt akiknek az első szülés is gyorsan (könnyen) ment?

Figyelt kérdés
Általában a nehezebb szülésélményekről lehet olvasni, szívesen olvasnék ilyen tapasztalatokat:)
2020. febr. 20. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
18 éves voltam.Burkot repesztettek délben,15 órára meglett a fiam. :))
2020. febr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kerek 39 hetesen a magzatviz folyt el ejfel korul. Fajas nem volt, bementunk a korhazba vizsgalatra, mrhszaj zart volt, semmi jele a vizen kivul a szulesnek.

3-kor ertunk haza (kulfoldon vagyunk, hazaengednek a legtobb esetben) es akkor jott az elso fajas, de olyan rendes es 3 percesekkel folytatodott. 6-ra mar visszaertunk a korhazba tolofajasokkal, 6:42-re szultem meg.

Kozel 4 kg-os gyerek gatvedelemmel, se vagas, se repedes.

Azt hiszem, hogy ez elsore igen jonak szamit.

Amugy ez volt a legegyszerubb szulesem, a masik ketto kozul az egyik meg rovidebb volt, de rosszabb, a harmadik pedig masfel napig tartott.

2020. febr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

40+1 naposan délelőtt 9-kor elfolyt a magzatvíz, kb 11 óra körül kezdtek komoly fájásaim lenni. Fél 3-ra lett meg a fiam.

Sógornőm el éjfélkor folyt el a magzatvize, egy körül értünk a kórházba (én voltam a fuvaros) akkor még semmi fájdalma nem volt. Hajnali 5-re meg volt a kisfia. A második gyerek másfél óra volt.

Másik sógornőm reggel fél hatkor összefutott a nyákdugóval a wc-n. Hamarosan fájásai lettek, amik szépen erősödtek, 10-re értek a kórházba, délre a kezében volt a kisfia.

Hidd el, hogy sok ilyen sztori van, csak azokról ritkábban hallani, mert nincs bennük semmi extra. Beindult, lefolyt, megszületett.

2020. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A 38. héten hajnali 2-3 körül elfolyt a a magzatvíz. Bementünk a kórházba, és reggel hét óra tájban az ügyeletes orvos és szülésznő segítségével megszületett az első kislányunk. Akkoriban szinte kötelező volt a gátmetszés, de ettől eltekintve semmi beavatkozás nem történt
2020. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Horaires ***** válasza:
100%
Az enyém is könnyen és gyorsan ment. :) Kb 8 órát vajúdtam, az utolsó 3 óra volt nehéz, háromnegyed kettőkor folyt el a magzatvíz, negyed háromra született meg a baba. :) Reggel 9 körül még hozzáfogtam pizzát sütni, hogy legyen ebédre. :)) Nem gondoltam volna, hogy olyan hamar szülni fogok, plusz akartam látni, hogy mozgás közben rendszereződnek-e a fájások, mert előtte a tusolástól egy időre abbamaradtak. Hát rendszereződtek s erősödtek becsületesen, de még így is csak akkor tudatosult bennem, hogy én MOST fogok szülni, mikor elfolyt a magzatvíz. :))
2020. febr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
41hetesen éjfél körül érezni kezdtem valamit, többször megébredtem rá de simán visszaaludtam. 6körülre már egyértelmüen rendszeres fájásaim lettek és még dél előtt megszületett a kisfiam (4kg). Fájdalomcsillapítás nélkül, relative gyorsan és szerintem könnyen. Ugyan repedtem és vágtak is de varrás közben már mondtam a férjemnek, hogy még egy belefér. :D
2020. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ad egy kis erőt ilyeneket olvasni:D koszi!
2020. febr. 20. 20:32
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Jelen! Én még egy rákszűréstől is féltem, az utolsó CTG-n pedig kétségbe voltam esve, hogy nekem már a 25-ös, 50-es fájások is fájdalmasak.


Ennek ellenére délután 4-re rendszertelen fájásokkal értünk be a kórházba és este 10-re már meg is született a kislányom. Végig azt hittem, hogy fog ez még jobban fájni úgyhogy sosem gondoltam volna de fájdalomcsillapítás nélkül csináltam végig. Semmi kibírhatatlan nem volt úgyhogy nekem pozitív csalódás volt a szülés a sok rémtörténet olvasása után! :) Alul sajnos szakadtam, de annyira nem éreztem, hogy mosolyogva kérdeztem, hogy sikerült-e a gátvédelem. Azt hiszem ez mindent elárul..A sebem bár másnap nagyon fájt, a 2.-3. napban már kevésbé, otthon pedig már tökéletes volt. Szerintem maximálisan igaz, hogy a fele fejben dől el!


Nagyon sok jó cikket lehet találni a neten a témában, nekem azok sokat segítettek! :) Könnyű szülést!

2020. febr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 piroska és a farkas ***** válasza:
1 szülések : 0 jóslófàjàs, majd 4 nap túlhordàs utàn hajnali 1.50- kor az első fàjàsra felébredek, 4.40- kor pedig felsírt a kislànyom. Burkolt repesztett el, kaptam oxit. Kisfiamnàl reggel 9-10 között első fàjàs, fél 12- kor megszületett, szintén burokrepesztés, oxi. Legkisebbkém vmikor hajnali 5 utàn első fàjàs, semmi beavatkozàs, 9.15- kor megszületett.
2020. febr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én fél 10-kor értem be a kórházba még rendszertelen fájásokkal, hajnal 3-ra simán meglett.


Az egyik ismerősöm bement a kórházba mert elment a nyákdugója. Első gyerek volt, nem tudta mi az, gondolta biztos ami tuti bemegy és rákérdez. Hát addigra teljesen ki volt tágulva 0 fájdalommal. Felkeltették a szülőágyra, fél óra múlva felsírt a baba. Ez mondjuk extrém ritka eset, rohadt nagy mázlista a csaj, de ilyen is van.

2020. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!