Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek hogy indult a szülés?...

Kinek hogy indult a szülés? Hogyan zajlott?

Figyelt kérdés
Részletesen érdekelne kinek milyen volt a szülés, milyen érzés volt átélni?
2020. márc. 1. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőt indították 41+1 nem volt jó élmény, császár lett a vége.

Második két nappal a kiírás előtt született, elment a nyákdugó délben, fél óra múlva a magzatvíz, 16:45-kor meg is született ☺️

2020. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Az első nekem is indított volt, 40+6-on született, sajnos sürgősségi császárral. A kicsik vbac babák, maguatvízszivárgással indultak. 😊
2020. márc. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Elsőnél kiírt dátum előtt 12 nappal elfolyt a magzatvíz éjfél előtt fél órával,másnap fél 12-re nagynehezen méltóztatott megszületni az úrfi,második alkalommal hajnali fél 3kor kezdődtek a fájások,fél6kor 5 perces fájásokkal értünk a kórházba,burokrepesztés után fél9re már a kezemben tarthattam a kisasszonyt
2020. márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiírt nap előtt 1 nappal elkezdett szivárogni a víz éjszaka. Én azthittem bővebb vizes folyás, mert csak akkor jelentkezett amikor felálltam fekvésből és alig volt pár csepp. Aztán délutánra már több lett és bevitettem magam a párommal a kórházba. Párom azt hitte, hogy jövünk-megyünk, nem lesz még baba. Kicsit ledöbbent amikor mondták neki hogy a víz szivárgott és hozza a táskát mert szülünk. Egyből burkot repesztettek. 16:00 előtt értünk be 2 perccel, és 21:58-kor már rajtam volt a baba. Szerencsénk volt mert az orvosom 4-ig volt ügyeletben, már pont imdult volna haza.. :)
2020. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A kiírt nap reggelén kezdődtek a fájások, amiket menzesz szerű görcsök előztek meg. Délelőtt már a kórházban voltunk, de mivel még nem voltam kitágulva, befektettek az osztályra. De a fájások egyre erősödtek, aztán délután ismét megvizsgáltak és akkor mondta a doki, hogy már mehetek a szülő szobára. Adtak kórházi hálóinget, csak az volt rajtam, meg kúpot (beöntés helyett). Míg az hatott, párom is megérkezett. Aztán kezdődött a vajúdás. Közben tágulási vérzésem volt. Nagyon rossz volt, hiába csináltam a légzéstechnikát. A szülés viszonylag gyorsan ment, az inkább megkönnyebbülés volt, hogy végre mindjárt megszületik a kislányom. Valóban felemelő, megkönnyebbülő érzés volt. Nem féltem egyáltalán, sőt inkább túl akartam lenni rajta. Jó volt, hogy párom is jelen volt és a szülésznő, nővérek mind nagyon kedvesek, segítőkészek voltak. Pozitívan éltem meg.
2020. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Az enyém objektíven horror volt, utólag tulelheto.

48 óra vajúdás ebből 14,5 a kórházban.

Két napig nem ettem, nem aludtam. 40+3-ra született.

Infuzio, antibiotikum.

Belekakilt a magzatvizbe, ez a burokrepesztesnel derült ki.

Nyakán a köldökzsinór, keze a feje mellett. Iszonyú nehéz volt kitolni, majdnem csaszar lett 2 nap után, mondtam hogy ennyire nem tol hatnak ki velem, végül sikerült de kellett gatmetszes is. Ezek után a lepény nem akart leválni majd a vérzés nem akart elállni. Majdnem toltak a műtőbe. A gyerek ment a PIC-re. Szuper volt mondhatom.

Oxitocint csak a kitolashoz kaptam, de nem fajt tőle jobban, csak sűrűbben lettek a fajasok.

A fajdalomra magára már nem tudok visszaemlékezni, csak hogy nagyon fajt, de annyira nem, mint hogy mondjak, ez a legnagyobb fájdalom. Van rosszabb. Ennek van értelme, eredménye, és amint megvan a baba el is múlik.

2020. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

indítás előtti napon indult. már a kórházban feküdtem egy hete túlhordással. előtte 2 nappal kezdett a nyákdugó távozni. vasárnap reggel 8-tól indultak az enyhe 3-5 perces fájások, egy ujjnyi voltam, este 7-kor szintén, este 10-kor már eléggé fájt, nem tudtam megmaradni, de mint kiderült ez még semmi volt. Éjfélkor vittek le a szülőszobára 2 ujjnyival. Ott elkezdődött az igazi szenvedés. Kaptam beöntést, zuhanyozni kellett, de már annyira fájt, hogy a földön kötöttem ki. Nem hitték el nekem, hogy kb. abba se maradnak a fájások. Kb fél óra múlva 3 ujjnyi, burkot repesztettek, mentem a szülőágyra. Egy óra múlva már tolni kellett, azt éreztem. Az volt mindenek közül a "legjobb", mert akkor nem az elviselhetetlen fájdalomra koncentráltam, hanem a tolásra, és akkor szerintem nem is fájt, csak iszonyatosan erősen nyomtam lefelé, megkönnyebbülés volt. Másfél órás tolás után végül vákuummal szedték ki, úgy éreztem, hogy megölnek. Soha többet nem szülök természetesen. Ez a tapasztalatom.

Ép ésszel nem lehetett bírni. Olyan sokkos volt, hogy elfelejtettem a dokinak az arcát is, aki előtte egy hétig mindig jött vizitelni, és nála szültem. Nem emlékszem az arcára.

Nem volt érzéstelenítés.

Utána a varrásnál sem.

2020. márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

40+4.nap távozott a nyákdugó, 4 órával később kezdődtek a rendszertelen fájások. Délutánra 7 percesekkel bementünk a kórházba, de ott azt mondták ez még semmi, menjünk haza. Egész éjjel nem aludtam mert hol 10 percre, hol 5 percre jöttek a fájások. Hajnalban elmúlt, de emiatt annyira megijedtem hogy teljesen fel voltam pörögve, csak sétáltam otthon fel alá. Délután újra elkezdődött 7 percenként jöttek a fájások, mondtam hogy nem bírom tovább befekszek és punktum. A kórházban ismét haza akartak küldeni, de annyira fájt hogy nem tudtam felállni. Beraktak a vajúdóba, a férjem pedig hazaküldték, hogy itt még nem lesz semmi. Rámkötötték az nst-t és az oldalamon fekve kellett lennem, mert csak így nem hánytam minden fájástól. 2szer nyúltak fel méhszájat ellenőrizni, de semmit nem tágultam. Reggel 7kor szóltam a férjemnek hogy jöjjön vissza. 8kor bevittek a szülőszobába, kaptam edát. Bordásfalhoz állítottak, labdára ültettek de ilyenkor mindig leesett a szívhang ezért felfektettek az ágyra. Ott minden fájáskor egyik oldalamról a másikra kellett fordulnom..... Orvos és szülésznő is állandóan felnyúlt, kézzel tágított, brutálisan fájt az eda ellenére is. Délután elfogyott az eda és nem akartak újat adni. Még mindig csak 1 ujjnyit tágultam. Közben kiderült hogy zöld a magzatvíz, de csak antibiotikumot kötöttek be. Este már majdnem beleájultam a fájásokba és a kézi tágításba. Mikor egy fájásnál láttam mennyire leesik a kicsi szívhangja azonnal császárt követeltem. Fél óra múlva toltak a műtőbe, a kisbabám nem sírt fel. Hála az égnek nem lett semmi baja, egészséges. Engem egy komplikáció miatt 4 órán át műtöttek.

A második babámmal programozott császár volt, teljesen jó, nyugis műtét, nem volt 2 napig tartó kínzás, babám is felsírt, velem sem volt gond,utána is nagyon hamar felépültem.

2020. márc. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem indítottak, terhességi cukor miatt nem hordhattam túl a babát.


Hétfő reggel 8-ra behívtak, de délután 2-ig csak várakoztunk. Utána megvizsgált az orvos, kaptam hálóinget, ellenőrizték a papírokat, felvettem a papucsomat és átkísértek az egyik szülőszobába. Mivel a vizsgálaton megállapították, hogy 1 ujjnyira már ki vagyok tágulva, csak 3 órányi oxitocint kaptam. Sajgó, jósló fájásaim lettek, illetve elfolyt a magzatvíz, de más nem történt. A hétfő éjszakát bent töltöttem az osztályon, kaptam antibiotikumot és mondták, hogy reggel 6-kor újabb adag oxit kapok.


Kedd reggel 5:30 körül ébresztettek, összekészültem, és mentem újra a szülőszobára. 6-kor bekötötték újra az oxitocint és a doktor úr 7-kor burkot repesztett. 7:30-kor indultak az egyre erősebb fájások, szerintem kb. 8-8:30-ig kaptam az oxit, de erre már nem emlékszem és 9:05-kor megszületett a kisfiam.


Utána egy kicsi gátvarrás, ágytálba pisilés (:


Nem volt rossz élmény, nagyon gördülékenynek éreztem a menetet. 🙂 Persze fájni fájt, de csak a burokrepesztés után voltak nagyon erősek a fájások.

2020. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindannyian büszkék lehettek! Gratulálok mindenkinek!
2020. márc. 1. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!