Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy reagálnátok a helyemben?

Hogy reagálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

2 napja született meg a babám. Ügyeletes orvosnál és szülésznőnél szültem, mert a fogadott orvosom egy sürgősségi esethez került. 2 napig vajúdtam, sűrű, hosszú és rendszertelen fájásokkal,ebből 1 nap volt kórházi. Egy fiatal nyafka szülésznőt kaptam, de megkínzott rendesen... Valóban szükséges volt szerintetek 5 percenként, szétvetett lábbal egyik oldalamról a másikra fordulni és vissza? És ezt vagy 10 órán át! Mert hogy nagy a baba és magasan van, beakadt.. Kb 10 percenként nyúlt fel, szinte könyékig, egész nap! Majd jött az orvos és közli velem, mikor már teljesen ki voltam készülve a 2 napi fájásoktól, hogy forduljak négykézlábra! Már megmoccanni sem tudtam, nemhogy forgolódni! "De igen kismama forduljon csak meg és fájáskor kitapogatom a babát"! Szörnyen megalázva érzem magam, dühös vagyok és egy méregzsák! Majd közlik, hogy "jajj valami nem tetszik a baba szivecskéjének"! Akkor kiderült hogy igazából már 11 órája zöld a magzatvíz 😠😠 félvállról odaveti, hogy "ne pánikoljon anyuka kapott antibiotikumot".. Persze császár lett a vége. De most úgy tombolnak bennem az érzelmek, bőgni, ütni, vágni tudnék, hogy képesek így állat módjára bánni az emberekkel?! Császároztak volna meg sokkal hamarabb! Úgy aggódom, hogy baja lesz emiatt a lányomnak! 8/10/10 apgar, de nem sírt fel... Szopizni sem hajlandó, nem kapott pedig semmi cumisüveget, cumit, mégsem szív csak fuldoklik, fecskendővel adtam neki amit lefejtem... De azt mondják egészséges

Olyan mérges vagyok és megalázott😭


2020. márc. 25. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Borzasztóan sajnálom, hogy ilyen szülésélményben volt részed!

Objektíven betegjogi képviselő felkeresését javasolnám.

De mint anya, azt tanácsolom, hogy próbálj meg a kisbabádra koncentrálni, minél többet pihenni, szagolgasd a buksiját, számolgasd a lábujjait és, ha teljesen felépültél, a férjeddel beszéljétek át, hogy szeretnétek-e jogi lépeseket tenni.

2020. márc. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem is forgattak jobbra balra, mondjuk én jeleztem ha valami nem kényelmes és akkor azt nem csináltuk (azt mondták azért hogy a feje rendesen a szülőcsatornaba legyen)


A második szülésemnel vizsgálatra mentem, mikor is kiderült hogy 3,5 ujjnyira nyitva a mehszajam úgyhogy már nem engedtek haza, hanem burokrepesztessel indították a szülést... Bele volt kakilva már a vízbe. Ki tudja mióta... Kaptam antibiotikumot és nem panikoltattak. Semmi baja a lányomnak


Azt gondolom tombolnak benned a hormonok, így hasonlót tanácsolnek mint az előző hozzászóló

2020. márc. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Legelőször is gratulálok a gyerkőchöz! Akárhogyan is, de megszületett. Itt van köztünk, magadhoz ölelheted.


Másodszor nyugi. Ezer és ezer gyerkőc születik mekoniumos magzatvizből egészségesen. Az ügyetlen szoptatás nem biztos, hogy bajt jelez. A legokosabb és legtalpraesetebb gyerekünk szopizásban nem volt ügyes


Harmadszor menjen a búsba a csapat, aki a szülésednél jelen volt. És most finom és nőies voltam...


De most tényleg ne idegeskedj. Drukkolok, hogy mehessetek minél előbb haza! Ha bármi rossz érzésed van, akkor vidd el fejlődésneurolológushoz a gyerkőcöt, ha véget ér a mostani helyzet.


Üdv

Egy négy gyerekes anyuka, akinek az egyik gyerkőce halmozottan sérült a

2020. márc. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Emma-vonalat hivnam fel a helyedben, es felvennem a kapcsolatot a Masallapotot a szuleszetbennel. Nalam addig nem sikerult kialakulnia igazan a kotodesnek a babaval, ameddig megerto fulekre nem talaltam, akik nem azt mondtak, hogy oruljek, hogy a gyerek egeszseges, en meg elek. Ettol csak a buntudatom nott. Aztan talaltam megerto kozeget, 4 honapos volt akkor a babam. Sirtam akkor sokat, vegre kijott belolem a feszultseg, es elindulhatott a gyogyulas bennem.
2020. márc. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Én sem hagynám annyiban, ez megaláztatás. Betegjogi képviselő! Ha nem intézkedsz, ez a tüske örökre benned lesz. Igenis állítsák csak elő ezeket a dolgozókat.
2020. márc. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sajnálom. Ezek állatok.
2020. márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Most így utólag ezt már csak feldolgozni lehet, cselekedni és magad mellett kiállni már nem. Persze, nem kerülne pénzbe, sőt semmibe sem hogy normálisan viselkedjen egy vajúdó nővel, de az mélyebb, gyökeresebb változást igényel!

Lehet meg leszek kövezve, de a betegjogi képviselő max.csak bólogatni fog, esetleg segít valami panasz-félét megfogalmazni, amire aztán azt a választ fogod kapni, hogy minden rendben volt, nincs okod panaszra!

Jelen helyzetben nem hiszem, hogy erre lesz kapacitás!

Esetleg írd meg a történeted a Másállapotosoknak. Ha nem csitulnak az érzéseid, akkor pedig keress fel egy szakembert, aki segít feldolgozni. De mindenekelőtt adj időt magadnak, közel van az élmény nagyon!

2020. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mas ott szulo noknel vagy kivetkezo gyerek szuletese miatt rengeteget szamit a visszajelzes.
2020. márc. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtatok. Holnap megyünk haza és együtt lehetünk mint család. Remélem otthon már jobb lesz és találok majd egy pszichológust. Szoptatási tanácsadó jelenleg biztosan nem fog segíteni, ugye? Éhes, de nem fogadja el a mellet, csak üvölt és ha végre elfogadja, akkor maximum 4 percig szopik, utána üvölt tovább és nem fogadja el újra. Picit ferde a szája. A csecsemős megjegyezte, hogy "a többi baba nem csinál ekkora cirkuszt". Gyűlöletes mi folyik itt.
2020. márc. 26. 11:32
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom kérdező, szörnyen hangzik :(

De keress csak szopis tanácsadót, olvastam felhívást, hogy ha nem is személyesen, akár skype-on, videochatben segítenek. Hajrá, és sok erőt a feldolgozáshoz!

2020. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!