Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apásszülésre lesz lehetőségünk?

Apásszülésre lesz lehetőségünk?

Figyelt kérdés

Szisztok

Érdeklődnék ki mit tud a járványügyről.. ma töltöttem a 36.hetet kismamaként és picitnagyon aggódom, hogy mivel lassan itt a nagy nap a koronavírus miatt nem lehet apás szülés :(

Igen a MO kormánya oldalán néztem az élőközvetítést,hogy ezt nem fogják korlátozni és, hogy apát sterilbe beengedik stb.. de olvastam már olyat is,hogy nem engedték be az apukát..

szóval ezt korház válogatja? Vagy van valami szabályzás és én átsiklottam felette?

Nincs fogadott dokim.. amikor utoljára voltam vizsgálaton teljesen kiment a fejemből megkérdezni.. most meg csak NST-re kell majd csak menjek, de arra is csak 38.hétben.. a korház vonalát meg ne szeretném ezzel fenntartani ...

Tolna megye, Szekszárdon fogok szülni



2020. márc. 30. 21:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]

6-os voltam

2020. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
És én nem pontoztam le senkit. Szintén 6-os voltam.
2020. márc. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

A blikk.

Valóban hiteles forrás.

2020. márc. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Blikkes cikkben azt ìrjàk, szìvelegtelensègben halt meg az anya. A gyerek halalanak okàt nem ìrjàk.
2020. márc. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Gyerekek.. most ezért vagyok megkövezve, mert aggódom, hogy párom nem lehet mellettem életünk legszebb napján amikor majd világra hozom a szerelmünk gyümölcsét?

Gyerekek.. nagyon szépen köszönöm azoknak, akik azt írták ne csak magamra gondoljak.. nem csak magamra gondolok.. 3 hete önkéntes karanténban vagyunk a kislányommal, aki 5 éves. 2x voltunk boltban.. sehova nem mentünk mert óvjuk magunkat és embertársainkat. Másrészt.. apuka nyilván nem szájmaszk nélkül lenne jelen.. ,,ha esetleg köhint egyet’’ .. De mi, akik épp szülünk igen nagy segítség, ha mellettünk van a párunk.. amikor épp szülök majd én is annyira vagyok kitéve kockázatnak, mint az ott dolgozók, és szülőnők.. bárhol ott van.. bárkiben .. nem válogat :( aggódom én is, de nem a szülés pillanatában szeretnék ezen agyalni, hanem szeretném, hogy minden szép legyen és rendben legyen. Eközben tudjuk védeni a körülöttünk lévőt! Bár kétlem, hogy más szűlni készülő nővel majd úgy tolnak egy légtérbe, hogyha esetleg köhint a párom baja legyen... de nyugi! Felkészültünk már rá, hogy szájmaszk kesztyű ... esetleg betegség elkerülése miatt. Nem akarunk ártani senkinek. Bár mindenki fele annyira venné ezt komolyan, mint ahogy az én családom.. talán akkor hamar túllenne az országunk ezen a nehéz időszakon!

2020. márc. 31. 13:24
 16/24 georgina1221 ***** válasza:
100%
Szekszárdon szülök. Most töltöttem a 34.hetet. Tegnap beszéltem az orvosommal; tuti hogy nem lehet bent az apuka a szülésnél.
2020. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
A SOTE-n pl van fertőzött dolgozó inkább amiatt aggódj ha ott szűlsz.
2020. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

"Gyerekek.. most ezért vagyok megkövezve, mert aggódom, hogy párom nem lehet mellettem életünk legszebb napján amikor majd világra hozom a szerelmünk gyümölcsét?"


Bocsi, de pont nem érdekel, hogy a férjed mikor látja "szerelmetek gyümölcsét", mikor a krónikus beteg anyukám, meg több száz krónikus beteg is ugyanabba a kórházban fekszik, ahová a kedves férjed simán bevihet bármit.

Már nem azért, de nem létszükséglet, hogy a férjed bent legyen. Nagyon helyesen teszik azok a kórházak, ahol ezt nem engedik. Mások egészsége, élete a tét, és nem az a pár óra "lelki-wellness", hogy az apukák bent legyenek a szülésnél. A másik, meg nyilván azért sem tehetnek kivételt, mert akkor ilyen alapon az összes szülésnél bent lehetne bárki, és akkor szorozd fel, hogy hány szülés lesz még az elkövetkező hónapban.

Nem tudom, hogy mit nem lehet azon érteni, hogy ez a vírus gyorsan terjed és időseknél, krónikus betegeknél eléggé komoly tüneteket okoz.

2020. ápr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
MA még volt apás szülés a Honvédban, de azt mondták napról napra változhat. Nekem 2 hónapom van még, nem pörgök rajta, lesz ahogy lesz, de én is nagyon örülnék ha bent lenne a férjem. Meg fogom érteni ha azt mondják, ha aznap ez nem lesz lehetséges. :(
2020. ápr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
11%
Én betiltanám ezt az egész apás szülés őrületet! Semmi keresnivalója a műtőben egy idegennek! az orvosok végzik a dolgukat, a biológiai folyamat lezajlik majd utána megnézi a gyereket! Ép ésszel felfogni nem lehet, hogy mi a büdös francért kaparnak annyian, hogy bent legyenek! Orvosi szempontból teljes mértékben kifogásolható a dolog! apa nélkül is megszületik a gyerek, ez egy biológiai folyamat! Nagyon remélem, hogy hamarosan eltörlik ezt a barbár, a tudománnyal és az orvosok biztonságával szembe menő szokást! Ma már minden hülye kamerával, meg fejkamerával akar bent lenni! Téboly!
2020. ápr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!