Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apásszülésre lesz lehetőségünk?

Apásszülésre lesz lehetőségünk?

Figyelt kérdés

Szisztok

Érdeklődnék ki mit tud a járványügyről.. ma töltöttem a 36.hetet kismamaként és picitnagyon aggódom, hogy mivel lassan itt a nagy nap a koronavírus miatt nem lehet apás szülés :(

Igen a MO kormánya oldalán néztem az élőközvetítést,hogy ezt nem fogják korlátozni és, hogy apát sterilbe beengedik stb.. de olvastam már olyat is,hogy nem engedték be az apukát..

szóval ezt korház válogatja? Vagy van valami szabályzás és én átsiklottam felette?

Nincs fogadott dokim.. amikor utoljára voltam vizsgálaton teljesen kiment a fejemből megkérdezni.. most meg csak NST-re kell majd csak menjek, de arra is csak 38.hétben.. a korház vonalát meg ne szeretném ezzel fenntartani ...

Tolna megye, Szekszárdon fogok szülni



2020. márc. 30. 21:55
1 2 3
 21/24 Coffelia ***** válasza:
100%
20as, nagyon el vagy tévelyedve, javaslom szakirodalom lapozgatását.
2020. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:

Nem is értem ezt a sok rosszindulatú hozzászólást.

A krónikus beteg családtagod biztosan nem a szülészeten fekszik a vajúdó nő mellett.

Amúgy ha apuka bevisz valamit akkor már a kismama is fertőzött ;)

Valakinek fontos valakinek nem..nem értem miért nem lehet ezt tiszteletben tartani.

2020. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Honvéd kórházba is bejöhetett Apuka május 16-án, lázmérés után.

Igaz a szülőszobára csak akkor jöhetett be amikor már megnézték a méhszájat és biztossá vált hogy szülés lesz, nem csak jóslózás.

2020. máj. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

20-as: Én több szülésznőtől és orvostól hallottam szó szerint, hogy hatalmas segítség az apuka természetes szüléskor. Egyrészt tudja mi hol van a táskákban, együtt lehet velük működni, ha kell akkor fogja anyuka fejét, itatja, stb. Másrészt az orvosom mondta hogy egyértelműen "ügyesebbek" azok az anyukák akik apával szülnek. Könnyebb őket megnyugtatni, nem anynira stresszesek, nem érzik magukat elveszettnek, biztonságosabban érzik magukat apuka társasággal.

Nekünk ez fontos volt, férjemnek mindkét gyerek esetében hatalmas élmény volt a szülés és a köldökzsinór elvágása, a folyamat ahogy családdá váltunk. Sajnálom hogy neked nem jutott ilyen társ, ilyen szoros kapcsolat...

2020. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!