Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vérző aranyérrel szülni?

Vérző aranyérrel szülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A probléma már a terhesség előtt is megvolt, ha székrekedésem volt. Olyankor mindig fájdalmas volt a székelés, és enyhén vérzett is. Most a terhesség alatt a székrekedés fokozódott, sokszor napokig nem kell wc-znem, utána meg olyan, mintha egy sziklát nyomnék ki. :( Alap esetben nem fáj a fenekem, nincs dudor, nincs viszketés, ülésnél nem fokozódik a kellemetlen érzés. Egyedül székeléskor, ha nagy darab jön ki, akkor fáj és vérzik, utána megint semmi.

Ha bekenem Hemorid kenőccsel, utána jobb. Csak felmerült, hogy szülésnél nem-e fog fokozódni, jobban vérezni, utána romolhat-e az állapota?

Más szült hüvelyi úton vérző aranyérrel? Változott a helyzet utána?

Dokimmal 2 hét múlva tudok beszélni, és csak augusztusban szülök, de addig is szeretnék informálódni.

Köszönöm szépen!



2020. ápr. 1. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is már tizenéves korom óta gondom volt vele. Néha vérzett is, de nekem csomó is van ott, ami fájdalmasan begyulladt időnként. Ez terhesen fokozódott.

Szülés után borzasztóan nagy lett, de pár nap alatt visszahúzódott. Az első hónapokban több gond volt vele, 1-2x begyulladt, fájt, volt, hogy vérzett is.

Most már 9 hónapja szültem, most már kevésbé okoz gondot, de azért rosszabb, mint szülés előtt volt.

2020. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Észre se fogod venni a többi trutyi mellett... ez lesz a legkisebb bajod. Annyit vérzel majd, hogy meg nem modnod, ezzel mi van. Utána meg teljesen lutri, mi lesz, azt mondták, van esély, hogy visszahúzódik, de nekem pl. nem múlt el.
2020. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem is biztos, hogy aranyér. Lehet, hogy a kemény széklet felsértette belül. Sima glicerines kúpot a terhesség alatt is lehet használni, az segít, hogy jobban csússzon.
2020. ápr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Észre se fogja venni, persze...tapasztalat nélkül a legkönnyebb ezt mondani.

Én is azzal indultam szülni, brutálisan kifordult és kizáródott, kiderült hogy ez már polip, nem is aranyér.

Sebésznek kellett rendbe tennie.

2020. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Igyekszem szülésig otthon kezelgetni, konzultálok majd az orvosommal. Ha a tünetek alapján indokoltnak találja - és lehetséges lesz ebben az őrületben -, akkor megyek szakorvoshoz is. Egyelőre úgy néz ki, a táplálkozási életmód váltás kezd javítani a székrekedésen, persze ez az alap problémát nem oldja meg. :(
2020. ápr. 6. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!