Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülésnél milyen...

Természetes szülésnél milyen praktikák váltak be Nektek?

Figyelt kérdés
Amitől úgy éreztetek könnyebb, gyorsabb,"kellemesebb" volt a szülésetek?
2020. ápr. 10. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden fájásnál nyitott száj.


Lefele koncentrálás, fájások alatt nyitott kapu elképzelése vagy nekem, mivel kicsit földhözragadtabb vagyok, folyamatosan a fejét képzeltem el ahogy megy lefele, csinálja az utat.

Érezhető is volt


Ha ment, akkor beleguggoltam a fájdalomba...


1. Szülés ellenében használt, hogy otthon vajúdtam, tényleg a végén indultunk be a kórházba.

Otthon ..fürdő

Félhomály

Mécses

Melegvízzel tusoltam



Nekem az útmutató szüléshez könyv volt a bibliám.


1.

7,5 h alatt lett meg


2.

3 h alatt

2020. ápr. 11. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy minden fájásnál kizártam külvilágot és csak a légzésre figyeltem, és mantráztam hogy minden fájás közelebb hozza a babám.
2020. ápr. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Horaires ***** válasza:

Itthon maradtam ameddig csak tudtam - a megszokott, nyugodt környezet számomra nagyon fontos volt.

Nekem éjjel kezdődött, de amíg még alig éreztem a fájásokat addig pihentem, próbáltam szunyókálni a szabad 20 percekben, hiszen nem tudhattam előre, mennyit fog tartani a vajúdás.

Igyekeztem minden porcikámmal ellazulni, nem pedig befeszülni, különösen a számra és a kezemre figyeltem oda.

Közben elég sokat bújtam a férjemhez, csókolóztunk.

Igyekeztem aktív maradni, ez nálam azt jelentette, hogy hozzáfogtam az ebédhez. Állítólag ha tényleg beindult a szülés, az ilyen jellegű fizikai aktivitás segít rendszerezni a fájásokat, ha pedig csak jóslók akkor elmúlnak közben. Tusoltam, fürödtem is egyet ugyanebből a célból, az is vagy elmulasztja, vagy rendszerezi és gyorsítja a folyamatot.

Fájás közben csak légzés: be, ki, be, ki, minél lassabban.

Próbáltam a szülésfelkészítőn tanított pózokat is alkalmazni... kb 2 pózra emlékeztem. :))

Önmagában egyik “trükköt” sem mondanám lényegesnek vagy elengedhetetlennek, viszont segítettek higgadtan viselkedni, gondolkodni, s ez a legfontosabb, hogy maradj nyugodt. A pánik mindent csinál csak nem segít a szülésben. Persze nem arról van szó, hogy nem izgultam közben, de nem vesztettem el a fejem.

Kimondottan fájdalmas csak olyan reggel 9 körül lett amúgy, addig inkább csak simán kellemetlen volt. Délután 2:17kor született meg a baba. Ha a legelső fájástól mérem (éjjel 3-4 körül) akkor hosszú volt, de közben volt két nagyobb szünet is, s mivel későn kezdett igazán fájni, én nem éltem meg hosszúnak és nehéznek.

2020. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyorsabb: hagytam hogy atmenjen rajtam a fajdalom, nem mentem ellene, elfogadtam hogy ez kell ahhoz h megszulessen a babam.

2 orat toltottem a szuloszoban, 1. Szules.

Minden volt csak kellemes nem, de ez nem is errol szol szerintem:)

2020. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!