Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valakinek programozott...

Volt valakinek programozott császármetszése Bell parézis, arcidegbénulás miatt? Ha van ilyen akkor Hanyadik hèten volt a műtéte? Picire milyen hatással volt? Hogy viseltétek lelkileg és testileg?

Figyelt kérdés
32.hetet kezdem a pocaklakóval és a 35.héten lesz programozott császárom az arcom 90%os bénulása miatt, és mert ezzel együtt nem tudom csukni a szemem lassan egy hónapja.

#arcidegbénulás #Bell parézis
2020. ápr. 13. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Arcidegbénulásom van, de nem bell, 36. héten szültem. Most ha azt kérdeznéd az arcidegbénulást hogyan viseltem, akkor érteném a kérdést, mert azt szarul. A császár nem zavart, a babát sem.
2020. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat hülyén fogalmaztam.

Neked is programozott császár volt? A pici hogy viselte kérdést ugy értettem, hogy ilyen esetben idő elött születnek a babák, és ez nem e okoz valami “kárt” nekik?

2020. ápr. 13. 17:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Értem. Nem lesz semmi baja. Gondolom indokolt, hogy a 35. héten kivegyék. Nekünk a 36. héten volt, a 37. héttől nem koraszülött. Mi nem voltunk pic-en, semmi gond nem volt. Kissé ügyetlenebb a mozgása, ez elvileg a koraszülöttségtől van, de nem vészes. Mivel már a 29. héten ki akarták kapni, én nagyon örülök, hogy így alakult.
2020. ápr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy minden rendben zajlott és mindketten jól vagytok. Miért szerették volna màr a 29.héten kivenni a picit? (Ha nem tul indiszkrèt)

Nálunk azzal érvel az orvos hogy mivel nem tudom becsukni a szemem, a természetes szülést jobb biztosan elkerülni, mert hogy nyitott szemmel erőlködéstől megvakulhatok, vagy nagyobb baj is lehetne 😥

Második szülésem lesz, 10vetéléssel, 2méhen kívüli terhességgel a hátam mögött ezért eleve is veszélyeztetett kismama vagyok 🙁

2020. ápr. 13. 18:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Jóindulatú tumor a koponyaalapon, az biztos volt, hogy, nem szülhetek hüvelyi úton. Amit a szemedről mondott elgondolkodtató, nem hallottam ilyet eddig, valószínűleg sokan szülnek nyitott szemmel, szerintem azért kiesni nem fog az erőlködéstől, de a doki jobban tudja.
2020. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ohh sajnálom 😕

Neurologusi szakvélemény van, arrol hogy nem ajánlja a természetes szülést, mert a VII. Agyi ideg nagyban károsodott es mivel a szemem lassan egy honapja nem tudom egyaltalan becsukni, pislogni stb a jobb oldalon, igy az erőlködés közben nem lenne védve a szem és a benne lévő idegek. Erre mondta a nőgyógyász, hogy megvakulhatnék közben.

En rettenetesen félek mert az első szülésem természetes szülés volt 42.héten inditva. Tehát a második baba hozzá képest 7héttel fog hamarabb születni, és eleve rettegek a műtéttől is. Ha lehetne inkabb szülnék természetes úton

2020. ápr. 13. 19:20
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Oké, programcsászár a paresis miatt. Nekem ez sem tiszta, pedig orvos vagyok, de oké, a neurológus leírta, az ő szakterülete, legyen igaza.

Na de 35. héten? Mégis minek? Miért nem lehet kivárni legalább a betöltött 37 hetet?

2020. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez a másik, amit nem értünk mi sem, hogy miért akarjàk ilyen hamar. Mert rendben hogy mondják 40 hét + -2 hét bármikor megszülethet egy baba, ha nincs komplikácio terhesség alatt. De pont ezért ugy gondolom hogy elég lenne 37-38.héten megcsászározni, ha már ehez ragaszkodnak. Mégiscsak jobb lenne a picinek minnél tovább a pocakban fejlődni.

Németországban élek egyébként. Itt az orvos annyit mondott hogy nem szeretnè megkockáztatni hogy beinduljon a természetes szülés és az azzal járó komplikációkat. Pedig ha természetesen beindul akkor is szerintem még meg lehetne császározni, és akkor mégis akkor érkezik a pici amikor a szervezetem készen áll rá, és a kicsié is

2020. ápr. 13. 21:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt azért beszéld meg vele, hogy te szeretnéd a 37. hétig bent tartani. Nekem a 36. hétig lehetett, de én nagyon rosszul voltam, számolták a napokat, hogy mikor lehet végre kivenni. Egyébként nekem a tervezett császár előtt elfolyt a magzatvíz, semmi baj nem lett ebből, megcsászároztak pár órával előbb, mint ahogyan tervezték, ha kórházban vagy nem lesz ebből gond. Nem nagyon koraszülött egy 35. hétre született baba, de ha el lehet kerülni, akkor várják ki a 37. hetet, tovább nem kell várni. Nálunk is vannak koraszülöttségből fakadó gondok, minimálisak, de azért vannak.
2020. ápr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!