Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen korkülönbséggel vállala...

Milyen korkülönbséggel vállalatok a gyermekeket?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kislanyunk. Szeretnénk neki minél hamarabb kistestvérét. (Igen itt a vírus de attól nem áll meg az élet, persze nem azonnal szeretnénk).

Röviden: nem volt könnyű szülés, sajnos a vége császár lett (ami nem tántorít el)

Viszint sajnos nem lovelt be a tejem, ez nagyon rosszul esett nekem, kicsit depis is voltam tőle, de elengedtem.

Utána persze jött a kőkemény 3 hónap hasfájás a Babánál, de ezt is túléltük.

Most egyenlőre minden oké aranyos, lassan elég jó napirendel, igaz ölbe baba lett a rengeteg sírás miatt.

Nem szeretnénk testvér féltékenységet, annál rosszabb biztos nincs.

Melyik az a kor ami jó a kistesó érkezéséhez?

Kinek milyen tapasztalati vannak ezzel kapcsolatban?

Hogyan elitek a mindennapokat két kicsivel, ha mondjuk a nagy vagy a kicsi két emberes esetleg?



2020. ápr. 18. 19:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Köztem és a tesóm közt másfél év van, ami azt jelenti hogy még egy éves se voltam amikor anya terhes lett a tesómmal. Anya elmondása szerint örült neki hogy nincs sok korkülönbség köztünk, mert legalább egyszerre tanultuk meg a dolgokat, egyforma játékokkal játszotunk.
2020. ápr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Nekem 4 hónapos a lányom,fiam 20 éves.Én sosem bírtam volna elviselni a kis korkülönbséget!Nyilván ekkorát sem akartam.2.kapcsolat...szerintem az ideális 4 év.
2020. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Kicsi korkülönbségre szavazok. Nem volt 3 éves a lányom mikor megszületett a tesója. Szerettem volna ha hamarabb sikerül teherbe esni, de nem úgy alakult. Nagyon jó tesók lettek, sokat játszanak együtt, a nagy tanítgatja a kicsit,nincs sok veszekedés még. 😅
2020. ápr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk csak egy van, egy is marad, de ha vállaltunk volna még egyet, azt biztos, hogy nem kis korkülönbséggel tesszük. A nővéremnek 2 van, 2 év különbséggel. Hát, nem tudom hányszor kapott "idegösszeomlást". A testvéreim és köztem túl sok van, több, mint 10 év. Az meg túl sok volt. Szerintem 4-6 év az ideális. Addigra már a nagyobb is okosabb, értelmesebb, el tudja magát foglalni, nagyrészt közösségben van, anyukának könnyebb, ugyanakkor még nem olyan nagy a korkülönbség, simán tudnak együtt játszani. A férjem és a testvére között 6 év van. Példaértékű a kapcsolatuk és az volt gyerekként is.
2020. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

2 ev korkulonbseget szerettunk volna, alapvetoen bevalt, lanyok, sokszor jo baratnok, az eleje huzos volt a kicsi 2eves koraig, de ugy erzem megerte.

Jelenleg varandos vagyok (uj kapcsolat), 8 es 10evesek lesznek a gyerekek amikor megszuletik, ez most igy idealisnak tunik megint (bar ha lett volna harmadik baba az elozo hazassagomban, ott is kis korkulonbsegre szavaztam volna), nagyon varjak es szeretnenek is segiteni korulotte, teljesen mas mint amikor a 18hosnak olvastam testverszuletikes konyvet es nehezen fogta fel:)

2020. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
20 hónap a különbség a 2 gyerek között. Imádják egymást, nagyon erős kötődés van közöttük. Csodálatos, hogy vannak egymásnak. De az őrületbe kergetnek.
2020. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Bogus20 ***** válasza:
84%

Szia!

6 hónapos volt a pici, amikor teherbe estem másodszorra is, így 15 hónap lett a korkülönbség. Az első 3-4 hónap nagyon nehéz volt. Most lesz a pici 1 éves, és most már szuper! A kezdetben az a nehéz hogy mások az igényeik, és nehéz összeegyeztetni. De most már ugyan azt eszik, együtt fürdenek, együtt fektetem őket, és sokat játszanak már egymással is, nem bántam meg. A féltékenység annál nagyobb, minél jobban megváltozik a nagy élete a pici miatt. Tehát ha nagyon el van kényeztetve, állandóan a középpontban van akkor nagyon nehéz lesz neki feldolgozni a változást, így érdemes már minél korábban az önállóság felé terelgeti, ami amúgy sem árt neki. Annál aki kis korkülönbséget tervez különösen fontos hogy a nagy önállóan tudjon játszani, és oké hogy adott a gyerek temperamentuma, de ezért a szülő is nagyon sokat tud tenni. Én pl. sokat olvastam gyereknevelés témában ( Montessori, Pikler Emmi), ha ezt nem tettem volna, és követem a ma elterjedt liberális nevelési szemléletet szerintem sokkal boldogtalanabbak lennénk, lehet be se vállaltam volna ezt a kis korkülönbséget. Szóval szerintem jól előkészítettem az egészet, így is gyakran volt féltékeny az első 3 hónapban, de utána már csak elvétve. Most már nagyon szeretik egymást, öröm nézni őket így együtt.

2020. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jó olvasni a különböző tapasztalatokat!

Nehéz eldönteni az ilyen fontos kérdéseket.

Annak viszont örülök, hogy a férjem többet mondogatja a kistesót, imádja a lányunkat (persze mint minden szülő)

Neki pl a tesoja és ő közte majdnem 16 év van, az már neki sok, nem sok közös témájuk volt gyerekként, persze mostmár más a helyzet.

Nálam a testvéreimnèl 2 illetve 6 év van, nem nagyon emlékszem dolgokra, de a kisebbbik húgomnal arra igen, hogy féltékeny voltam. Ha jött a fürdés ideje, én már a szomszédba voltam a nagyszüleimnél, mindig ott aludtam, azaz egy darabig. ☺️😂

2020. ápr. 18. 21:44
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Az hogy jó tesók lesznek e nem a korkülönbségtől függ, sokkal inkább, hogy neveled őket, milyen a jellemük. Szóval nincs olyan, hogy tökéletes korkülönbség, itt az van, hogy ami nektek jó. Nálunk kereken 3 év volt a megfelelő. El se tudtam volna képzelni, hogy hamarabb legyen kistesó, szerettem volna a lányommal úgy foglalkozni, ahogy igényli, mert többemberes csajszi. Tökéletes időzítésnek bizonyult, mert ekkorra a lányom is lenyugodott, átaludta végre az éjszakákat, szépen játszott már egyedül, szobatiszta lett, önállóan kezet mosott, evett, abbahagyta a szopizást is. Így tudtam a picivel is nyugodtan foglalkozni és nem abból ált az életem, hogy hopsz ideszaladok, hopsz odaugrok ezt közben ideteszem azt oda, egyik sír, másik üvölt és azt sem tudom fiú vagyok e vagy lány. Nagyon jó tesók lettek, a lányom igazi pótanyuka.🥰 Nekem sajnos mindkettő császár lett. Érdemes megvárni az 1 évet, hogy regenerálódjon a szervezeted.
2020. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hat igen ebben is van igazság, hogy azért két pelenkás, az éjszakák mikor kihez kell kelni (bár nekem egyszer eszik éjszaka elég jók az éjszakák mióta nincs hasfajas, de az is igaz, hogy minden csoda 3 napig tart 😂).

Jól át kell gondolni mit bírok, sokat segít a férjem, de néha olyan mintha 2 gyerekem lenne már most, de gondolom nem vagyok ezzel egyedül.

Bár viszont az ikres anyukák is gondolom megoldják a dolgot, igaz biztos a túlélésre játszanak.

Meg most csak a gondolattal barátkozok, meg azokkal a dolgokkal, hogyan lehet megoldani a mindennapokat.

2020. ápr. 18. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!