Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen korkülönbséggel vállala...

Milyen korkülönbséggel vállalatok a gyermekeket?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kislanyunk. Szeretnénk neki minél hamarabb kistestvérét. (Igen itt a vírus de attól nem áll meg az élet, persze nem azonnal szeretnénk).

Röviden: nem volt könnyű szülés, sajnos a vége császár lett (ami nem tántorít el)

Viszint sajnos nem lovelt be a tejem, ez nagyon rosszul esett nekem, kicsit depis is voltam tőle, de elengedtem.

Utána persze jött a kőkemény 3 hónap hasfájás a Babánál, de ezt is túléltük.

Most egyenlőre minden oké aranyos, lassan elég jó napirendel, igaz ölbe baba lett a rengeteg sírás miatt.

Nem szeretnénk testvér féltékenységet, annál rosszabb biztos nincs.

Melyik az a kor ami jó a kistesó érkezéséhez?

Kinek milyen tapasztalati vannak ezzel kapcsolatban?

Hogyan elitek a mindennapokat két kicsivel, ha mondjuk a nagy vagy a kicsi két emberes esetleg?



2020. ápr. 18. 19:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%
Ha kicsi a korkülönbség az elején nagyon nehéz, de utána rendeződik. Ha nagy a korkülönbség szintén nehéz az elején, de ugyanúgy rendeződik. Hugom és köztem nincs 1 év, öcsikét meg 10 évesen kaptunk. Hugommal csak felnőtt koromban alakítottunk ki szoros kapcsolatot, öcsémmel imádás van mióta él. Nagyon más. Én a több korkülönbségre szavazok, mind egészségügyi, mind lelki szempontból is. Nekünk 5 éves tervbe van a második baba, most 3 és fél éves a kisfiunk.
2020. ápr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%
Nekem még csak egy lányom van, mi 3-4-5 év különbséggel szeretnénk majd, de attól is függ, hogy milyen lesz a lányom jelleme később - most egy egész embert leköt az ébrenlét 90%-ában, szerencsére van segítségem. Körülöttem lévő példákat látva a 2 év alatti különbség az elején pokoli nehéz, a 6-8 év vagy több pedig sosem lett az igazi jó kapcsolat (ez csak a saját környezetem, nem általánosítok!!!).
2020. ápr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
5 év alatt szültem 4-et, nekünk nagyon bejött a kis korkülönbség. 😊 Imádják egymást, hamar összenőttek, a legkisebb és a legnagyobb közt sincs nagy korkülönbség. Nem csinálnám máshogy.
2020. ápr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
22 hónap a nagy és az ikrek között. Az első közős év volt a legkönnyebb, ameddig az ikrek el nem indultak. Utána jött másfél év brutális időszak, akkor éjszakáztak rengeteget a kicsik, plusz ez az kor, amikor totál a sarkukban kell lenni, hát legyél egyszerre három helyen, plusz háztartás ugye... 🙄 Most 4,5 és 2,5 évesek, kezdenek összenőni, már játszótársak a kicsik, nem babák. De hónapról-hónapra jobb, most már szépen eljátszanak hol együtt, hol külön, fel tudok tenni egy ebédet pl. idegösszeomlás nélkül.😅 Nyilván megy a civakodás, atomjaira szedik minden nap a házat és minket is. 😆 De nagyon szeretik egymást, egy "korosztály" lesznek nagyon hamar. Én örülök, hogy így alakult, kis korkülönbséggel. Nyilván borzasztó nehéz és kimerítő volt a három pelenkással, de mivel minden korszaknak megvan a maga nehézségése, könnyebbsége, ezért bármilyen korkülönbség sikerül a tesók között, lesz előnye és hátránya valamilyen területen.
2020. ápr. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk 3 és fél év van, a nagyobb fiú, a kisebb lány. Most 10és fél és hét évesek. Nem igazán játszanak el. A lányom játszana, de a nagynak már nincs kedve. Lehet, ha egyneműek, akkor könnyebb lenne. Én kisebb korkülönbséget szerettem volna, de így sikerült.
2020. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 4 gyerekem van.

Az 1. és a 2. gyerek között két év van.

A 2. és a 3. gyerek között 4 év van.

A 3. és a 4. gyerekem között csak 13 hónap van.

2020. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem a korkülönbségtől függ, hogy milyen testvérek lesznek. Minden variációban ismerek olyan testvéreket, akik ölik egymást, meg olyat is, aki nem. Nevelés és személyiség kérdése.
2020. ápr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%
Az én kisfiam 2 éves, szeptemberre várjuk a kistesót. Ő akkor lesz 2,5 éves. Hát, kíváncsi leszek...🙂 Egyenlőre tanítgatjuk neki, hogy lesz egy másik baba is, tudja hogy anya pocakjában van, simogatja, mondja, hogy baba és közben a hasamra mutat. 🙂
2020. ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!