Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen folyamatok zajlottak...

Milyen folyamatok zajlottak le a lelkedben, szules utan?

Figyelt kérdés

A test regeneraciojarol sokat hallani, ezzel szemben a lelek hatterbe szorul.

Benned mik kavarogtak az elso nehany hetben? Pl. A szulessel, babaval, paroddal, anya szereppel kapcsolatosan.


2020. ápr. 27. 09:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél szülés utáni depresszióm lett, évek kellettek mire kijöttem belőle . A szülés traumatikusan éltem meg, a babámat idegennek éreztem sokáig, az éjszakázás kikészített , alkalmatlannak éreztem magam a feladatra, a páromra haragudtam, hogy az ő élete bezzeg ugyanúgy folyik tovább , az enyém meg romokban , stb.

A másodiknál ennek nyoma se volt. Azonnal tele voltam energiával , úgy éreztem már szülés után, hogy hegyeket tudnék odébb tenni, a babámba azonnal szerelmes lettem, szülés után 2 órával már kikértem magam mellé, sokkal magabiztosabb voltam , nem görcsöltem a szoptatáson, az éjszakázást is tök jól bírtam, a férjembe meg szerelmesebb voltam mint valaha. Volt pár nap sírós időszak, de tudtam hogy ezek csak a hormonok.

7 év telt el a kettő között .

2020. ápr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 khniki ***** válasza:
Azt gondoltam sokszor, visszaküldöm a feladónak. Ettől meg lelkiismeret-furdalásom lett, mivel szegénykém semmiről sem tehetett. Nagyon sokat sírtam. De azt hiszem, mindez csak az elképesztő kimerültség és fáradtság miatt volt. A 3. héten már aludt 6 órát éjjel, onnantól sokkal jobb volt. Meg vettünk neki hasfájás elleni cseppeket, ill. kapott cumit. Ezek mind segítettek. Egy újszülött sírását még nem tudod megkülönböztetni és nagyon nehéz, hogy sokszor nem tudod, mi a baja.
2020. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A mai nap legjobb kérdése, amit olvastam!

Az én esetben, akkor voltam a legmélyebben lelkileg, szinte romokban. Depresszió a köbön. Aki átélte az tudja, átgondolod az életed, hogy biztos kellett ez? Fel vagy rá készülve? Arra gondolsz hogy aki eddig voltál, az nincs többé, soha többé. Minden megváltozik.. Borzasztó volt!! De!!! Elmúlik.. Elmúlik és ez a lényeg. Utána el sem tudod képzelni, mi volt a mindennapi öröm és boldogság az életedben, a gyermeked megszületése előtt. Szóval minden depressziós édesanyának üzenem. Fel a fejjel, csodásak vagytok, és egy csoda vár rátok, hatalmas boldogsággal❤❤

2020. ápr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!