Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik ha valakit császár...

Mi történik ha valakit császározni kellene de túl későn ér be és beindulnak a folyamatok?

Figyelt kérdés

Már nem lehet csàszàrozni ? Van olyan hogy túl késő?

Első babànàl császàr lett de nagy vérzéssel komoly gonddal és mondta az orvos hogy tuti most is az lesz hisz nem szabad kockàztatni mert elvérezhetek.

De nem beszéltünk meg programcsàszàrt.

Igaz a 37 héten megyek hozzà.

Akkor hozzam szóba vagy neki kell?


2016. aug. 11. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Programcsászárom volt, a dokimat kérdeztem erről, mert aggódtam. Azt mondta, hogy akkor is megcsászároz, nincs olyan, hogy későn megyek be.


Viszont amikor a nővérem kérdezte ugyanerről az orvosát, azt mondta neki, hogy meg kell szülni, ha már előrehaladott a szülés.


Az enyém Budapest, az övé Szeged, lehet, hogy protokollfüggő?

2016. aug. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy mit értünk előrehaladott állapot alatt. Ha a baba feje a szülőcsatornában van, akkor már nem császároznak általában.
2016. aug. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem tolófájásokkal vittek a műtőbe, nem volt késő. A másodikkal sem, ott is sürgősségi volt, programozott lett volna, csak előbb lett rá szükség.
2016. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd, én bent feküdtem már a szülés előtt is a kórházban. Konkrétan természetes szülésnek indult. Közel 1 órán keresztül a tolófájásokat vissza kellett tartanom, mert nem volt meg a kellő tágulás és nem vékonyodott el teljesen a méhszájam. Aztán mikor ez megvolt, a baba feje már lent volt, akkor derült ki, hogy nem is úgy áll a feje és nagyobb is a fiam, minthogy meg tudjam szülni, így azonnal műtőbe vittek, altattak és császármetszésem volt. És mondom, közel 1 órán keresztül már a tolófájások jöttek.

De nyilván azért ha elfolyik a magzatvíz, vagy rendszeres fájásaid lesznek, akkor ha bemész a kórházba, akkor nem vagy semmivel elkésve.

2016. aug. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem a tolófájásokon múlik, hanem azon, hogy bekerült-e a fej a szülőcsatornába. Onnan nem húzzák vissza már hasi irányba, mert - bocs a megfogalmazásért - bennszakad a feje.

Én is úgy jártam, hogy elakadt a medencecsontban, de mire észrevették, hogy miért nem jön kifelé, már a szülőcsatornában volt. Vákuum, fentről préselés, kihúzták. Egyben, egészségesen. Én szívtam, mert teljesen végigrepedt a hüvelyfal emiatt, de elég ügyesen visszapreparálta az orvos. Ülni 3 hétig nem tudtam, de teljesen felépültem utána.


A belső heget az orvos mutatta később kamerával, de csak ő látja, a férjem szerintem gyári beállításra visszaállt minden.

2016. aug. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző, értem, hogy nem azon múlik, eddig is tudtam. :)

Azért írtam le az esetemet, mert a kérdező a szülés beindulásáról kérdezett, arra válaszoltam, hogy igen, még tolófájásoknál sem késő. Azt nyilván nem érzem, hol a feje, csak a fájást.

2016. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2016. aug. 12. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!