Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Telki kórház vagy a Dr. Rose...

Telki kórház vagy a Dr. Rose magánklinika szülészete? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Esetleg a Róbert Károly Magánklinika? Babát tervezünk ismét és mivel az első szülésemnél nem voltak jó tapasztalataim -talán nem volt elég a hálapénz-, ezért úgy döntöttünk, a második baba magánkórházban születik. Aki megtehette, hogy ezen intézmények egyikében szült, kérem, ossza meg a tapasztalatait! Köszönöm! Éva
2010. júl. 28. 19:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

De könyörgöm 130 ezer forint az EDA-ért?

Ha lenne annyi pénzem ezer százalék, hogy nem arra költeném.

Mert 100-200 ezer forint okés, de ennyi, na az már túlzás.

Számomra értelmetlen dolognak tűnik.

2010. júl. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek ez nem drága. Úgy valóban húzós, ha valaki gyűjt rá, különben nem lenne rá pénze, és másra is tudná költeni. De akkor miért ne, ha valakinek van rá pénze bőven.

Viszont, tudok pár esetről, amikor a sima kórházban, ha kérsz, akkor sem adnak EDA-t vagy lespórolják. Pedig jogod lenne hozzá szerintem.

2010. júl. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Annyi amennyi, azért ilyenek az árak, mert van aki kifizeti, különben nem érné meg nekik, hogy fenntartsák a helyet.

Azért annyi amennyi a Róbert Károly, sokkal olcsóbb, mint a Telki vagy a Rose, mert ott nem a luxust fizeted meg, hanem, hogy kicsit jobb körülmények között szülsz talán, mint egy állami kórházban és nem kell borítékban pénzt dugdosnod senkinek.

A Telkiben és a Roseban pedig a "luxust" vagy a megszokott körülményeket fizeted meg, ennyi. Egy 5 csillagos szállodában, meridien, radisson stb. egy sima alap szobáért kb. 60 ezret fizetsz egy éjszakáért általában. Addig, amíg van, aki kifizeti, ennyi lesz az ára:)

2010. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nekem a Margitban 2000-ben és 2009-ben is volt EDA ingyen, sőt a másodi szülésemnél -vasárnap volt- anőgyógyászom csináltam.

Elsőnél nem kellett kérni, könyörögni, felajánlották a lehetőséget, előtte nem is tudtam, mi az.

Másodiknál már úgy mentem, hogy kérek, nem számított, hogy hétvége van.

2010. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Szia! En most csutortokon szultem a Robertbe, meg mindig itt vagyok. Mindenki nagyon kedves, segitokesz. A szoba gyonyoru es minden es mindenki csak a en kivansagaimat lesi. Szivbol ajanlom ezt a klinikat. En eddig nagyon meg vagyok elegedve. (Demjen Dr. az orvosom)
2010. júl. 31. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
100%
Attól, hogy egy szülészet nemrég nyitott meg, még olyan orvosok és szülésznők dolgoznak ott, akik már jó ideje praktizálnak, tehát szerintem olyan nincs, hogy egy új kórházban nincs gyakorlatuk az ott dolgozóknak. A különbség a magán meg az állami között nem csak az ár, hanem az is, hogy míg az államiban lehetnek kéréseid - például külön szoba, epidurálás - csak akkor tudják teljesíteni, ha épp van rá kapacitásuk. Eközben a magánban biztosítják, hogy azt kapd, amit kértél. Amennyire tudom a Rose és Telki árai között nincs nagy különbség. Telkiről ugyan sok jót és rosszat is hallottunk már, de ennek az is oka, hogy régebben nyitottak meg. Az viszont tény, hogy hozzájuk utazni kell. Ha valaki a városban lakik, nem biztos, hogy minden vizsgálatért, majd vajúdás közben is szeretne kiautókázni az agglomerációba. Szóval szerintem a magánkórházak esetében inkább azt dönt, hol kap el az érzés, hogy igen, ez az igazi, tetszik a közeg, a személyzet, szimpatikus a hozzáállás. Esetemben azt gondoltam végig, hogy amikor az esküvőmre készültem a legfontosabb szempont volt a profin szervezés- és levezényelés. A következő szempont viszont már az volt, hogyan nézzen ki a helyszín, hogy az egész passzoljon hozzám, olyan legyen, mint "álmaimban", hogy ez a nap csak rólunk szóljon. Ezután jött persze a pénz kérdése is. Amikor a szülésemet terveztem, ugyanezek voltak a szempontjaim, mert semmivel sem éreztem kevésbé fontos eseménynek, mint az esküvőnket. És szerettem volna biztosan tudni, hogy azt kapom, amit kérek. Nálam az állami azért nem jött szóba, mert ha épp hárman szülünk úgy, hogy előjegyeztük az alternatív szülőszobát, akkor az győz, aki előbb ér oda. És abban sem voltam biztos, nem fogok-e epidurálért könyörögni, az meg nem jó válasz, hogy az aneszteziológus épp műtőben van. Nagyon egyetértek azzal, aki azt írta, hogy ha valaki megengedheti magának, hogy sok pénzért szüljön, miért ne tegye, szerintem is jobb befektetés ez, mint egy óra... Speciel nekem elkerekedtek a szemeim a Dr. Rose fotóitól,
2010. aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
Attól, hogy egy szülészet nemrég nyitott meg, még olyan orvosok és szülésznők dolgoznak ott, akik már jó ideje praktizálnak, tehát szerintem olyan nincs, hogy egy új kórházban nincs gyakorlatuk az ott dolgozóknak. A különbség a magán meg az állami között nem csak az ár, hanem az is, hogy míg az államiban lehetnek kéréseid - például külön szoba, epidurálás - csak akkor tudják teljesíteni, ha épp van rá kapacitásuk. Eközben a magánban biztosítják, hogy azt kapd, amit kértél. Amennyire tudom a Rose és Telki árai között nincs nagy különbség. Telkiről ugyan sok jót és rosszat is hallottunk már, de ennek az is oka, hogy régebben nyitottak meg. Az viszont tény, hogy hozzájuk utazni kell. Ha valaki a városban lakik, nem biztos, hogy minden vizsgálatért, majd vajúdás közben is szeretne kiautókázni az agglomerációba. Szóval szerintem a magánkórházak esetében inkább azt dönt, hol kap el az érzés, hogy igen, ez az igazi, tetszik a közeg, a személyzet, szimpatikus a hozzáállás. Esetemben azt gondoltam végig, hogy amikor az esküvőmre készültem a legfontosabb szempont volt a profin szervezés- és levezényelés. A következő szempont viszont már az volt, hogyan nézzen ki a helyszín, hogy az egész passzoljon hozzám, olyan legyen, mint "álmaimban", hogy ez a nap csak rólunk szóljon. Ezután jött persze a pénz kérdése is. Amikor a szülésemet terveztem, ugyanezek voltak a szempontjaim, mert semmivel sem éreztem kevésbé fontos eseménynek, mint az esküvőnket. És szerettem volna biztosan tudni, hogy azt kapom, amit kérek. Nálam az állami azért nem jött szóba, mert ha épp hárman szülünk úgy, hogy előjegyeztük az alternatív szülőszobát, akkor az győz, aki előbb ér oda. És abban sem voltam biztos, nem fogok-e epidurálért könyörögni, az meg nem jó válasz, hogy az aneszteziológus épp műtőben van. Nagyon egyetértek azzal, aki azt írta, hogy ha valaki megengedheti magának, hogy sok pénzért szüljön, miért ne tegye, szerintem is jobb befektetés ez, mint egy óra... Speciel nekem elkerekedtek a szemeim a Dr. Rose fotóitól, számomra megvan annak a maga pozitív pszichológiai üzenete, ha nem linóleumon van a padlón, csempe a falon, és nem a halványzöld az uralkodó szín. Gondolom ha valaki ennyit belefektet, az nem várható el tőle, hogy ne akarja visszakapni a pénzét, hisz ez üzlet. Ha a szülés ne lenne TB támogatott és államiban ki kéne fizeti az EDA-t, azt hiszem nagyon hasonló összeg jönne ki, ami linóleumban és csempében gondolkozva valóban nem érné meg.
2010. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Egyetértek, azzal viszont nem, hogy ugyanannyi lenne, ha ne lenne TB támogatás. Ugyanennyi lenne, mint a Róbert Károlyban, azaz 300 ezer körül.

Ha a terhesgondozással együtt nézzük a Telkit és a Roset, akkor lesz párszáz ezer eltérés, ami ilyen összegeknél már annyira nem számít. Míg a Telkiben 1 millió körül lesz kb. a végösszeg, addig a Roseban azért több, főleg, ha az ember az 500 ezres terhesgondozási csomagot választja.

Azzal sem értek egyet, hogy messze lenne a Telki, én Bp. másik végéből járok oda és 20-30 perc alatt kényelmesen bent vagyok, persze, akkor járok, mikor nincs dugó kifelé. De, ha szülni megy az ember és éppen dugóba kerül, ami bármelyik kórház felé megeshet, azért általában nem azonnal szül meg az ember.

Én nagyon sokat gondolkoztam, melyiket válasszam a kettő közül, és bevallom most is nézegetem a Roset. Annyi nem tetszik benne, hogy csak két orvosuk van, azért fontos, hogy legyen az embernek választási lehetősége, ne csak két orvos között, bár nagyon jókat hallottam róluk. És az sem tetszett, hogy nem néz ki kórháznak, nem úgy értem, ahogy írtad, a csempe és többi:), hanem nem olyan nagy talán, és hogy kezdők, bár az is igaz, hogy attól még lehet jó. Ami viszont tetszett, hogy az ember szívesen menne oda, mert kedvesek és nagyon profi a kapcsolattartás, érzi az ember, hogy fontos, ami a jó merketingnek köszönhető, amit a Telkiben annyira nem érzek.

2010. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Hát, nem tudom, én egyszer kértem államiban altatást egy műtét kapcsán, amit külön ki kellett fizetnem. Ez kb. hat éve volt és 180 ezerbe került... A másik, hogy gyerekkori élmények miatt irtózom a kórházi környezettől, gondolom ezzel többen vannak így, akik vagy a saját kezelésük kapcsán szereztek nyomasztó élményeket vagy valamelyik rokonuk látogatása közben akadtak ki. Ez pszichésen eléggé meghatározó, valahogy a kórházhoz nekem nekem sajnos nem a "biztonságban vagyok" élménye kötődik, hanem a kiszolgáltatosságé. Ezért voksolok arra, ha nem csak a hozzállás, de a környezet is segít elvonatkoztatni. Nyilván van akit a luxus fíling vonz, nekem fontosabb, hogy ne érezzem azt a nyomasztó légkört még a folyosón sem. Persze tulajdonképpen csak egyetlen napról beszélünk, jelzem ez jellemző általában a tőlünk nyugatabbra fekvő országokra és a tengerentúlra is. Ott nem úgy élik meg a nők, hogy kirúgtak a kórházból, hanem úgy, hogy hurrá, nincs szükség hosszabb megfigyelésre. Nem beteg voltál, szültél, és ha minden rendben ment, örülj, hogy elkezdhetitek a közös életeteket a meleg családi fészekben :-) Hollandiában, ahol az otthonszülés teljesen természetes dolog, még az első orvosi kontrollra- a gyermekorvosira is - is csak napokkal a szülés után kerül sor. Előtte a bába és a csecsemős nővér ellenőrzi a dolgokat, és a rendszer remekül működik. De ez már egy másik téma, nem akarom belekeverni adott kérdésbe :-)
2010. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

utolsónak:

akkor rossz helyen kérted eenyi pénzért:-(((

Amúgy örülök, hoy nem dobtak ki a kórházból másnap,szépen hangzik, hogy nyugaton mehetsz haza, de szerintem ez eü csak rajtad spórol


Na mindegy én inkább elutazom az a pénzt és ingyen szülök, ill szültem.

2010. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!