Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha epidurális érzéstelenitővel...

Ha epidurális érzéstelenitővel szeretnék szülni, akkor katéterezni is fognak?

Figyelt kérdés
A Szent Istvánba fogok szülni, de nagyon ideges vagyok most kezdtem a 39-dik hetet, és a kórháztól 100km-re lakunk. Állandóan azon izgulok, hogy ilyen havazásban vajon oda érek-e vagy, hogy felfogom-e ismerni a fájásokat, vagy a magzatviz fog majd elfolyni, és hát magát a szülést már nem is emlitem annyira félek tőle, ezért érdekelne az EDA..
2008. nov. 23. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Én azt ajánlanám, hogy csak azért mert félsz, ne kérjél kapásból EDA-t. Fele olyan fájdalmas se lesz a szülés, mint ahogy most elképzeled. Inkább vágj úgy bele, hogy nem kérsz, aztán ha nem bírod, akkor majd elég lesz eldöntened, hogy mégis. Én úgy gondolom, hogy a szülést érdemes a maga teljes valójában átélni, érezni. Soha ilyen elementáris élményed nem lesz az életben!
2008. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akartam EDA-val szülni, de muszáj volt,végül nem is bánom, mert alig éreztem a fájásokat a vajúdás alatt, csak az utolsó egy órában nem kaptam a fájdalomcsillapítót,azt pedig ki lehetett bírni. A szülés számomra csodálatos élmény volt, persze fájt, de akkor nem érdekel majd, csak az,hogy minden rendben legyen és végre lásd a babádat. Nekem a szülés előtt közvetlenül kellett katéter, de ez csak egy egyszerhasználatos valami, nem is éreztem semmit. Csak így tudtam pisilni, magamtól egyszerűen nem ment. Egy cseppet sem fáj, tényleg!!! (ágytálat raktak alám és kész) Ne félj, minden jó lesz! Sok sikert és kitartást!!

Egy boldog anyuka

2008. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igazából én is EDA nélkül szeretnék szülni, de annyi rémtörténeteket meséltek a szülésről, hogy teljesen bepánikoltam! Sőt, olvastam Gombos Edina honlapját is, ahol a szülésről ir, és azt irta, hogy Ő üvöltött a fájdalomtól annyira fájt neki, pedig még EDA-t is kapott.Hát teljesen elrémisztett...

Köszönöm a válaszokat!

2008. nov. 23. 14:59
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem probalj meg elobb epidural meg kateter nelkul szulni/vajudni, es ha nagyon nem birod, akkor meg mindig ott vannak ezek a lehetosegek. Amugy egyene valogatja, hogy ki mennyire birja a fajdalmat. Gombos Edinanak valoszinuleg nagyon alacsony a fajdalomkuszobe, de ne ebbol indulj ki. Az epiduralnak es csak akkor latom ertelmet, ha valaki mar legalabb 6-7 oraja vajudik, es kezd elfaradni. Szemely szerint ugy gondolom, hogy minden a fejben dol el. En nagyon felek a szulestol, de honapok ota edzem magam mindenfele pozitiv gondolattal. Igen, a fajdalom vele jar, de ugy gondolom ez a fajdalom megeri.
2008. nov. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ááá, ne hidd el ezeket. Túloznak. Én két gyereket szültem, az elsőt farfekvéssel, természetes úton. Egyszer sem kaptam fájdalomcsillapítót, semmit. És nem éreztem késztetést arra, hogy üvöltsek. Fáj, fáj, de nem annyira, ne félj. (első voltam)
2008. nov. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én két EDÁ-t is kaptam, bár én 26 órát vajúdtam. Szerintem ha már úgy érzed hogy nem bírod akkor nyugodtan kérj. Minek fájjon ha nem muszáj.
2008. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem kértem, de ismerek olyat aki kért, őt katéterezték. Viszont az is érdekes, hogy a mai világban hagynak valakit 26 órán át vajúdni, ott valami gáz lehet a kórház hozzáállásával, kb. a 12. óra után lépniük kellett volna, elvégre a baba ugyanúgy "dolgozik" szülés közben mint az anya, nem várhatják el, hogy egy kis embertől, hogy ennyit bírjon!
2008. nov. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak: a nővéremet 2 nap vajúdás után császározták meg, igaz külföldön. Szerintem ha nincs probléma, akkor minden esélyt meg kell adni a babának, és az anyukának is, hogy természetes úton születhessen/szülhessen.
2008. nov. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok aki 26 órán át vajúdott! És volt probléma. A gyerekemet a végén úgy kellett újraéleszteni. És azt mondták, hogy azért nem műtöttek korábban mert nem volt műtő... A mai napig nem tudom, hogy elhiggyem-e...
2008. nov. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal aki azt írt, hogy nem lenne szabad 20 órákat hagyni vajúdni kismamákat(a babának sem jó!!!). Akár bele gondolunk akár nem a szülés nagygon veszélyes dolog. Én császárral szültem 7 hónapja, életemben nem gondoltam volna, hogy császárral szülők, este 6-tól voltak 10 perces fájásaim, hajnali 1-re mentünk be a kórházba (35 km-re laktunk), úgy 3-kor elkezték a császárt, mert lassult a babám szívhangja.Háj'istennek minden rendben lett. A gyógytotnász akihez járunk azt mondta, kicsit se sajnáljam, hogy megcsászároztak (nekem egy nem várt "sokk" volt), mert túl sok anyát hagynak túl sokáig szenvedtetni és így sok gyerek születik sérülten (PERSZE NEM MINDEGYIK), de inkább császár mint beteg baba, nem? Ja, és én tutira edát akartam kérni a sima szülés közben,aztán a vajúdás alatt még mosolyogtam is, és a szülésznő nem akarta elhinni, hogy első gyerek olyan gyorsan és könnyedén indult a dolog, persze edát nem is adta, mert azt mondták mindjárt megvan a baba 1-2 óra. Szóval ne izgul, valószínű sokkal könnyebb lesz mint most elképzeled, én is a legelegeleg legrosszabb fájdalmakra készültem, aztán persze ennél az elképzeld fájdalomnál csak könnyebb lehetett :-)))

Sok szerencsét!!

2008. nov. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!