Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléstől való félelem -...

Szüléstől való félelem - legyőzhető?

Figyelt kérdés
26 hetes terhes vagyok, nagyjabol minden ejszaka gyomorgorccsel forgolodok az agyban mert nem tudom feldolgozni a szules gondolatat. Sokat sirok, rettegek tole ha napkozben eszembe jut, csak erre tudok gondolni. Emberfeletti fajdalomrol es komplokaciokrol/szakadasokrol/beverzesekrol lehet olvasni. Most mar fel kene keresnem a valasztott szulesznom de keptelen vagyok ra. El szeretnek menni egy szakemberhez aki segit es beszelhetek errol, kulonben ugy erzem megfogok orulni a szules napjaig. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? A kioktato jellegu valaszokat figyelmen kivul fogom hagyni amennyiben arra utalnak, hogy nem leszek/vagyok jo anya vagy nem varom a gyerekem megszuleteset, mert szo sincs errol. Nagyon varom, es a terhessegem se megterhelo, maga a szules gondolata elviselhetetlen a szamomra. Jart valaki ilyen problemaval pszichologusnal, ha igen mi tortent?

2020. máj. 9. 07:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességemnél nem féltem. Tudtam hogy fájni fog, de egyáltalán nem görcsöltem rá.

A másodiknál már igenis féltem, sőt rettegtem, hogy megint át kell élnem azt a fájdalmat órákon keresztül. Valahol titkon abban reménykedtem, hogy császár legyen. Végül az is lett, de nem miattam. Elsődleges fájásgyengeségem volt, a baba túl magasan volt, mint kiderült a császárnál, 2x a nyakán volt a köldökzsinór, az nem engedte lefelé.

Nem mondom hogy nem fájt utána, de sokkal jobban viseltem mintha vajúdni kellett volna. Így nekem az első kínszenvedéses szülésem után pozitív élmény volt a császár.

2020. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Emberfeletti fájdalomnak nem mondanám :) én pl. indítottan szültem, de hüvelyi úton szültem 24 óra vajúdás után. Minimálisat repedtem, gátvédelem működött.

Nekem a védőnőm azt mondta, nem lehet egyszerre félni és szülni.

Fordulj szakemberhez, ha ő sem tud segíteni és ennyire félsz császár.

2020. máj. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%
Én ugyanígy voltam, mint te. A szülés gondolatától is a sírás kerülgetett, szó szerint pánikrohamom volt, ha csak rá gondoltam. Az egész terhességem alatt csak ez járt a fejemben, hogy én nem akarom megszülni, nem fogom kibírni, nem akarok szétszakadni, gátmetszést stb. Rettegtem egészen addig, amíg a 36. hét végén mentem vizsgálatra, és ott mondták, hogy farfekvéses lett, már kicsi az esély, hogy visszafordul, nem fogják megengedni, hogy megszüljem. Ne tudd meg mekkora kő esett le a szívemről. Onnantól kezdve mintha elvágták volna a félelmemet. Egyből fel is vettek az osztályra, úgy beszéltük meg az orvossal, hogy hetente egyszer bemegyek ultrahangra meg NST-re, hátha azért megfordul, de rá 2 napra elfolyt a magzatvíz és megtörtént a császármetszés, ami egyáltalán nem volt vészes, fájni fájt nyilván, de nem brutálisan, nagyon gyorsan fel is épültem belőle. Lassan 2 hónapos a kisbabám, én azt mondom, 100-szor inkább egy császár, mint egy hüvelyi szülés.
2020. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%
13as te szultel termeszetes uton is? Szeretem amikor olyan jelenti ki, hogy 10x inkabb ez amikor a masik felet sosem tapasztalta... foleg mert fel.
2020. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Haromszor szultem termeszetesen.Az elso utan mar tudtam kb mire szamitsak, bar mind a harom mas volt.En is feltem, ez termeszetes.De mikor az utolso hetekben leszel, a puszta letezes is kihivas lesz a pocakodtol, szeretnel mar tul lenni rajta, meg ha felsz is, aztan mikor beindul a szules, zajlanak az események, mar nem fogsz felni, legalabb is velem igy volt.
2020. máj. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!