Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes jogsit szereznem? A...

Érdemes jogsit szereznem? A félelem legyőzhető?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves lány vagyok.3-4 éve el kezdtem KRESZ-re járni, de megbuktam, többször is. Persze nem is nagyon tettem oda magam, nem is voltam csalódott, elkönyveltem, hogy nem megy, és ennyi.


Most viszont nagyon jól jönne. Egyrészt suliba járok szombatonként, ahova sokkal jobb lenne autóval menni, ha más nem, a vonatállomásig, hogy sötétben ne kelljen hazagyalogolnom. (rossz környék ahol élek, egyébként vidék) Máshoz is jó lenne: nagybevásárolni vagy orvoshoz mindig egy barátom visz, ez aranyos tőle, de néha már szégyenlem, hogy ennyi szívességet tesz.


A problémám az, hogy félek az autóban, ha nem tapasztalt sofőr mellett ülök, szinte görcsösen kapaszkodva utazok végig. Volt egy autóbalesetem, talán közrejátszik ez is. Vezettem már egy barátom kocsiját, persze éjszaka, elhagyatott helyen, és barátom ott ült végig mellettem. Akkor elég jól ment, és nem féltem, dehát az teljesen más, mint nappal, forgalmas helyen. Ez legyőzhető? Vagy könyveljem el, hogy nem nekem való a vezetés?


Véleményeket szeretnék :)


2012. szept. 26. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát nézd, én próbáltam a kocsival megbarátkozni nem jött be, fojtogatva éreztem magam benne

Ezért választottam a motort, azzal könnyebben eggyé váltam, és 5hónap után mondhattam azt hogy nekem találták ki a motort


Úgy indulj el otthonról hogy a saját biztonságod csak fél siker, más beléd rohanhat

Én így állok hozzá, mert ma is volt baleset természetesen a másik autós nyomta egészbe a másik autóst

20/F

2012. szept. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem való mindenkinek jogsi.

Egyrészt téged nem is izgat a dolog, másrészt csak hétvégi sofőr lennél, az elég veszélyes fajta.

Ha még utasként is félsz, akkor nagyon nem ajánlim hogy vezess, mert valószínűleg az első váratlan apróságnàl megilyednél és balesetet okoznál. Ez is egy nagyon tipikus dolog..

Őszintén szólva félek a hozzád hasonló emberektől az utakon, ezért a saját, és a többiek biztonsága érdekében én azt tanácsolom hogy hagyd a fenébe, arra a pár alkalomra eddig is megoldottad egy barátod segítségével, ezután is meg tudod.

2012. szept. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyébként nem értem, miért a családi kapcsolatok kategóriába írtad a kérdést...
2012. szept. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Legyőzhető,de szívem szerint azt mondanám, hogy ne vezess..

Az ilyenek miatt mint te (bocs) van nagyon sok baleset mert pl fóúton 70el megyünk, én mögötted te látod h jobbról jön 1 autó mellékúton aki elsőbbséget FOG adni neked, de te lesatuzol mert jaj mivan ha kijön eléd... És én meg nem számítva erre belédcsúszok hátulról és még én b*szok rá mert nem tartottam rendes követési távolságot / vagy figyelmetlen voltam vagy ugyanmár mért mentem én gyorsan.. Még ha ki is jönne eléd akkor az az ő hibája meg te még elránthatod a kormányt de MÉRT JÖNNE KI? ezt sosem tudom megérteni.. és a "Jajjj de hát olyan gyorsan jött, hogy ....." DE MEG FOG ÁLLNI B*SZOD!! Halálom komolyan.. Arról nem is beszélve hogy olyan k*rva bizonytalanok ezek a sofőrök, hogy folyton a féket tapossák holott semmi sincs előttük, meg 10méterrel előtte megállnak a másik autó mögött így megsz*patva 3 autóst akik 2 lámpával később jutnak át csakmert "TE" nem látod az autó elejét és nyújtogatod a nyakad, meg nem merek közelmenni mert nem látom az autó elejét.... NEM IS FOGOD B*ZZEG. Ne haragudj.. mindezek ellenére azt mondom hogy kiheverhető a félelmed.


Egy Budapesti taxis,

2012. szept. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon sok igazat írtatok.


Első válaszoló: a motorra sosem ülnék fel, attól még jobban félek :D A sebességet valahogy nem nekem találták ki..


Második válaszoló:

Nem csak hétvégi sofőr lennék, hétköznap is mennék, csak rövidebb utakra, mint bevásárolni, barátokhoz, akik messzebb laknak, stb.

Tudom, hogy félve nem szabad volán mögé ülni, ezért érdekelt, hogy ez legyőzhető-e.

2012. szept. 26. 22:47
 6/11 A kérdező kommentje:
22:44, megértelek teljesen, a barátom is ki van akadva az ilyen bizonytalan vezetőktől, valóban ők okozzák a legtöbb balesetet. Azt írtad, szerinted ez legyőzhető. Csakhogy ahoz kocsiba kéne ülnöm...Elég ördögi kör.
2012. szept. 26. 22:49
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért írtam ebbe a kategóriába, mert itt értelmes válaszokat kapok, ráadásul a többi kategóriát szinte alig látogatják. (Kivéve persze a szex, de oda még ennyire sem való ) De gyanítom előbb utóbb átteszik majd a kérdésem.
2012. szept. 26. 22:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 500 éve vezetek és mindenki mellett félek, azért mert nem rajtam múlik a dolog. Viszont nem félek és magabiztos vagyok mikor én vezetek. Úgy hogy átéltél már utasként baleset főképp nincs, ez még igy nem jelent semmit.


Akkor mondj le a vezetésről ha félsz és bizonytalan vagy mikor te vezetsz. Gyakorolj barátod segitségével és kiderül mennyire megy gördülékenyen a dolog. Ha ott félsz, helyzetektől megijedsz, akkor ne erőltesd, mert élesben ebből nagyon komoly baleset is lehet.

2012. szept. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni, hátha belejössz. Én pl friss jogsival félek, amíg beülök az autóba, de amikor már vezetek megszűnik a félelem. Nem is értem, remélem elmúlik majd :)
2012. szept. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
te buta, az h hétvégi sofőr lennél nem csak azt jelenti h csak szombat+vasárnap vezetheted a kocsit, hanem arra szokták mondani aki egy évbe kevesebb mint 1000 km ert vezet
2012. szept. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!