Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után vérátömlesztés?

Szülés után vérátömlesztés?

Figyelt kérdés
Van itt olyan kismama akinek vérátömlesztést kellett adni szülés után? Mi volt az oka? Hogy zajlott? Mit érzett? Minden érdekelne! Bocsi, de valószínű, hogy nekem is erre lesz szükségem és nagyon ideges vagyok ezért. Köszi előre is a válaszokat.
2010. júl. 30. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Semmi külcsi. Intravénásan rádkötnek egy zacskó vért. (vagy több napon át). Utána meg vastabletta ezerrel.

De mondjuk ezt előre nem lehet tudni.

2010. júl. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Miért gondolod? haemofiliás vagy? Akkor már kaptál volna többször vért és tudnád mi az. Nem tudhatod előre, hogy lesz-e komplikáció a szülésnél. Nem a baba vérátömlesztésére gondolsz?

Egyébként vért ugyanúgy kapsz mint infúziót, tehát ugyanúgy bekötik.

2010. júl. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert iszonyatosan alacsony a vasam, hiába szedem a vitamint:( Még sosem kaptam vérátömlesztést ezért érdekel. Volt valami utóhatása a dolognak? Valóban olyan, mintha infúzió lenne csak?
2010. júl. 30. 09:58
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha alacsony a vasad, c-vitaminos vasat kellene szedned (Neo-ferrogamma vagy mi a szöszt kellett nekem is). Dokid nem mondta?

Egyébként pedig nem biztos, hogy sok vért veszítesz szülés alatt, ezt előre senki nem tudja...

2010. júl. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

kedves kérdező?


mennyi az az iszonyatosan alacsony?

én 80-as hgb-al mentem szülni másnap már csak 76 volt.!!!

engem is befenyitettek de végül nem kaptam mert nem szivódik fel a szervezetemben.

2010. júl. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Én az első és a második szülésem után kaptam,semmi különös érzés,mint egy infúzió.Az első után annyi vért vesztettem,h 80/50 volt a vérnyomásom.
2010. júl. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A legutóbbi vizsgálaton 75 volt a vasam, a dokim mondta hogy szedjem szülésig a vitamint, ezzel nincs is gond, csak ha még ebből is veszítek a szülés alatt- már pedig fogok- akkor jön a vérátömlesztés. Köszönöm a válaszokat.
2010. júl. 30. 10:16
 8/14 anonim ***** válasza:
20%

ha sokáig alacsony a hgb megszokod és együtt lehet élni vele ... én km-ket gyalogoltam a terhesség végén is és sose szédelegtem pl. a dokik meg úgy állitották be hogy már halni készülnék mert nem tankönyvi az adat...

istenem semmi baj nem lesz ha kell kapsz majd vért és szülés után kapkodod a vasat. ..-megijedni nem kell-

2010. júl. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10.09 vagyok.Mindig alacsony volt a hgb-m,de amikor petefészekrák miatt műteni kellett,muszáj volt vért kapnom a műtéti kockázatok miatt,ez ugyan nem a normál értékre,de kicsit felhozta..Később a kemoterápia alatt a csökkenő hgb miatt kaptam egy injekció sorozatot:Aranesp,ami kifejezetten vérképző.Nekem annyira jót tett,h végre elértem a normál értéket-ugyan még csak az alsó határát-,és már magától fennmarad ez az állapot,injekciók és vastabletták nélkül.:)
2010. júl. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hüvelyi szülés után, nagy vérveszteség miatt kaptam három csomag csoportazonos vért. Ugyanolyan volt, mintha infúziót kaptam volna, közben gyakran nézték a véreredményemet.
2010. júl. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!