Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után vérátömlesztés?

Szülés után vérátömlesztés?

Figyelt kérdés
Van itt olyan kismama akinek vérátömlesztést kellett adni szülés után? Mi volt az oka? Hogy zajlott? Mit érzett? Minden érdekelne! Bocsi, de valószínű, hogy nekem is erre lesz szükségem és nagyon ideges vagyok ezért. Köszi előre is a válaszokat.
2010. júl. 30. 09:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem is alacsony volt a vasam, de a doki által felírt vastabletta helyrehozta. Nagyon sok vért vesztettem, mindkét szülésnél. Az elsőnél akartak vérátömlesztést adni, de én nem engedtem. Nálunk a szomszédasszony így szedte össze a hepatitiszt, és meg is halt 36 évesen. Igaz, azt már szűrik, de ki tudja milyen betegség van még, amiről most még nem is tudunk? Szóval én csak élet-halál kérdés esetén engedném, ez nem volt az. Pár nap alatt rendbe jöttem.

Másodiknál is sokat vesztettem, 2 napig ájuldoztam, nekem is valami 80/40 volt a vérnyomásom, de ott nem akartak vért adni, szerencsére nem kellett tiltakozni.

2010. júl. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtatott a dolog, hogy akkor nincs nagy gond, csak a doki túlozza el a dolgokat.
2010. júl. 31. 10:54
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia, én 2008-ban szültem a kislányomat. Könnyű, gyors szülés volt, de a méhlepény "megszülése" során/után annyi vért vesztettem, hogy utána teljesen legyengültem, és órákig nem tudtam lábra állni. 7x próbáltak meg felállítani, hogy most már menni kéne a gyermekágyas osztályra, de mindannyiszor elájultam. Akkor döntöttek úgy, hogy rendelnek vért, és 3 egység vért kapok, mert úgy ítélték meg, hogy enélkül 1 hét alatt sem jönnék rendbe, és a babát sem nem tudnám ellátni. Aláírattak egy papírt, hogy vállalom a vérátömlesztést, és mint egy infúziót bekötötték a karomba. Közben rendszeresen figyeltek. Egy fél napon belül egész jó állapotba kerültem, bár sokáig gyenge voltam, de a babát magam mellé tudtam venni, és el tudtam látni. Ez volt a lényeg. (Másnap volt egy vérvétel, és a vizeletemet is ellenőrizték a kórházban, hogy minden rendben volt-e a vérátömlesztés után, valamint a gyengeség miatt egy nappal később mehettem haza, mint a velem egy napon szülő kismamák).Most 21 hetes kismama vagyok, és ha ismét erre kerülne a sor a szülés után, már nem félnék. Az egész olyan volt mint egy infúzió, egyáltalán nem fájt, és tényleg segített, hogy összeszedjem magam. Ne izgulj te sem, fogd fel úgy, hogy az egészségedet szolgálja, hogy minél fittebb állapotba tudj majd babázni. Bocs, ha kicsit hosszúra sikeredett, sok boldogságot a bébihez.
2010. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg a kedves utolsónak, hogy megírtad a történetedet. Kicsit most megnyugodtam és más szemmel nézem a dolgokat ezután. Köszönöm.:)
2010. aug. 7. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!