Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet kérni császármetszés?

Lehet kérni császármetszés?

Figyelt kérdés

Az esetben, ha nincs egészségügyi oka a császármetszésnek, csak az anyuka nem szeretne hüvelyi úton szülni. Sok orvos van, aki jóváhagyna egy ilyen kérést? Hol lehet elintézni, s mi a folyamata?

Válaszokat előre is köszönöm.



2020. máj. 26. 17:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%

Én megértelek. Harmadik császárom lesz hamarosan, mondjuk eü okok miatt. Engem ez a része lelkileg nem viselt meg, gyerekkorom óta tudom, hogy csak így szülhetek, vagy sehogy, úgyhogy egy percig nem rágódtam rajta. Nem tudom milyen az mikor lent jön ki, nincs összehasonlítási alapom, de nekem szép emlék mindkét császár és nagyon szerencsés vagyok, mert mindkét császár után 2 héttel már nem is éreztem szinte, hogy mútöttek, kopp-kopp, legyen így most is.

Szerintem ezt csak magánban tudod intézni és olyan helyen, ahol nem kampányolnak nagyon a természetes szülés mellett.

Pl BP Szent István kórházban meg is fordítják a pocakban a babát, ha faros,az biztos nem az a hely, amit keresel.

Ha telik rá, a szülést is magánban intézném, ott biztos megoldható.

2020. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
47%

Egy hüvelyi szülésen vagyok túl gátmetszéssel.

Még szűkebb lettem, mint voltam és annyira pici a heg, hogy a nem saját nőgyógyászom észre sem vette.

2020. máj. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkit felpontoztam.
2020. máj. 26. 23:50
 14/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem a hüvelyi szülésre szeretnélek rábeszélni, csak a téves információkat javítani.


A hüvely állapotát nemcsak a szülés, hanem maga a terhesség és a hormonális változások befolyásolják. A medencefenék izmai a nagy terheléstől és a hormonoktól megváltoznak. Ezért aki császárral szül, annak is lazulhat a hüvelyizomzata és lehet tágabb. Ugyanúgy lehet a császárosoknak is hüvelysérve, méhsüllyedése, vizelettartási problémáik. És a punci külseje is megváltozhat a szülés után akkor is, ha nem ott jön ki a gyerek. A szex is lehet hónapokig fájdalmas, és a wc-zés is, és ne feledkezzünk meg többi kockázatról, ami egy műtéttel jár.


A császár nem biztosíték, hogy ezeket el tudod kerülni. Sok változásért okolják a szülést, amiket valójában maga a terhesség okozott.


Megértem, ha valaki inkább a császárt választaná, és én sem ragaszkodnék mindenáron a hüvelyi szüléshez. De gondold át alaposan, mert ha tévhitekre alapozva választasz, később még nagyot csalódhatsz.

2020. máj. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%
Ez már megint a császárfóbiások baromsága. Hogy lenne már ugyanolyan a hüvely károsodása, ha szétvagdossa egy orvos vagy ha nem?
2020. máj. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

Mint 2 módon szültem.

Az első hüvelyi volt, kívül 4 varrattal, belül matyóhímzéssel. Hajnali 2kor szültem, reggel 6kor már setálgattam, ültem, a gyerekemet huzkodtam, 1 hét mulva kb semmi bajom nem volt. Férjem szerint ottlenn semmi valtozás, a heget se találtuk meg azota :D

Második gyerekem császáros lett. Lelkileg igazából nem viselt meg. De az, hogy keresztbe elvágják az ember hasizmát, na az fájt. Nem kicsit... a 4 nap kórház alatt magam nem tudtam szinte ellátni, nem a gyereket. Itthon ha anyám nem költözik ide, nem.tudom mi lett volna (férjemnek muszáj volt dolgoznia) 4 hétig segítségre szorultam. Eleinte a saját gyerekem nem tudtam megemelmi, olyan fájdalmaim voltak. A poklokat éltem meg.

Persze, mindenkinek más. Több baba nem lesz. Ez miatt is. Ha választani kéne, inkább 10 hüvelyi szülés, mint 1 császár.

2020. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
#16 köszönöm a választ neked is, érdekes volt olvasni. Viszont ez egy nagy tévhit, hogy keresztbe vágják a hasizmot. Nem tudom te mikor szültél, lehet hogy nagyon régen így volt, de ahogy én tudom már egy jó 10 éve nem vágnak hasizmot szerencsére.
2020. máj. 27. 13:18
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem függőlegesen vágják, és az izmot csak széthúzzák. De valahogy csak át kell jönnie a gyereknek.
2020. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
16os vagyok, 14 hós a kisebbik fiam. Nekem izmot is vágtak :/ illetve ahogy széthúzták, szakadt is.
2020. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem az első csak 3 kg volt, mégis tágabb lettem, amugy nem is kicsit. De doki fuggo, ki mennyire varr szakadas/vagas utan.

Utana lett egy csaszim 3.80dkg lett, a huvelyem nem valtozott. (Illetve vmivel szukebb lett,merthat csak 2,5ev eltelt mar a szules ota)

Aztan tegnap megint egy csaszi, erroo nyilatkozni kb 7 het múlva tudok 😀

2020. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!