Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány órát vajúdtál otthon,...

Hány órát vajúdtál otthon, mielőtt kórházba mentél?

Figyelt kérdés

1. Hány órát vajúdtál otthon, mielőtt kórházba mentél?

2. Mi lett a szülés kimenetele (hüvelyi, császár)?

3. Milyen beavatkozások voltak a kórházban?


(Nem szeretném, ha a kérdés átmenne hüvelyi kontra császár vitába, erre ügyeljetek kérlek!)



2020. jún. 24. 10:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hajnali 1-kor kezdôdtek a fájások olyan 20 perces közökkel, de már nem tudtam tôlük visszaaludni, igy malmoztam reggelig. Késô délutánra lettek 5 percesek, vagyis 17 óra otthon vajúdás után délután 6-ra mentünk a kórházba. Ekkor 6 cm volt a méhszáj. Egy óra múlva 10 cm lett, és elfolyt a magzatvíz, mentünk a szülôszobára. Itt eltelt újabb 4 óra, a baba miliméterenként haladt, éjjel 11 volt, és mivel elôzô éjjel csak 3 órát aludtam, ekkorra már teljesen kimerültem. Gyengültek a fájások, mire végre oxitocint adtak, ami megváltás volt, mert végre haladni kezdett a dolog. Másfél óra múlva megszületett a lányom, kicsivel hajnali 1 elôtt. Vagyis az elsô fájástól majdnem 24 óra, 17 otthon, és közel 7 a kórházban. Gátmetszés volt, mert nagy volt a feje.


A második terhességnél magzatvíz szivárgás miatt mentünk be, de 24 óra múlva sem jöttek a fájások, ezért oxitocinnal indítottak délelôtt 10-kor. Kb. 2 óra múlva kezdtek kellemetlenné válni a fájások, és délután 6 után született meg a második lányom. Gátmetszés ekkor is volt, mert az ô feje még nagyobb volt.

2020. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Utolso, tok erdekes h 10cm-nel nem jottek a tolofajasok? Meg 4 oran at?
2020. jún. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

1. 5 órát otthon, 3-at a kórházban (+1,5 óra kitolás)


2. hüvelyi szülés


3. Nem volt semmilyen beavatkozás, teljesen háborítatlan szülésem volt

2020. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12# De jöttek a tolófájások. Tolófájások négy órán át, de csak miliméterenként ereszkedett le a baba.
2020. jún. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Este 8-tól délután 3-ig 17.47-re lett meg a baba .
2020. jún. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Reggel 9 körül arra ébredtem hogy fájdogál már. Nem tudtam hogy ez az, elég rendszertelen volt. Elmentem a boltba de alig tudtam hazajonni mert még kellett állnom, jarasra nagyon fájt. Azt hittem csak rosszul fekszik a baba. 38hetben jartam

Aztán nem igazán akart múlni egész nap fájt de nem gondoltam hogy ez már az lenne, meg is kérdeztem itt hogy ez már az lehet, és írta is valaki hogy neki is így kezdődött.

Lefekudtem éjfélkor,de rajottem hogy nem fogó ktudni aludni.

Bementunk a kórházba, biztos ami biztos alapon, és bent tartották, 1 ujjnyira voltam tág.

Már ott sem tudtam aludni, annyira rossz volt, pedig a későbbihez képest az csak nudli volt.

Nem bírtam enni, inni, csak pár kortyot. Délutánra már remegtem, de azt mondta az orvosom hogy nem inditaná meg még, mert nagy baba, és jobb ha természetes...

Úgyhogy este 18ra tagultam ki teljesen, vittek a Szülőszobaba a vajúdóból, és ott szenvedtem este 22:14ig. Nem akart lentebb jönni a feje, és mivel nagy is volt, nem volt könnyű dolga.

Könyörögtem hogy csaszarozzon meg, deaz orvos azt mondta várjunk még egy kicsit. Kaptam oxit hátha az gyorsítja a folyamatokat. De az sem segített.

Na aztán fellélegeztem amikor már látták a fejét. Onnantól már nem is telt el sok idő míg kibújt. 3-4et kellett nyomnom, és esküszöm, nekem nem is ez volt a legfajdalmasabb, ez inkább megkönnyebbülés volt. A hosszú vajúdás sokkal fájdalmasabb volt, na meg a varrás.

2020. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!