Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdást vajon el lehet aludni?

A vajúdást vajon el lehet aludni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mint mikor mondjuk éhes valaki vagy ilyesmi, hogy inkább lefekszik aludni, és azzal eltolja a dolgot kicsit későbbre. Vagy amikor lázas vagy bármi baja van, és így egyszerűen elalussza az érzést. Ilyet a vajúdással lehet?

Éjszaka felébredtem pisilni, de olyan borzasztó fájdalmaim voltak, hogy egyből gondoltam, végre megkezdődött a dolog, hurrá. Általában ilyenkor a pisiléstől jobb szokott lenni, mert akkor már nem nyom úgy a gyerek, de most nem múlt el, még miután visszafeküdtem az ágyba is ugyanúgy hasogatott és szúrt és nem volt jó. Úgy voltam vele, hogy ha elalszok, majd megint felébreszt a fájdalom, ha ismétlődik, de minthogy utána reggelig békésen aludtam, és ébredéskor már nem fájt semmim, csak egy kicsit sajog még mindig a szeméremcsontom, így nyilván nem arról van szó, hogy megindult volna a szülés.

A kérdés azért jutott eszembe, mert most kicsit bűntudatom van, hogy nem "erőltettem" meg magam valami függőleges helyzettel, ülve-állva szenvedni, hanem lefeküdtem és próbáltam kényelmes pozícióban aludni. Mert mi van, ha most elindult volna tényleg, csak én "elaludtam" az egészet? Ilyet lehet? Most ki tudja, mennyi időre elhúztam a naivitásom miatt a szülést? Vagy azért ennyire nem tudom befolyásolni a dolgot, ha megindul, akkor megindul, függetlenül attól, én mit csinálok?

39+6 hetesek vagyunk.


2020. júl. 23. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már vajúdik valaki, azt kitolni nem tudja. Az elején lehetnek még annyira ritkák a fájások, hogy két fájás között alszik egy kicsit az ember, de az tuti, hogy felébred rá ha jön egy rendes fájás.
2020. júl. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azok még csaj jóslók voltak. Ha beindul a buli, nem fogsz tudni aludni.
2020. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Eddig sosem voltak jóslóim, ezért sem ez volt az első gondolatom hajnalban, de valószínűleg igazad lesz.
2020. júl. 23. 09:08
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
:DDDDDDDDD Nem. Olyannyira nem, hogy minden normális emberi viselkedést felülírt, amikor állva összepisiltem magam a fájdalomtól. Eltolni alvással? Ájulással talán, az is közel volt. De nem, nem tudod halogatni azzal, hogy lefekeszel aludni. Ha mégis elmúlik, akkor jóslófájásaid voltak.
2020. júl. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha valóban vajúdtál volna, nem bírtál volna aludni. Ez még csak jósló lehetett
2020. júl. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Első pár órában, ha olyan, még tudsz aludni.../ a kettő közt/


Aztán tuti, hogy nem


Ez jósló volt

2020. júl. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első néhány 5 perces fajasok között még el el aludtam, mert késő este kezdődött mikor aludtam volna, de egyértelműen felebredtem minden fájásra. Kizartnak tartom, hogy igazi fájást ataludjon az ember.
2020. júl. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi fájások nem múlnak el azért, mert te azt akarod, vagy mert álmos vagy. Nem tudod elcsúsztatni a szülés időpontját, nem vagy rá ilyen szinten hatással.
2020. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Az első, làtens szakaszt igen. Ez kb 4 cm tàgulàsig tart. A làtens ès az aktìv szakasz közti szünetet is. Ha màr aktìv a vajùdàs, akkor nem. Mèg telhes tàgulàs ès kitolàs közt lehet egy szünet, de abban aludni màr esèlytelen.
2020. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pont abból tudtam, hogy na ez most már tényleg a szülés lesz, hogy nem tudtam elaludni a fájásoktól. Nekem a terhesség felétől amúgy is, nagyon sokat keményedett a hasam, az utolsó hónapban sok jóslóm is volt, de akkor este egyértelmű volt, hogy ez már nem játék, menni kell. Esélyem nem lett volna elaludni.
2020. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!