Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek hogy zajlott a szülés?

Kinek hogy zajlott a szülés?

Figyelt kérdés
Milyen élményt hagyott benned? Meddig tartott?

2020. jún. 16. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyors és könnyű volt. Akkor nagyon kimerült voltam, de utólag nagyon szép emlék! Itthon vajúdtam kb 5 órát, de az még nem fájt igazán. Aztán a kórházba érkezéstől számítva 4,5 órán belül meglett a babám. Szóval 8 óra vajúdás, amiből csak az utolsó 3 volt keményebb és 1,5 óra kitolás
2020. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden előjel nélkül elfolyt a magzatvizem, se fájás semmi. Kórházban se indult meg, baba fent van, méhszáj teljesen zárt, 24 óra múlva oxitocinnal se tágultam, csak kínlódtam órákig, amikor jöttek, hogy készülünk császármetszésre, mert esik a magzat szívverése. Végül egészségesen kiműtötték, minden rendben volt utána.
2020. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Az első hosszú és fájdalmas, a masodik gyors és könnyű. Mindkettőre örömmel emlészem vissza, minden egyes percére emlekszem mindkettőnek.
2020. jún. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos nekem nagyon negatív volt a szülésélményem, (első baba) egy ideig biztos hogy nem is lesz kistesó.
2020. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Indított szülésem volt, engem rendkívül megnyugtatott, hogy kaptam egy időpontot amikor be kellett vonulnom a kórházba és fixen akkor jön a baba (jöhetett volna előbb is magától nyilván de valahogy biztos voltam benne, hogy nem fog). Befeküdtem este 8-ra és másnap fél 4-kor megszületett a babánk. Az indításhoz szükséges beavatkozásokon felül semmilyen beavatkozást nem végeztek, nem kaptam EDA-t, nem metszettek gátat, nem zaklattak. Gyönyörű emlékként maradt meg a kislányunk születése, alig várom, hogy a kistesóval is átéljük ezt a férjemmel.
2020. jún. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az elso borzaszto volt, magas csaszararanyos korhaz, sok beavatkozas, es annak hosszutavu kovetkezmenyei, masodjara jo statisztikakkal rendelkezo helyet valasztottam, es csak kitolasra estunk be. Nekem nagyon fontos volt, hogy tamogassanak, osztokeljenek a fuggoleges poziciora, ne hagyjak, hogy lefekudjek, es haton legyen a kitolas, es legyen lehetoseg kadban szulni (nemcsak vajudni), ne legyen semmifele beavatkozas, legyen gatvedelem, ha nem verzik nagyon, akkor ne is varrjak egyaltalan a serulest, ne legyen Kristeller, mehszajmasszazs, meg amiktol borzaszto volt az elso szules. Vegul negykezlab erkezett alam a matracra. A koldokzsinor elvagasa csak a pulzalas utan tortent meg (az elsonel tul hamar el lett vagva), aranyora volt bor-borkontaktusban, nem vittek el furdetni, azonnal mellrekerult, csak 2 oraval kesobb vizsgaltak meg, es nem eroltettek ki belolem a mehlepenyt. Igy a masodik, nagy sullyal es fejjel szuletett gyerekem szuletese ezermillioszor jobb elmeny maradt, mint az elso, amin a mai napig nem vagyok tul.
2020. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekem születése igyanúgy indult, azzal hogy reggel elmentem nst-re. Utána az orvosom megvizsgált és kiderült, hogy 2 ujjnyira nyitva van a mégszáj, így beinvitáltak a szülőszobára. Nulla fájással kezdtem mindkétszer. A fiamnàl mire a papírokkal végeztünk elfolyt a magzatvíz magától, a lányomnál burkot kellett repeszteni. A fiammal fájásgyengeség miatt hosszú volt a kitolása szakasz (1,5 óra) de nem volt negatív élmény. A lányomnál minden rendben ment, burokrepesztés után nem egészen 2 óra múlva már rajtam pihegett. Nagyon pozitív élmény volt, sokat készültem a szülésre mentálisan és teljes egészében sikerült úgy megvalósítani ahogy elképzeltem.
2020. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!