Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülni megyek mentővel...

Ha szülni megyek mentővel melyik kórházba visznek? Bevisznek oda, ahol a fogadott orvosom van?

Figyelt kérdés

2020. szept. 3. 16:42
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
82%
A kiskönyvbe kérhetsz igazolást, hogy baj esetén hová vigyenek. De "csak" szülni nem érdemes mentővel menni, mert teljesen felesleges (a rohamszülés első gyereknél extrém ritka), és éppen ezért a mentőknél is alacsony a prioritása a vajúdásnak, szóval lehet rájuk órákat várni, ami alatt tömegközlekedéssel is be lehet érni.
2020. szept. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Az az igazság, hogy most költöztünk és nem biztos, hogy lesz addigra autónk.


Taxiról ellentétes véleményeket hallottam (el sem visz, ha látja hogy szülni fogok). Illetve állhat a dugóban és mi van ha közben megszülök? Segíteni nem tud a taxis hisz nem ez a szakmája.


Magánmentő céggel beszéltem, ők azt mondták, kb egy óra mire kiérnek. Nem tudom mennyivel vagyok előrébb velük, mint egy taxival.


Rokonok messze vannak és dolgoznak, nem tud senki készenlétben lenni egy hónapig.

2020. szept. 3. 19:05
 13/39 anonim ***** válasza:
47%

Az az igazság, hogy a mentő nem taxi akkor sem, ha ti költöztök.

Be kéne már vezetni, hogy a felesleges köröket kiszámlázzák.

Ideje lenne.

2020. szept. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

"Taxiról ellentétes véleményeket hallottam (el sem visz, ha látja hogy szülni fogok). Illetve állhat a dugóban és mi van ha közben megszülök? Segíteni nem tud a taxis hisz nem ez a szakmája."


Első gyerek? :) Ne aggódj, szinte biztos nem lesz olyan szerencséd, hogy megszülsz az autóban...

2020. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
36%
Persze, hogy első gyerek. Mindenki álljon haptákban, mert neki jön a gyerek. A mentősök jöjjenek időre és azonnal, vigyék ahova kéri, és mindenki álljon az út mentén végig, mert Ő MEGJÖTT! :DDDD
2020. szept. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
74%

Bételjetek kocsit addig...


Vagy vegyetek

Vagy kérjetek kölcsön..

2020. szept. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem várandósság alatt be kellett mennem ügyeletre, erős vérzés miatt. Felhívtuk az ügyeletet, ők mondták hogy így ne tömegközlekedjek, kérjünk mentőt. A mentősök nem szóltak be, kedvesek voltak. Az ügyeletes orvos mondta, hogy ha mondtam volna hogy másik kórházban szeretnék szülni, oda vittek volna. (Annyira kétségbe voltam esve, hogy ilyenre nem is gondoltam)

Másik lehetőséged a szomszéd, a mienk amikor megtudta hogy nálunk volt a mentő, mondta hogy ilyen esetben szóljunk nekik, ők bevisznek.

A forgalomtól kicsit félek, de majd megpróbáljuk az indulásba azt is belekalkulálni, szülés indulásakor nem szeretnénk mentőt hívni, hacsak nincs gond.

2020. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 Derjaderja ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy ha meg mégis megszülsz a mentőben a Szent Imre és a Klinika közt félúton, és ne adj Isten vmi gond lesz, akkor a mentőtiszt/orvos felelősségre vonható, hogy mért nem a legközelebbi intézménybe vitt, a saját protokollját követve.


Ettől függetlenül megteheti, hogy elvisz, ha az állapotod megengedi, akár jófejségből, akár mert parát remél, akár mert úgy van vele, hogy telik a munkaideje addig is. Valószínűleg nem vonják ezért felelősségre, ha gond nélkül odaérsz, mert szemet hunynak felette, hacsak nem vmi extrém nagy távolságról van szó pl másik megye v ilyesmi.


De maga az eljárásrend azt mondja, hogy a szülő nőt a legközelebbi/területileg illetékes szülészetre kell vinni, illetve koraszülés esélye esetén még felmerül, hogy speciális intézménybe vigye.


De ezt akkor fogod tudni, ha hívod a mentőt, ott az adott mentőegység és az adott helyzet és azt mondja hogy így és így dönt. A fogadó nyilatkozat semmire nem kötelezi a mentőt.

2020. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
72%
Ha szoktál szülésindulás történeteket olvasni, szinte mindenki megírja, hogy még pakolászott meg elment tusolni. Na ha ez belefér, akkor a taxizás is. Akár dugóban is.
2020. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
73%
Vegyetek egy olcsóbb autót akkor addig.
2020. szept. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!