Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülni megyek mentővel...

Ha szülni megyek mentővel melyik kórházba visznek? Bevisznek oda, ahol a fogadott orvosom van?

Figyelt kérdés

2020. szept. 3. 16:42
1 2 3 4
 31/39 Derjaderja ***** válasza:
75%

Ja meg ez jó vicc, hogy az orvos beírja, hogy ő a felelős személy 😂

Kezdjük ott, hogy ez az egész fogadott orvosos rendszernek semmilyen törvényes háttere nincs, sőt a törvény pl bünteti, ha 24 órás úgyelet után egy orvos még beteget vizsgál (mas kérdés hogy ezt ki lehet játszani).

Tehát egy szülészeti vészhelyzetért egy éppen műszakban nem lévő orvos semmiképp nem lehet felelős egy kórházban, ami még csak nem is a területi.

2020. szept. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 Derjaderja ***** válasza:
75%

Az hogy Neked valaki az orvosod, és emiatt ő majd random időpontban bemegy a munkahelyére és ott megműt, az egy szóban kötött (fekete) egyezség. Senkit semmire nem kötelez, és egy műhibapernél érdekes helyzetet teremthet amúgy hogy pl van az ügyeletben egy műszak egy műszakvezetővel, erre egy orvos aki nincs beosztva, ott vmi hibàt elkövet.

A mentő döntéshozását egy sürgősségi helyzetben meg nyilván semmire nem kötelezi.

2020. szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
62%
A ti orvosotok pont akkor volt benn amikor szültetek? Nem értem komolyan mondom. Tök normálisan kerdeznek valamit ti meg letámadjátok simán.
2020. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 Derjaderja ***** válasza:
37%
Én egyáltalán nem akarom letámadni. Csak azt írom, ami tény. És azt, hogy cuki, hogy beírja az orvos a kiskönyvbe, hogy a mentő hová vigye, de tényleg csak cuki.
2020. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 Derjaderja ***** válasza:
Ui természetesen egész más a helyzet ha valami komoly eü oka van, pl van olyan hogy egy ismert fejlòdési rendellenesség méhen belül kiderül, és tudni hogy vmilyen speciális ellátást fog igényelni egy intézményben a baba, de ilyenkor nyilván nem kézzel írnak szerelmes levelet a kiskönyvbe, és hozzáteszem, még ezt is felülbíràlhatja a mentő, ha tényleg vmi olyan vészhelyzet van pl leszakadt a lepény v ilyesmi, akkor nem fogja 5 helyett 50km-re vinni.
2020. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
29%
De ha meg nincs vészhelyzet,minek a mentő?
2020. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Derjaderja ***** válasza:
97%

Mert mondjuk 6 perces fájásai vannak és egyedül van otthon Érden és be van állva a Budafoki út.

Sajnos nem olyan könnyű ez, meg ha ott van benne az ember, nehéz megítélni, mennyire ér rá.

A szülő nőnek jár a mentő, és el is fogjàk vinni, ezzel nincs gond, inkább őket mint 501. alkalommal a részeg horzsoltfejűt.

Viszont ez a fogadott orvos rendszer hivatalosan nem létezik, nyilván nincs benne ezért a mentési rendeletben sem.

Ahogy olyan sincs, hogy szeretném, ha az autóbalesetben szenvedett sérúlésemet ne a János Kh hanem mondjuk a Honvéd lássa el, mert ott én ismerem Kovács doktort és akkor majd odavisznek.

Ez egy ilyen szr dolog,.nyilván mindenki tudja, mi van, és valószínűleg ha relatíve nem nagy a távolság különbség és nincs baj, nem a kitolasi szakasz indul stb, akkor a mentő szrni fog bele és el fogja vinni anyukát mondjuk a 2-es helyett az 1-gyes szülészetre ha ott az orvosa, és a kutya nem fogja ezért letolni.

De nem köteles, hiszen ez egy ilyen szabályszegés igazából. És az ha dr X szerelmes levelet ír a kiskönyvbe, az nem változtat ezen semmit. A mentőorvos nem beosztottja x-nek, még az ápoló sem, tehát nem is adhat neki utasítást, pláne a leírt protokollal ellentéteset.

2020. szept. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
59%
37: értsd már, amit mondok. A példád pont a "baj van" esete. Én meg azt írtam, hogy ha nincs baj, nem kell mentő. Akkor kényelmesen beér vele a taxi vagy a szomszéd.
2020. szept. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Derjaderja ***** válasza:
76%

Értem, de mivel 5-10 perces fájásokkal javasolják a kórházba indulást, kb kivitelezhetlen Érdről úgy indulni, hogy haza se küldjenek, mert ráér még, meg a dugóban is beérj stb.

A taxi szerintem nem opció, aki szeretne egy idegen taxis mellett vajúdni fél órán keresztül, annak hajrá.

Ennél azért minden 2. mentőhívás még indokolatlanabb. Meg aztán az 5 perces fájas egy dolog, de onnan lehet fél nap is a gyerek, meg fél óra is, a mentő nem fog méhszájat vizsgálni.

2020. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!