Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülni megyek mentővel...

Ha szülni megyek mentővel melyik kórházba visznek? Bevisznek oda, ahol a fogadott orvosom van?

Figyelt kérdés

2020. szept. 3. 16:42
1 2 3 4
 21/39 Derjaderja ***** válasza:
100%
Ha meg nem fér bele, akkor az se, hogy Érdről a Szent Imre helyett a 8.kerületbe szállítsák...
2020. szept. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
55%

Na csak hogy legyen még kit lepontozni.

Én 2 várossal odébb szültem és bevitt a mentő. Elkezdtem éjszaka vajúdni. Férjem dolgozott és nem volt senki aki be tudott volna vinni. Jobb híján hívtam a mentőt. Az orvosom adott egy papírt, hogy ha úgy alakul, adjam oda a mentősnek. Mivel nem voltam annyira előre h fél órán belül megszüljek, átvittek. Ha annyira előre lettem volna akkor legközelebbi kórház (amit csak azért nem értek mert az is 5 percel van csak kb közelebb)

Szóval ha ad papírt a doki, rendes a mentős és nem utolsó pillanatban kell szaladni akkor bevisz.

2020. szept. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
33%
Én is a Sote II-n fogok szülni a hónap végén. 50 km-re lakunk a kórháztól. Nem oda tartozok. A doki beleírta a könvyembe, hogy ő a felelős személy tehát mindegy milyen baj van ha mentőt kell hívnom megmutatom neki és odavisz. Ezzel nem lesz gond. Lehet csak a szájukat húzzák a mentősök majd.
2020. szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
46%

Uccsó vagyok. A védőnő is mondta, hogy oda kell, hogy vigyenek. Van saját autónk viszont nem szivesen kelteném fel a kislányomat, hogy felvergődjünk Pestre, ha éjjel jön a baba.

Azt hozzátesz, hogy a barátnőm is 50km-re lakik ő is a Sote-n szült és kocsival mentek volna be viszont már a Kökinél jöttek a tolófájások a kocsiban. A mentős annyit mondott neki, hogy mire ők elérnek odáig már rég benn lesz a kórházban ő is. És első baba volt. Inkább mentő. Köteles odavinni.

2020. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
72%
Majd ha a 25kmnél nem találják leáll a gyerek szíve, de 5kmre lett volna egy kórház, akkor mondd, hogy nem lesz gond. Vagy esetleg anyád szívrohamához nem tud kimenni a mentő, mert te fuvarozgattatod a segged. Eszem megáll, milyen ostobák az emberek.
2020. szept. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
44%

Jogosan húzza a száját. Nem azért dolgozik, hogy luxusutakra vigyen kényes nőket, még akkor sem, ha ezért más vállalja a felelősséget. A dokid azt is beleírta, hogy ha a kocsi foglaltsága miatt nem tudnak ellátni valakit, aki életveszélybe került, akkor az ő haláláért is vállalja a felelősséget?


Ez olyan, mint kihívni egy szívsebészt a műtőből, mert magányos vagy és fáj a szíved egy szerelmi bánat miatt. És hát ő ért a szívekhez, nem?


Miért kell úgy viselkedni, mintha a szülés egy vészhelyzet lenne és nem lehetne háromnegyed év alatt felkészülni rá, hogy valaki a kórház közelében legyen, amikor be kell menni? Ráadásul egy átlag szülés 3-12-24 óra is lehet, ennyi idő a világ végéről is elég, hogy beérjen, akármivel is.


Nyíltan megmondanám az irányítás helyében, hogy hacsak nincs kint a gyerek feje, menjen mással!

2020. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
5%
Lehet nem volt orvosotok az a baj?
2020. szept. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
37%
És akkor mért van az pl, hogy helyileg a Ceglédi kórházhoz tartoztam, de a Bajcsyba vitt a mentő? Akkor ez hogy működik? 20 km helyett inkább azt választotta, hogy 50 km-t vezet? És semmi oka nem volt, hogy oda vigyen egyszerűen megindultak a fájások.
2020. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
77%

27: volt orvosom, mégis be tudtam menni kocsival a kórházba. De eszem is van, nem csak pénzem orvost fizetni, ezért tudom, hogy a mentő nem erre való.


25

2020. szept. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 Derjaderja ***** válasza:
37%

Ne haragudjatok, hagyjuk az erkölcsi részét. Mentős család vagyunk, ezért írtam, hogy hivatalosan a mentőnek a területileg illetékes intézménybe kell vinnie a szülő nőt.

Hogy mi történik, melyik esetben, az egy más kérdés. Meg azért a távolság meg a szituáció se mindegy.

2020. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!