Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apuka egyáltalán nem érzi ezt...

Apuka egyáltalán nem érzi ezt az egészet én meg őt nem értem. Hogy lehet, hogy ennyire nem vagyunk összhangban? Ezzel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
VBAC-ra készülök, egy elég traumatikus első szülés után, ami már igen régen volt. Eleve úgy indult, hogy be sem jön velem a férjem (az elsőnél anyukám volt velem a szülőszobán ), aztán úgy döntött mégiscsak bejön velem, hogy ott legyen támaszként. Anyukám nagyon cuki de könyörgöm apuka jelenléte és segítsége annyira más! Találtam egy szuper tanfolyamot, ami segít felkészülni VBAC-ra és a természetes szülés megélésére. Nekem ez iszonyat fontos, az egész lelkem kifacsarodik, ha az első szülésre gondolok. A babának és nekem sem volt jó, utána sem nagyon sokáig kínlódott a gyerek is és ezáltal én is. Szerintem ezt fel kell dolgozni és fel kell készülni a másodikra, hogy jobb legyen a megélés. Ő meg nem érti, nem akar elkísérni, és azt mondja szerinte nem olyan fontos ez, hogy ő tizen órákat töltsön el az életéből emiatt. Hogy lehet ez nem ennyire fontos? Akkora csalódás, érzelmi törés ez nekem. Ő az apa könyörgöm, neki nem fontos, hogyan jön világra a gyermeke és a felesége miként fogja ezt megélni? Valójában be sem akar jönni, nem érdekli ez az egész... Én meg itt állok teljesen egyedül érzem magam ezzel és érzelmileg összetörve. Nem értem, a férfiaknak ez tényleg ennyire nem fontos? Vagy én vagyok túl érzékeny? Én várok el túl sokat?

#apás szülés #apa hozzáállás
2020. szept. 9. 08:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
95%

Túldrámázod. Szültem is, császároztak is. Az elsőnél a sejhajom fájt, a másodiknál a hasam. Semmi különbség nem volt benne, melyiknél volt nehezebb ellátni a babát, és kb ugyanakkorra épültem fel.

Felépülés szempontjából tudod melyik volt a legjobb szülésem? A 2. császárom, ami után elvitték a babámat a PICre, engem meg 3 nap után hazaküldtek. A saját ágyamban kipihentem magam, iszonyat gyorsan regenerálódtam, napközben meg bent voltam a babámnál szoptatni.

A gyerek normálisan fejlődik, jó a kötődésünk, kizárólag anyatejes volt, 1 éven túl szoptattam, szóval semmi trauma nem ért minket a körülmények ellenére. Hozzáállás kérdése is.

2020. szept. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy, mint 16-nak... mekoniumos magzatviz, Pic, inkubator, legzestamogatas. Amúgy 40+3-ra született 4 kilós egészséges magzattal.

Szinten nyaki feszesseg, nem tudott szopni egyáltalán.


Hidd el, nincs az a szules felkészítő ami apát bármire felkészíti. Inkább attól függ apa milyen alaptípus. Az ferjem nem volt felkészítve, mégsem állt mint egy zsák krumpli. Mikor hánynom kellett és nem volt benn a vese tál, felkapott egy femtalat amin eszközök voltak, mikor kitolasnal segíteni kellett, segített. Ertem, hogy természetesen akarsz szülni, de hidd el az se mindig jó. Persze készülj rá, és kívánom, hogy sikerüljön, de fogadd el, hogy ez a te agymenesed és a férjed nem partner benne olyan szinten kint elvárod. És ezen nem fog változtatni, ha elcitalod felkészítőre.

2020. szept. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
És de, ez csak a te traumád, amit kivetitesz a gyerekedre. Nyilván egy baba problémás ha az anyja labilis lelkileg. Ez teljesen független attól, hogy szultel. Ez csak arról szól hogy elted meg. Nem a csaszarrol
2020. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

És azt miből gondolod, hogy negviselte a gyerekedet is a császár?

Az enyémet az aranyora utan elvittek, majd kiderült, hogy adaptacios zavara van, igy ket napig inkubatorban volt, mert oxigent kapott. 3 honapig csak üvöltött, ha nem kezben volt es nem setalgattam vele, és annyira bukos volt, hogy sokszor sugarban hányta ki a tejet, szerencsere boven volt elég, de sokszor 2-3* megette az adagot, mire benne maradt.


Mindezt egy komplikaciomentes huvelyi szules utan.

2020. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem részletezi, valószínűleg csak nem éri fel ésszel, hogy nem tesz jót egy újszülöttnek, ha az anyja forgatja magát minden negatív hülyeségbe, aztán csodálkozik, hogy sír, nyűgös, semmi se jó, sehogy se jó, nem alszik, nincs el jól, meg ilyenek.
2020. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért, szerinted a punci meg a hüvely nem fáj szülés után? A repedés vagy a gatseb? Bár gondolom szerinted a gatmetszes is ördögtől valo.

Ráadásul a szexet sem bírtam élvezni vagy 1,5 évig, mert úgy éreztem minden behatolasnal, mintha most veszitenem el a szuzessegem.

2020. szept. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
78%
Nekem vba2c-m volt a ferjemmel. Az első 2-nél inkább semleges volt a szülés modját illetően, es a 3. gyereknél is, de inkább már nem nagyon hitt benne, hogy valoban meg tudom szulni a gyereket, de ezt nem mondta ki, csak lászott rajta. Emiatt is szerettem volna dúlát, de jött a covid... Aztán végülis a legnagyobb segitség volt a szülés alatt, pedig jó egy napig eltartott a dolog, a végén amikor már csak azt szerettem volna, hogy toljanak a műtőbe, biztatott, hogy csinaljuk vegig, ezt szerettem volna, ezert jöttünk stb., etetett, itatott, nelküle nem sikerült volna. En csak mindig kis informaciokat csepegtettem neki a terhesseg alatt, hogy mit hogy szeretnék, mindig csak egy-ket mondatot, hogy valamennyire legyen képben, de nem rágtam a fülét. Ugy latszik ez bejött.
2020. szept. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!