Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apuka egyáltalán nem érzi ezt...

Apuka egyáltalán nem érzi ezt az egészet én meg őt nem értem. Hogy lehet, hogy ennyire nem vagyunk összhangban? Ezzel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
VBAC-ra készülök, egy elég traumatikus első szülés után, ami már igen régen volt. Eleve úgy indult, hogy be sem jön velem a férjem (az elsőnél anyukám volt velem a szülőszobán ), aztán úgy döntött mégiscsak bejön velem, hogy ott legyen támaszként. Anyukám nagyon cuki de könyörgöm apuka jelenléte és segítsége annyira más! Találtam egy szuper tanfolyamot, ami segít felkészülni VBAC-ra és a természetes szülés megélésére. Nekem ez iszonyat fontos, az egész lelkem kifacsarodik, ha az első szülésre gondolok. A babának és nekem sem volt jó, utána sem nagyon sokáig kínlódott a gyerek is és ezáltal én is. Szerintem ezt fel kell dolgozni és fel kell készülni a másodikra, hogy jobb legyen a megélés. Ő meg nem érti, nem akar elkísérni, és azt mondja szerinte nem olyan fontos ez, hogy ő tizen órákat töltsön el az életéből emiatt. Hogy lehet ez nem ennyire fontos? Akkora csalódás, érzelmi törés ez nekem. Ő az apa könyörgöm, neki nem fontos, hogyan jön világra a gyermeke és a felesége miként fogja ezt megélni? Valójában be sem akar jönni, nem érdekli ez az egész... Én meg itt állok teljesen egyedül érzem magam ezzel és érzelmileg összetörve. Nem értem, a férfiaknak ez tényleg ennyire nem fontos? Vagy én vagyok túl érzékeny? Én várok el túl sokat?

#apás szülés #apa hozzáállás
2020. szept. 9. 08:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%

Biztos lepontoznak, de IGEN! Te vagy ennyire érzékeny. Ertem, hogy természetesen akarsz szülni, de nem ártana feldolgozni az első császárt, mert most is lehet az. És akkor mi lesz? En értelmesebbnek tartanám, ha ezen dolgoznál, mint a minden áron hüvelyi szulesen. Ami amúgy nem olyan fun. Szülni szar. Mindegy hogy szulsz. Lehet most elképzelsz valami rozsaszint de hidd el, arra van a legkisebb esélyed. A természetes szules is fájdalmas véres és kockázatos. Nálad meg még nagyobb is az esély az újabb császárra.


Ha meg a férjed nem akar bent lenni, ne eroltesd. Semmi jóra nem vezet. Inkább csináld újra anyukaddal. Nehogy erre menjen már rá a házasságotok.

2020. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
96%

Nezegesse az arcod és az fog neki örömet okozni, ez komoly?! Az enyém szules közben lőtt egy lesifotót az en arcomrol. Nincs az a férfi, aki örömet leli abban a tömény fajdalomban, ami az arcodob fog tükröződni. Max ha szadista vagy utal téged.

Az en ferjem véleménye az apas szulesrol: hat érdekes volt, kar lett volna kihagyni.

Érted? Érdekes. Nem csodálatos meg ezoterikus meg nyálasan nem tudom milyen amit te elvarsz a ferjedtol. A pasik nem így vannak összerakva és kész.

2020. szept. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%

Túltolod...

Nem minden férfinek okoz eufórikus örömet, hogy bent van a szülőszobán. Soknak kifejezetten traumatikus.

Az sem egészséges, hogy a mostani szülésedre teszel fel mindent. Mi van, ha ez is császár lesz? Belegondoltál ebbe? Még az előzőt sem dolgoztad fel, előbb talán ezzel kellett volna foglalkozni.

A tanfolyamot nem is értem... Azért járjon veled tanfolyamra, hogy megtanulja nézni az arcod szülés közben?

2020. szept. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerinten is tulreagalod, es azzal ertek egyet, hogy inkabb arra keszulj, hogy mi van, ha ez is császár lesz. Igy legalabb csak pozitiv dolog erhet.

Nekem huvelyi volt az elso, de alapbol ugy mentem oda, hogy nekem tok mindegy, mi lesz, csak a baba egeszseges legyen. Persze jobban szerettem volna a huvelyit, de 100%-ig az egeszseg volt a lenyeg. Most megint igy allok hozza, foleg, hogy kb egy perc nyugtom nem volt terhesseg alatt, mindig volt valamin idegeskedni.


Egyébként az első szülés teljesen komplikaciomentes volt, de semmi euforikus hangulatba nem kerultem miatta. Kijott a gyerek, egeszseges, orultem neki, de ennyi. Az egeszbol amugy semmire sem emlekszem, annyira fajt, 10 órát vajudtam, de kb 2 percnek tunik visszagondolva, annyi minden kiesik.

A ferjem bejott, nala ez kerdes sem volt, de megmondta, hogy igazabol tok tehetetlennek erzi ott magat, es nem nyugozi le a szules folyamata, szerinte inkabb undorito, mint szép (amugy orvos). Elvagta a koldokzsinort, de csak mert a nodoki a kezebe nyomta az ollot, ott sem tort ki zokogasba, meg azt mondta, olyan volt, mintha akarmi mast vagna, mindketten ugy voltunk vele, hogy hala az egnek, hogy mindkettonkkel minden ok.


Teljesen mindegy, hogy hogy szulsz, elhiszem, hogy neked fontos a huvelyi szules, mert valamiert vannak ilyen tipusu nok. De teljesen mindegy, hogy hogy jon ki az a gyerek, elcsepelt, de tenyleg az egeszseg a legfontosabb!

Es akiknek szép elmeny a szules, legyen az huvelyi vagy csaszar, tuti szivtak kozben valamit. :D

Mondom, engem semmi negativ elmeny nem elt, megse gondolok vissza ugy ra, hogy eletem legcsodalatosabb dolga volt.


Tamogathatna a ferjed, ha latja, hogy neked ez ennyire fontos, de az, hogy a tanfolyamra is elmenjen, szerintem minden szempontbol irrealis elvaras.

2020. szept. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen akkor én is úgy látom, hogy alapvetően teljesen más fogalmaim vannak arról, hogy milyen élmény egy szülés. Hozzáteszem én is vajúdtam, 12 órán át, pontosan tudom milyen az effajta fájdalom. Nem úgy éltem meg, hogy szar vagy fáj vagy elegem van belőle. Csak nem készültem rá, ezért értek váratlan dolgok és érzések. Ezt megelőzve léteznek a szülésfelkészítő tréningek, ahol általában (nem is értem a felháborodást) el szokta kísérni apuka vagy az aki bent lesz a szülőszobán az anyát, és együtt kerülnek képbe azzal, hogy mi is fog történni. Nem azért jönne el a tréningre, hogy megtanulja "hogyan kell az arcomat nézni"... Hanem, hogy szerezzen egyfajta magabiztosságot a folyamatokkal kapcsolatban, egy alap tudást és biztonság érzetet, hogy tudni fogja éppen mi történik és mit tehet azért, hogy segítsen ne pedig tehetetlenül álljon ott, ahogy többen is említettétek a férjeitek élményét. A tanfolyamon mondták, hogy apa jelenléte igen fontos lenne, pontosan ezek miatt. Ismerőseim között, akik voltak hasonló felkészítésen csak pozitívan beszéltek róla. Hogy az adott hirtelen szitukban nem ijedtek meg, pontosan tudták, hogyan kell reagálni, mert fel voltak készítve. Ez olyan ördögtől való?... Nem tudok egyetérteni, de természetesen köszönöm a véleményeket, hiszen ezért jöttem ide.

A másik, hogy készüljek a császárra. Arra is készülök! DE! Szerintem fontos az, hogy összhangban a babával, természetes úton jöhessen világra, amennyiben lehetséges és természetesen nincs orvosi akadálya. A szülés folyamata alapvetően természetes, a műtét az, ami művi beavatkozás, nem is értem, hogy miért olyan furcsa, hogy én szeretném megszülni. Főleg, hogy akinek volt már császárja, hát... Pontosan tudja milyen érzés mikor frissen összevart hassal kell ellátnod az újszülött babádat. Fáj a szülés? Tudom! És a császár nem? Dehogynem... Mindemellett a baba nem készül a megszületésre, csak úgy világra hozzák... Nincs felkészülési lehetősége, a zárt méhszájat belülről tágítják ki a nyitott hasfalon keresztül, h az anya utána ki tudjon ürülni, ez mennyivel jobb? Nem akarok mélységekig belemenni. A támogatásra igenis szükség van! Ez nem az ÉN traumám, ez a miénk! Mert a babára is óriási hatással volt ez az egész, amit apa is bőven tapasztalt a szülés utáni hónapokban. Szóval... Értem én, hogy sokak szerint a szülés az egy szükséges "rossz" vagy kötelező elem, hogy a babádhoz juss. Az én életemben ez mást jelent. Egy olyan folyamatot, ami aztán az egész életet befolyásolja. Nem véletlen kérdezik meg mai napig a lányom akármilyen vizsgálatán (még logopédia anamnézisén is ott van), hogy hogyan született? .... Ez az én véleményem. De köszönöm a többi véleményt is. Tiszteletben tartom.

2020. szept. 11. 09:48
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Látom a te agyadat is kimosták az alternatív vonalak. Nos, én 13 órás vajúdás után szültem pvn gátvédelemmel. Minden modern szó szíve-vágya. Álomszülésnek indult, de a kitolás elhúzódott. Volt előjel, a magzatvizem enyhén zöldes volt, de annyira dinamikusan ment a dolog az elején, hogy nem látták szükségét a császárnak. Csak a babám nem ment végig gond nélkül a szülőcsatornában (dacára annak, hogy nem volt nagy), elhúzódott az egész. Végül kínlódással, de megszületett a "vágyott úton".


Most múlt négyhetes, feszes az izomzata, kezdhetjük a Dévényt. Szopni nem tud emiatt, félig tápszeres (csak cumisüvegből eszik mennyiségeket). Naponta tízszer jut eszembe, hogy mi lett volna, ha a magzatvizet látva nem bízzák a testemre a dolgot és azonnal műtőbe tolnak (ahogy ismerősömmel megtették, ott nincs gond). Mert gondolkodás nélkül vágatnám fel magamat, ha tudom, hogy azzal ezt lehet megelőzhetjük.


A regenerációról meg annyit, hogy gátvédelem ide vagy oda, így négy héttel később is olyan tónusa van a végbélzáróizmomnak, hogy egy kisebb szülést majdnem minden nap átélek...

2020. szept. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
*szó helyett nő, autokorrekt :(
2020. szept. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
16-os vagyok. Ja, és senki nem avatkozott bele semmibe, nagyon háborítatlanul zajlott minden (sajnos). Csak amikor már nagyon sehová nem haladtunk, akkor kaptam oxitocint, de az már a kármentés része volt a dolognak... És buktuk az aranyóránkat is emiatt.
2020. szept. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
78%
Jaj, volt császárom, engem is megviselt lelkileg a dolog, mondjuk a baba ellátásával nem volt baj, hidd el, hogy tudom milyen. De basszs, engedd már ezt el! Azért volt esetleg problémás a baba, mert ráfeszülsz mindenre és ideggörcs vagy, amit érez a gyerek. Nem hiszem el, hogy komolyan gondolod, hogy ez családi trauma. Úristen. És azt sem tudom, hogy hogy gondolod, hogy tud tenni bármit is azon kívül, hogy ott van és simogat. Mitől ijedne meg? Azért lesz ott, mert te akarod, de igazából a csöpögős agytágítást pont leszarja, ez a hormonhiszti meg baromi gáz. Ezzel a gyerekkel akarod kompenzálni, hogy az elsővel császár lett, meg nem hagytad magadnak megélni normálisan az első időt? Már ilyen nehéz dolgokat pakolsz egy meg nem született gyerekre? Ne erre a hülyeségre menj, basszus, hanem pszichológushoz!
2020. szept. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nagyon tultolod, tulmisztifikalod, valószínűleg ezt így érzi a férjed is, ezért nem partner ebben. Gondolom sok 10ezret "legombolnak" ezeken az ezo szülésfelkeszitokon, amivel nem mindenki ért egyet.


Ennek ellenére kívánom, hogy úgy alakuljon, ahogy szeretnéd, viszont a legfontosabb, hogy azt is tanuld meg elfogadni, ahogy végül ténylegesen alakulnak a dolgok (nem csak a szülés) , és ne kudarcnak éld meg ha nem 100% olyan ahogy elképzeled, mert az mérgezi igazán a lelket ha az ember nem tudja elfogadni amin nem tud változtatni.

2020. szept. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!