Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honvédkórházból friss tapaszta...

Honvédkórházból friss tapasztalatok (márc. közepe óta)? Jelenleg mi a protokoll hüvelyi szülés esetén?

Figyelt kérdés
Egyedül viszed fel a cuccaid fájások közben a szülőszobára? Nem a választott dokid lesz bent, hanem az ügyeletes? Végig maszkban kell lenni szülés alatt? Szívbeteg vagyok enyhe asztmával, előző szüléseimnél is alig kaptam levegőt. ☹️ Rögtön elviszik a babát, nem lehet megszoptatni? A gyermekágyas osztályon, az étkezőben is kell maszk? Rooming-in van vagy 3 órás etetésre hozzák a babákat? Hazamenetelkor egyedül kell lecuccolni babástul-mindenestül?
2020. szept. 15. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Remelem kapsz választ a konkrét kórházból is de nalunk nincsenek ilyen szigorítások most. Csak a látogatási tilalom és nyilván így a cuccok cipelese az anyára hárul.
2020. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok mindenre válaszolni, de én most a napokban fogok szülni itt a Honvédban, ha megtudok valami újat, írok még!


• Ha van veled valaki, természwtesen segíthet felvinni a cuccokat, ha egyedül vagy, a kórház dolgozói segítenek.

• Vajúdás közben nem kell maszkot hordani.

• Egy kísérő (párod, dúlád, barátnőd, akárki) bent lehet veled vajúdás és szülés közben.

• Nem hiszem, hogy ne lehetne veled ugyanúgy a baba (ha minden rendben), de erről még beszámolok.

• Étkezőben nem kell maszk, hiszen oda enni mész.


Ne aggódj, nem olyan rossz a helyzet! :) Mèg írok pár napon belül.

2020. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Könnyű szülést, jó egészséget!
2020. szept. 19. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

• Vajúdás és kitolás közben sem kell a maszk, sőt, amíg áttolnak a gyerekágyas részlegre, addig sem várják el, hogy felvedd.

• Két teljes órát maradhattok kettesben (vagy hármasban), addig nem zargatnak.

• A folyosón kell a maszk, az étkezőben nyugodtan lehetsz nélküle (nem csak akkor, ha eszel, én pl oda jártam ki telefonálni is)

• A babával lehetsz 0-24ben, ha mindketten rendben vagytok.

• Hazamenetel kicsit macerás, főleg autóval, leírom:

-párod (vagy aki segít) leparkol autóval valahol kint, ahol éppen helyet talál

-az összepakolt táskákat kirakod a folyosóra, mert a szobába be nem jöhet

-együtt lementek a portára

-lent a katonáknak leadjátok az autó rendszámát

-párod bejön autóval a parkolóba, a bejárat közelébe

-elköszöntök és nemsokára már otthon lehettek nyugalomban :)


Ahogy nézem, mindenre válaszoltam. Remélem, kicsit megnyugodtál. Én is rosszabbat vártam.


Köszönöm és nektek is minden jót!

2020. szept. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, legyen sok örömötök a babában! ❤️🧡💛💚💙💜
2020. okt. 6. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!