Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy 10 év után a...

Igaz, hogy 10 év után a testünk elfelejti a szülést? Akinél 10 vagy több év telik el a két szülése között, első szülő nőnek számít?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "elfelejti"?
2010. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
igen,így hallottam én is,de 5 évre vonatkozóan.Nekem 11 év van a két gyerkőc között,de császár volt mindkettő,ezért konkrét tapasztalatom nincs természetes szülésre vonatkozóan.
2010. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem napra 16 év van a gyerekek között.Az első gyerkőcöm 4 óra alatt lett meg,kértem EDA-t,pici gátmetszésem volt,nagyon jó emlék a szülésem(19 éves voltam).A 2. gyerkőcöm össz-vissz 3 óra alatt lett meg,akartam EDA-t,de aztán nem kértem, simán kibírható volt.Gátmetszésre nem volt szükség,és nem is repedtem.Ez 2 éve volt,35 éves voltam.Remélem a 3. babánál is minden rendben lesz.
2010. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így hallottam, bár tapasztalatom az nincs, mert 1 lányom van, ő is még kicsi. De azt mondják akinek sok idő telik el a két szülés között ugyan annyi a vajúdási idő mint az elsőnél. Pedig a második már könnyebben vagy hamarabb meg van.
2010. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy elfelejti?
2010. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt mondják ha több év eltelik két szülés között, akkor a második szülés olyan mintha az első lenne. Több vajúdás stb. Első fiammal nagyon sokat szenvedtem, 10 óra alatt született meg, második 9 év után 4 óra alatt. Második szülésem gyorsabb volt, de ugyanolyan fájdalmas, a szülés után viszont sokáig még fájt a hasam, míg az elsővel nem.
2010. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk 9 év van a két gyerek között. Konkrétan mire lennél kíváncsi? Hogy ugyanolyan fájdalmas volt-e a második szülésem is? Válaszom: igen, sőt... Állítom, hogy sokkal rosszabb volt -hiszen öregedtem 9 évet az első szülés óta. Amúgy mindössze 6 órát vajúdtam a másodikkal, az elsővel 11-et. Viszont az is hozzá tartozik az igaszsághoz, hogy a második szülésnél folyamatosan infúzión voltam.


Amúgy akik előbb szülik a másodikat, azoknak nem olyan fájdalmas?

Vagy mire gondoltál?

Szívesen válaszolok, kérdezz csak.

2010. aug. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem 11 év van a két gyermekem között. Az első 24 óra vajúdás után vákummal született, a második 10 óra vajúdás után császárral. Nem éreztem előnyét annak hogy már szültem. De az élmény szép volt.
2010. aug. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat. Aki nem értette a kérdést, sajnálom. Szerintem érthető volt, mert kaptam több olyan választ, ami igazolja, hogy meg lehetett érteni. Én csak arra voltam kíváncsi, hogy más is hallotta- e ezt a teóriát. És igen, hallották. Még mindig nem látom a konkrét összefüggést, de lehet benne valami. Én most várom a második babámat. 13,5 év telt el az első szülésem óta és szeretném tudni, mire számíthatok. Bár szerintem messzemenő következtetéseket nem lehet levonni. Úgy gondolom, minden szülés más. Akinek még van tapasztalata, szívesen meghallgatnám.
2010. aug. 8. 08:22
 10/14 anonim ***** válasza:
2. és 3. szülésem között 15.5 év van.Mikor bekerültem a szülőszobába az orvos nekem is azt mondta,hogy orvosilag első szülésnek számít.Jól meg is ijedtem,mert az első szülésem szörnyű volt!Viszonylag hamar megszületett,kevés fájdalommal,vágás nélkül.Ő lett a legnagyobb babám(4 kiló feletti),vele épültem volna fel a legkönnyebben,jól is voltam 10 napig,sajnos akkor derült ki,hogy elszúrtak valamit.
2010. aug. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!