Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, hogy a nők nem...

Miért van az, hogy a nők nem kérnek érzéstelenítést szülésnél, hanem inkább szenvednek? Ha fáj valamijük, és akkor sem vesznek be fájdalomcsillapítót, ha belepusztulnak. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Nem kötekedni akarok, csak meg szeretném érteni az okát. Sok nő nem kér fájdalomcsillapítót szülésnél, hanem inkább szenved. Ennek mi az oka? Most én értem, hogy kibírható a szülési fájdalom, de nem lenne jobb enyhíteni? Miért szeretnek a nők szenvedni mégjobban, ha van rá lehetőség, hogy a fájdalmat valamilyen szinten tompítsák?

Van, aki akkor se szed be fájdalomcsillapítót, amikor megvan a havija, vagy éppen migrénje van. Miért jó ez? Nincs jogom ítélkezni, nem is teszem, és nincs jogom megmondani, hogy ki mit csinál, csupán érdekel, hogy ez miért van.



2020. okt. 13. 09:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
72%

Azert mondom h nem vagyunk egyformak es nekem 4oras szuleseim voltak,tehat nem tudom osszehasonlitani egy 35orassal. Nem a not talalom hanyas kozben szepnek:))), hanem az erejet/lelki erejet.


Egyebkent en most eleg sokat olvastam arrol hogy EDA utan a gerinc nem gyogyult fel es kiropraktőroket ajanlgatnak a csoportban a nok egymasnak h hatha segit.

2020. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%

Szulesre nem tudok mit mondani, csaszarom volt, nem volt kerdes az erzestelenites.


Fejfájásban viszont nagyon otthon vagyok. Gyógyszert három okból nem szoktam beszedni; 10 esetből kilencszer nem csökkenti a fájdalmat-egyik sem, kb mindent kipróbáltam mar-, úgy hát, mintha nyugtatót szednek be, tehát kába leszek és lelassult, illetve félek nagyon, hogy rászokom.

2020. okt. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor kértem akkor már késő volt és az orvosom elmagyarázta, hogy ha most kapok akkor még 3 óra lesz a szülés, ha nem kapok akkor egy óra múlva már a kezemben lesz a babám, ezután én döntöttem úgy, hogy akkor nem élek a lehetőséggel.
2020. okt. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%
Én azért nem kértem, mert sokkal gyakoribb a műszeres befejezés és a császár. Azt meg ha lehet, én elkerülném.
2020. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
92%
Nekem olyan gyorsan történt minden, hogy nem volt időm kérni. Pedig ha rajtam múlik, a lónyugtatótól kezdve bármit bevettem volna, ha az csökkenti a fájdalmat. Egyáltalán semmi dicsőséget nem érzek a mai napig abban, hogy szenvedve tudtam szülni, annak örülök egyedül, hogy olyan gyorsan történt, hogy összvissz 2 órát kellett kibírnom. Fogalmam sincs más hogy bírja ezt akár 30 órán át.
2020. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagyunk egyformák. Nekem életemben talán 2x volt fájdalmas menstruációm, még PMS tüneteim sincsenek sose. Mire vegyek be bármit? Én nagyon szeretném természetes úton, érzéstelenítés nélkül megszülni a gyerekem, mert ez az élet rendje, a legtermészetesebb dolog a világon. Nem voltam még ilyen helyzetben, nem tudom ott milyen érzés lesz.


Ugyanakkor nem értek egyet a meglátásoddal, nekem kifejezetten az a tapasztalatom, hogy az emberek a legkisebb kellemetlenséget nem képesek már elviselni, felnőtt emberek csapnak cirkuszt egy oltás, vagy fogászati érzéstelenítő miatt; orvostól orvosig járnak, mert van 2 pattanás a hátukon és hát az biztos hormonprobléma; kapkodják a gyógyszereket befelé, egy kutya közönséges megfázástól is hetekig otthon tudnak haldokolni és tömni magukba az aktuálisan reklámozott sz*rokat, meg sem nézik, hogy a 3 különböző nevű valójában ugyanazt a hatóanyagot takarja. Az átlagos házipatikában 4-5 féle fájdalomcsillapító található, holott kezelésre nem szoruló problémákra 1 is elegendő. Mindneféle antibiotikumokat őrizgetnek otthon, ha kicsit fáj a foguk, azonnal kapkodnak be 1-2 szemet, mindegy, hogy arra a gyulladásra (ha gyulladás egyáltalán) kell-e vagy sem, és jó-e az az antibiotikum egyáltalán. Kifejezetten kényesek lettek az emberek, egyesek mintha direkt betegek akarnának lenni; ha egy edzés után fáj egy ízület, az tuti porcleválás; ha karácsonykor felszednek pár kilót, az biztos pajzsmirigy probléma és mindehhez itt is adják egymás alá a lovat egyesek, ha elhangzik az, hogy valaki elhízott, biztosan lesz egy olyan komment, hogy milyenek a hormonjai, az nem fordulhat elő, hogy az illető simán csak szeret enni.

2020. okt. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
66%
A szülés részéhez nem tudok hozzászólni, mert császárom volt, így adott volt az érzéstelenítés. A másik része a kérdésnek rám egyáltalán nem igaz. A szememben tényleg igaz a mottó: nincs idő a fájdalomra. Ha érzem, hogy kezd fájni a fejem vagy bármim én azonnal beszedek valamit. Nem szeretek szenvedni.
2020. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
28%

Terhesseg alatt pl 3x volt olyan migrenem h hanytam es a falat kapartam orakig, de azt olvastam h belathatatlan kovetkezmenyei vannak h adott gyogyszerbol eppen mi epul be a magzatba es nem attol lesz-e adhd-s, sot valakinek nyitott szivvel szuletett a gyereke 1heti nonstop fogfajasra kapkodott fajdalomcsillapitotol.

Menstruacional 12bol 11x kibirom pedig veszettul faj de nekem a fajdalomcsillapito es minden mas gyogyszer is termeszetellenes, csak akkor veszem be ha mar nagyon muszaj.

Sokszor van termeszetesebb megoldas ra, gyogytea, relax zene, hideg-meleg vizes borogatas es tarsai. Ahogy termeszetes fajdalomcsillapitok is leteznek amik nyilvan nem olyan hatekonyak szulesnel mint egy epidural de vmennyit segit.


Szoval en ezert nem preferalom. Mindenben.

2020. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
70%

Kértem, kaptam is Edát.

Eredetileg úgy gondoltam, nem fog kelleni. Elég jó a fájdalomküszöböm, nem is szoktam minden vacak rá gyógyszert szedni. De a vajúdás borzalmas volt. Ezért kértem.

Természetesen ettől nem múlt el teljesen. De elviselhető lett.

2020. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
79%
18 az azért megvan ugye, hogy vetelest is okozhat a gyulladás? Ez kb ilyen oltasellenes konteo szint amit eloadtal. Algopyrin pl szedheto terhesen és elég régi gyógyszer ahhoz, hogy tudjak, nem lesz baja a gyereknek mert egy hetig szeded vagy egy hónapban 3x.
2020. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!