Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a fekve szülés olyan rossz...

Ha a fekve szülés olyan rossz és lelassítja a szülést, akkor mégis miért kell a nőknek még mindig úgy szülni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 29. 17:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó tegyük fel, hogy a kórházi protokol az hogy négykézláb kell szülni, de neked csak fekve lenne kényelmes, mert gombócba görnyedsz, de nem engedik h9gy a hátadon legyél, mert kutyában a protokol. Akkor is ennyire érzéketlen lennél? Nem az a lényeg hogy neked hogy jó meg hogy sikerült, hanem hogy van akinek sz@r fekve ( pl én) és MUSZÁJ.
2020. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosnak és a szülésznőnek így kényelmes
2020. okt. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
3%
11: akkor úgy szülnék! Elég sokat profitáltam már abból az életem során, hogy nem hisztizek ha szabályokat kell követnem bizonyos szituációkban. Lehet, hogy nekem is lett volna kényelmesebb póz de teljesen oké voltam (fejben is) azzal amit javasoltak. Nem érzéketlen vagyok hanem célorientált és nem szeretem a hisztit de főleg olyan kérdésekben nem amikor az egy ártatlan életre is hatással lehet. Számomra a szülés az alázatról szól a babám iránt és nem rólam laikusról, ki vagyok én, hogy szakembereket bírálgassak felül.
2020. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%
Te egy buta birka vagy, aki bárkinek elhisz bármit, csak mert fehér köpeny van rajta. Gyakorlatilag ezt írtad le szebben megfogalmazva :D
2020. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
5%
Legalább én nem személyeskedek unintelligens módon. Valamiért pedig még ilyen “buta birkaként” is sikerült egyetlen karc nélkül megszülnöm a gyerekemet azon a módon ahogy azt a fehér köpenyeseknek elhittem, hogy jó lesz.
2020. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Normàlis helyen nem kell. Négykèzlàb szültem. Van olyan kòrhàz, ahol sok mindent tesznek, ami nem normàlis.
2020. okt. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
80%

Leírták már előttem, hogy miért van így.

Viszont! Szánalmas és ritka érzéketlen hozzáállás az, hogy akinek másképp kényelmes, nem fekve, az csupán "hisztizik". Érdekes Mo-n kívül kb sehol nincs olyan, hogy csak fekve lehet szülni és kész, mert a dokinak így jobb. Elvégre én hordtam ki azt a gyereket es NEKEM kell embertelen fájdalom között megszülnöm, ráadásul én fizetek nem kevés pénzt a terhesgondozásért és a szülésért, a minimum hogy hadd szülhessem már meg abban a pozícióban, ami a számomra legjobb! Az ÉN szülésem ne a kics*eszett orvos igényeiről és kényelméről szóljon, hanem az enyémről és a leendő gyerekemről, ennyi! Semmivel nem veszélyesebb állva, négykézláb vagy más szimpatikus pozícióban szülni se a nőre, se a gyerekre nézve, úgyhogy hagyjuk, hogy az orvos azt mondta az a szabály, akkor az úgy jó. Francokat! Csak azért, mert valakin fehér köpeny van még nem jelenti automatikusan, hogy ő a mindentudó mindenható, aki pl kérés nélkül végrehajthat egy totálisan indokolatlan gátmetszést, mer' neki úgy könnyebb. Egyszerűen felháborító, hogy 2020-ban Magyarországon még mindig az orvos és a szülésznő kényelméről és munkájának egyszerűsítéséről szó egy nő szülése. Épp csak ő szakad szét a fájdalomtól és pont az ő igényei vannak jó magasról letojva. De persze, ez csak "hiszti". 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️👏

2020. okt. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
13%
Ja, és aki állva szül vagy a fején pörögve azt próbálja meg az orvos bűvésztrükökkel védeni attól, hogy tokáig szakadjon, repedjen nehogy beperelje a kórházat miután még szülés után fél évvel is beszarik. Nem kell sok ész felfogni, hogy nyilván fekvő pozícióban kényelmesebb az orvosnak és minél kényelmesebben hozzáfér a dolgokhoz annál ügyesebben tud hibaelhárítani ugyanis mint tudjuk, az embert úgy találták ki, hogy csak nagyon ritka esetekben szül meg olyan komplikációmentesen mint az állatok... Mellesleg csak nem lehet véletlen, hogy a szüléstörténetek Youtubeon, a jelenetek filmekben stb 99%-ban hátán fekvő pozícióban szülő nőket ábrázolnak. Segítek miért, mert nem csak Magyarországon hanem a világ minden táján lévő kórházban ezt preferálják. Ha pedig ilyen-olyan vágya van valakinek akkor ehhez keresse meg a megfelelő környezetet (mert van!), ma már az a ritkább szerintem ahol még mindig az anyáink korabeli protokollokat követik. És igen, nem az orvos szakad szét a fájdalomtól de egy esetleges pernél az ő karrierje törhet ketté, ameddig a nő a szülést letudja majd boldog a babájával és mehet Isten hírével. Ritka az amikor valakinek maradandó problémái lesznek, még ritkább az amikor ez a hátonfekvéstől lesz és még ennél is kisebb az esélye annak, hogy ilyen esetben orvosi beavatkozás meg minden nélkül nem történt volna baj.
2020. okt. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, olvass már egy kicsit a témában és tágítsd már a látótered, mert láthatóan nagyon beszűkült, de várj, segítek:


[link]


Szóval ne beszélj már hülyeségeket, főleg ne tokáig szakadásról meg perről meg szegény orvosról. Atya ég. 🤦🏻‍♀️

Semmi más oka nincs annak, hogy mai napig ragaszkodnak itthon ehhez a berögzült hanyattfekvéshez, mint hogy így fér könnyebben hozzá a drága doki. De nyugodtan meg lehet nézni, hogy a SZÜLŐ NŐ szempontjából éppenséggel nem ez a legfájdalommemtesebb és legkíméletesebb póz. Márpedig egy szülés esetén igen is a szenvedő NŐ és az ő fájdalmának minimalizálása legyen már az első, ennyi. Jóval nagyobb eséllyel kerülhető el a gátmetszés az állva szülésnél, mint a fekve szülésnél, arról ne is beszéljünk, hogy állva a gravitáció is segít, amíg ez a hanyatt fekvésnél egyáltalán nem mondható el, sőt....

Úgyhogy lehetőleg a baromságokat mellőzzük már, köszi. :)

2020. okt. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
81%
18, okosabb lettél volna, ha csendben maradsz. :D Minden szavadról ordít a tájékozatlanság. Minden mondatod hatalmas butaság. Ha picit is utánajártál volna a dolgoknak, tudnád, hogy minden állításodnak épp az ellenkezője igaz.
2020. okt. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!