Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a fekve szülés olyan rossz...

Ha a fekve szülés olyan rossz és lelassítja a szülést, akkor mégis miért kell a nőknek még mindig úgy szülni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 29. 17:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Én most elszakadva a vitától azt szeretném megkérdezni, hogy aki állva, négykézláb szül, az hogy bírja? Tényleg érdekel. Nekem olyan egybefüggő, kegyetlen fájdalmaim voltak, hogy megváltás volt feküdni, nem tudtam állva sem maradni, a férjem tartott fájás közben amíg visszaküzdöttem magam az ágyra. Kitolásnál sem tudtam volna állni az biztos. Egyik előző vagyok, mâr nem tudom hányas.
2020. okt. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
12%
Jólvan, akkor lehetek tájékoztlan is, nekem mindegy miknek tituláltok. Lehet otthonszülni vagy magánkórházban és akkor majd úgy szülsz ahogy akarsz de ameddig az állami ellátásban vagytok addig azt kell elfogadni ami ott van, ha tetszik ha nem. Örüljetek inkább hogy “ilyen olcsón ellátnak”, az USA-ban pl a havi többszázezres biztosítás mellett is több ezer $ megszülni egy gyereket és még az aranyórát is külön kiszámlázzák. Háborgás helyett körül kéne nézni, ugyanis rengeteg helyen engedik már a szabad mozgást, aki hiszti helyett keres az talál. Mellesleg ha ti olyan tájékozottak lennétek akkor látnátok azt is, hogy hány otthon szabadon választott pózban szült nő szorul gátstoppolásra, elég sok igen mert szakadnak kutyában is. Itt csak a szája nagy sokaknak ezzel a nekem csak kutyában kényelmes szöveggel (miközben nem úgy szült, honnan tudja), ha mindent lehetne csak hátonfekve szülni nem akkor az lenne a legkényelmesebb és legbiztonságosabb lefogadom csak legyen min lázadozni mint a kamaszok. Azért azt megnézném hogy szarod arcon a gyereked kutyában egy tolófájásnál majd puszilgatod körbe miután kibújt. 😂
2020. okt. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó te ismét bebizonyítottad, hogy beléd kár a szó, még csak meg sem akarod érteni, amit itt többen is leírtunk, a tényekkel és észérvekkel nemes egyszerűséggel nem tudsz mit kezdeni, ezért terelsz és hárítasz. Elég nehéz fegyvertelen emberrel "vitázni". :)


Nem is értem, hogy jön ide, hogy mennyibe kerül a szülés.... Attól mert máshol drágább, nekem jobban kéne érezzem magam? Semmi összefüggés, semmi logika, csak kapálózol össze-vissza.


És itt az alapvető és elsődleges gond a hozzáállásoddal és sok más emberével is:


"de ameddig az állami ellátásban vagytok addig azt kell elfogadni ami ott van, ha tetszik ha nem"


Hogy azt hiszitek az orvosok bármit megtehetnek. Attól még mert állami kórház, nem tehetnek meg akármit, amit nekünk kussban és szó nélkül be kell nyelnünk. Ez messze nem így működik. És most nem feltétlen a fekve szülés vs állva szülésre gondolok. De ez a begyepesedett, birka hozzáállás miatt tartunk ott, ahol tartunk, mert sok ember úgy gondolja, akin fehér köpeny van, az az Isten, minden úgy jó, ahogy ő mondja és nekünk mindenhez bőszen bólogatni kell.

Nevetséges, hogy még a szülő nőket fikázod és titulálod hisztisnek, amiért számukra más pozícióban lenne kényelmes szülni. Mintha a nő csak egy érzéketlen eszköz lenne az orvos számára és mintha az lenne a kutya kötelessége, hogy ahol csak tudja, könnyítse szegény orvos munkáját. Pedig ez pont fordítva kéne legyen!! A szülés a nőről és az ő szenvedésének minél elviselhetőbbé tétéléről kéne normál esetben szóljon, aki még ennyit sem képes belátni, az tényleg menthetetlen.


Szerintem elég viccesen hangzik a te szádból, hogy még pont te dobálózol a "ha ti olyan tájékozottak lennétek, akkor...." Hát nálad milliószor tájékozottabb itt némely kommentelő, az hót ziher. Ha menne a szövegértés, látnád, hogy SENKI nem mondta, hogy más poziban nem indokolt egy esetleges gátmetszés, szimplán azt mondtuk, hogy álló pózban lényegesen kevesebb az esély, hogy szükség lesz rá. De ezt sem akartad valamiért felfogni.


Az a durva, hogy sok hozzád hasonló szemellenzős ember van, aki egyből hisztisnek titulálja azt, aki másként gondolkodik, mint ő. Tudod hány és hány totálisan értelmetlen és indokolatlan gátmetszést hajtanak végre az orvosok?! Rengeteget. És miért? Mert NEKIK könnyebb. Undorító, hogy a nőt még csak meg sem kérdezik, hogy egyébként beleegyezik-e egy tulképpen indokolatlan gátmetszésbe, csak hogy az orvosnak könnyebb legyen?

Nem véletlen van Mo tizen/huszonévekkel lemaradva minden téren más országoktól. Amíg ilyen birka embereke élnek benne, nem is lesz változás....

2020. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
17%
Végig sem olvasom amit írsz túl hosszú és az első mondat alapján ugyanaz mint az előző 3 kommented, de maradhatunk annyiban, hogy van lehetőség orvost választani és igen annak az orvosnak akit én választottam és akiben maximálisan megbíztam, aki mindenben támogatott és akivel egyezett az elképzelés bármit hagytam volna igen, mivel tudtam, hogy én is azt választanám de mégis ő a szakember. Aki nem akar / tud orvost fogadni az meg ne várja el idegen emberektől, hogy kitalálják a gondolatait, tűzbe menjenek egy idegenért, ők végzik a munkájukat és hiába a szülő nőnek élete napja ha az orvosnak csak a következő a futószalagon akit munkaköri kötelezettségei szerint ellát, bunkók pedig mindenhol vannak, szerintem így is kevesebb az a nő aki a szülést rosszul éli meg ilyenek miatt. Ezzel vitatkozhatsz de nem tudom itt egyesek mire várnak el kinyalt feneket és valóra vált álmokat, ez nem egy Disney mese, persze lehet az de akkor azt meg kell szervezni, aki erre sem képes az mérgelje csak magát, hogy háton kell feküdnie. Nekem pedig nem kell változás köszi, én azt megszervezem magamnak. Segíts magadon, Isten is megsegít de ti csak nyígjatok nyugodtan.
2020. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
79%

Ne aggódj én sem olvasom végig az érveket mellőző, mindig csak hárító és a szülő nőket lenéző, az orvosokat pedig istenítő, "minden úgy jó, ahogy azt az orvos mondja" újabb rizsázó hsz-edet. Egyetlen egy darab épkézláb és érthető okot nem tudtál még felsorolni, nagy mellénnyel nekiálltál tokáig szakadásról meg perről beszélni egy olyan póz kapcsán, ami minden szempontból jobb a szülő nőnek (ha számára is kényelmes), majd mikor alaposan rád lett cáfolva, makogtál-mekegtél és fújtad tovább a semmit.

Ennyit ér a kommented, lerí az összesből, hogy semmit nem tudsz felmutatni az által tökéletesnek vélt igazad alátámasztására, de azért muszáj még valami sületlenséget idehánynod.

Kedves egészségedre.. :)

2020. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
56%
Anyukam,te olyan tudatlan idiota,sotet vagy,hogy a pitpull melled harapna. 🤣🤣Attol,mert neked fekve volt lenyelmes,meg mas szulo noknek nem feltetlen. Te hogy elted volna meg a szulesed,ha vegig szenvesztenek,es nem hagynak kicsit sem a szamodra kenyelmesebb pozban vajudni? Hm? Lehet neked nem,de masoknak igenis fontos elmeny a szules,es nyilvan azzal mindenki tisztaba van,hogy nem egy kellemes erzes, de ha van modja,hogy akar egy icipicivel is elviselhetobb legyen,teged hidegen hagyna?
2020. okt. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
79%

"Végig sem olvasom amit írsz túl hosszú"


Ilyen a jó vitapartner! :D

2020. okt. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!