Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok ennek a nőgyógyá...

Mit gondoltok ennek a nőgyógyásznak a véleményéről?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, később szeretnék gyereket, de amit ír orvos létére bicska nyitogató.

[link]

[link]

Szörnyű hogyan vélekedik a nőkről, nekem kB az jön le, minden nő dolga az hogy minél előbb szüljön,gyereket neveljen, ez a "női lét csúcsa",gyermektelen nő olyan mint egy "kiszáradt gyümölcsfa", meg nem érti miért félnek a nők a szüléstől ellenzi a fájdalomcsillapítást...Én még előtte vagyok a gyerekvállalásnak, de isten ments hogy ilyen orvoshoz járjak... Ismerek olyan embereket akinek egyáltalán nem lehet gyereke, még is örökbe fogadtak, boldog szülők és becsületesen nevelik a gyereket, szerintem ez sértő azoknak a nőknek akik nem lehet gyereke, vagy elvesztették sajnos a gyereküket. Szomorú hogy ilyen tanult ember így vélekedik a nőkről... Egyébként van ismerősöm aki szült már, de mondta ritka nagy tahó szülészorvosok és nővérek vannak...



2020. nov. 9. 09:05
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Írta nagyon régóta praktizál. Tény és való, hogy megváltozott a világ, lehet ő kicsit régimódi gondolkodású, én szeretnék majd gyereket de később, tényleg 5 évet kell várják vele, éretlen vagyok rá,szeretem a piciket is. Az a baj egyik véglet sem jó, igazából az "aranyközéputat" kellene megtalálni. Ez nyilván nem egyszerű. Nekem inkább az fáj, hogy nekem lehet gyerekem, de tényleg van olyan ismerősöm akinek sehogy nem lehet, csak ha örökbe fogad, és ez sértő annak. Mindegy ha egyszer akarok gyereket, biztos van olyan orvos aki máshogy fogja fel, nem kötelező ilyen orvoshoz járni.
2020. nov. 9. 09:40
 12/30 anonim ***** válasza:
89%

Sokféle szakember van, érdemes olyat keresni, aki személyiségében közel áll ahhoz, ami számodra szimpatikus.

Nekem a harmadik orvosom lett az "igazi", nem kell félni keresni. Sokan videós anyagokat is tesznek ki, a hangsúly sem mindegy azért, írott szöveget könnyedén félre lehet érteni. Tájékozódj, ismerkedj a szakemberekkel, sok időd van még rá.

2020. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
51%

Hát nem tudom. Egyet is értek vele meg nem is....

Az elsőt 20 évesen szültem a másodikat 29 évesen. A másodiik babánál már saját házunk és kocsink volt megvan mindenünk. Sőt máe gyakorlott vagyok. De 20 évesen is szerintem érett voltam a gyerekneveléshez. Na mindegy ez én vagyok.

Ismerek sajnos több olyan házaspárt akik jóval 30 felett vannak sőt az egyik hölgy 40 felett és 5 éve próbálkoznak a lombikkal is de elmegy a baba. Elvileg már nem termelődik annyi petesejt, mint 30 alatt és maximum 2-t tudnak leszívni.

Nekik a karrier fonotosabb volt. Mostmár bánják.

De sajnos biztos anyagi háttér nélkül meg nem olyan egyszerű a gyerekvállalás. Szóval igaza is van meg nem is.

2020. nov. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
13-as, igen ez a baj. Megváltozott a világ,feje tetejére állt minden, régen jobban megtudták alapozni a jövőt, volt munkahely stb. Persze vannak olyan emberek akik írtóznak még a gyerek gondolatától is, (én sem értem őket, mert azért egyet legalább szeretnék) de sajnos sokan azért nem vállalnak 25 éves korukban gyereket, mert nincs meg a megfelelő párkapcsolat, anyagi helyzet, mentális érettség(nálam igaz). Császármetszés aránya is részben azért nő szerintem, mert tényleg egyre nagyobb babák születnek, meg csomó minden okot adhat rá, magas vérnyomás, farfekvés, olvastam még ha valami van a szemeddel és nem nyomhatsz, az is okot ad rá,ikerterhesség..stb Unokaöcsém majdnem 5 kg-al született... Nálam egyszer ekkora gyerek lenne, ottmaradnék ha természetesen kellene megszülnöm...
2020. nov. 9. 10:09
 15/30 anonim ***** válasza:
74%

Azért lebecsülni a vér szerinti gyerekek létének és kihordásának örömét, mert sokan nem tudnak vele élni, szerintem marhaság. Nekik is lehet szuper, van aki nem is éli meg máshogy a kettőt.. Szerintem ez olyan, mint mondjuk a tejszínhab. A valódi. Én imádom, szerintem sokkal másabb az íze, mint a cukrászhabnak. Van, aki laktózérzékeny, nem ehet, nem ismeri, ettől még nem kellene, hogy sértse, hogy én szeretem és szerintem finom. Akkor se, ha a cukrászhab nem ízlik. Van olyan rokon, aki pl cukrászhab párti, szerinte jobb az íze, megtehetné, hogy a tejszínhabot eszi, de nem akarja. Őt se sérti, és engem sem sért, hogy mást tart finomnak. Érteni nem értem, de elfogadom, hogy ő más, én más vagyok.


Nyugodtan mindenki cikkezzen és szeresse azt akit, amit szeret. Akinek rosszul esik, hogy valaki valaminek örül(törvényes keretek közt), az saját magában próbálja feldolgozni a dolgokat, ne nyomja el a másik örömét.

2020. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem rendben vannak a valaszai, de en amugy sem vágyok patyolgatasra egy nogyogyasztol. Megertem viszont ha masnak tobb kedvessegre es empatiara van szuksege.
2020. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ez egy tuskó... Az biztos hogy nagyon de nagyon nem "áll" közel hozzám a felfogása
2020. nov. 9. 10:48
 18/30 anonim ***** válasza:
90%

Vigyázz a szavaidra. Azért tuskónak nevezni egy szakembert, mert a stílusa nem áll közel hozzád, nem őt minősíti, hanem téged!


A szülés fáj és bőven ideje lenne 30 alatt.

Az, hogy te későn érő típus vagy és anyádék sztorijai miatt beszari, az nem egy számodra idegen orvos hibája.

2020. nov. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

[link]

Mindenki véleménye más. Hát azért mikor azt mondja hogy egy "gyermektelen nő olyan mint egy kiszáradt gyümölcsfa" hidd el sokmindenkit kiakasztana.

2020. nov. 9. 10:59
 20/30 anonim ***** válasza:
57%
Főleg, ha otthonról nyomják, hogy kéne már és beszari vállalni, mint te.
2020. nov. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!