Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok ennek a nőgyógyá...

Mit gondoltok ennek a nőgyógyásznak a véleményéről?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, később szeretnék gyereket, de amit ír orvos létére bicska nyitogató.

[link]

[link]

Szörnyű hogyan vélekedik a nőkről, nekem kB az jön le, minden nő dolga az hogy minél előbb szüljön,gyereket neveljen, ez a "női lét csúcsa",gyermektelen nő olyan mint egy "kiszáradt gyümölcsfa", meg nem érti miért félnek a nők a szüléstől ellenzi a fájdalomcsillapítást...Én még előtte vagyok a gyerekvállalásnak, de isten ments hogy ilyen orvoshoz járjak... Ismerek olyan embereket akinek egyáltalán nem lehet gyereke, még is örökbe fogadtak, boldog szülők és becsületesen nevelik a gyereket, szerintem ez sértő azoknak a nőknek akik nem lehet gyereke, vagy elvesztették sajnos a gyereküket. Szomorú hogy ilyen tanult ember így vélekedik a nőkről... Egyébként van ismerősöm aki szült már, de mondta ritka nagy tahó szülészorvosok és nővérek vannak...



2020. nov. 9. 09:05
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Az én családom is úgy van vele hogy 30 körül ráérek bőven... Pont az ellenkezőjét mondják, hogy várjak vele még... És igen van olyan nő aki fél a szüléstől, meg fizeti akár a programozott császárt is. És? Ugyanolyan ember mint a többi, ettől lehet jó szülő..
2020. nov. 9. 11:09
 22/30 anonim ***** válasza:
50%

A szövődményes mondatodra reagálnék, kérdező!


4.5 éves a lányom. Sajnos sürgősségi császárom volt, mert leesett a szívhangja.

A mai napig nem tudok ovuláció környékén normálisan pisilni!!

Pedig császár volt. Iszonyat fáj. Voltam dokinál is, semmit sem látnak.

A hasam érzéketlen maradt, és tartós hüvelyi fájdalmam van a bemenetnél, érintésre.


Pedig "csak" császár volt....

2020. nov. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
44%

Utolsónak, ezt annak az anyukának kell panaszolni, akinek a gyermeke nehezen született és oxigénhiányos állapotba került, ami miatt fejlődésbeli elmaradásai vannak, amiket nem is biztos, hogy teljesen ki fog tudni "nőni".


Inkább akarna érzéketlen hasat és vizelési gondot, mint lássa sírni a gyerekét éveken át, amiért kiközösítik és/vagy mert nem képes xy dolgot megcsinálni, ami normális lenne.


A császárnak anyukára nézve van nagyobb kockázata, a szülésnek a babára nézve.


Akivel valami rossz történt, az vissza akarná forgatni az időt, hogy a másik mellett dönthessen, bármelyiket is élje át.

2020. nov. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
79%
Adott helyzetben az orvos dont, utolso elotti leirta h surgossegi csaszar volt, nem o valasztotta. Nem hiszem h vigasztalja h masnak mashogy szr.
2020. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Hát igen...sokan nem tudnak szöveget értelmezni.
2020. nov. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Pedig de, vigasztaló a tudat, hogyha a másik utat választod/másik lehetőség történik vele, akkor is szívhatsz, talán nagyobbat is, mint így. Sőt, az emberek általában elégedettebbek magukkal, ha azt hiszik másoknak rosszabb, mint nekik. Ha a szomszéd füve kirohad, attól a tiéd nem lesz zöldebb, de neked legalább lesz.
2020. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Sok igazság van abban, amit ír, de nekem sem szimpatikus ez a "csak aki szült az igazi nő" felfogás.


De az életkor tényleg nem mindegy, és ez olyan tény mint hogy a fű zöld, függetlenül attól hogy kimondja e valaki, vagy sért e valakit.

2020. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
27-es,utolsó, igen nekem kezdettől fogva ez volt a problémám, hogy olyan a felfogása hogy az az "igazi nő" aki szült... A kérdésem is az, hogy orvos létére ilyen maradi, hímsoviniszta felfogása van.
2020. nov. 9. 13:04
 29/30 anonim ***** válasza:
50%
Én egyetértek a kérdezővel, azzal együtt is, hogy évek óta várunk babára. A gyereken kívül is van/lesz életem, célom, még akkor is, ha per pillanat ez a legnagyobb vágyam. Azzal sem értek egyet, hogy a gyerekvállalásra az ideális idő a 20-26 éves kor. Max. biológiailag, ezt hozzá kellett volna fűznie, ha már korábban ő is megemlítette, hogy egyébként számít az érettség is. Én úgy 30 éves korom körül kezdtem úgy érezni, hogy elég érett vagyok, hogy felelősséget vállaljak egy gyerekért. A női princípium jellegű részét nem is minősítem, jóindulatból úgy veszem, hogy a doki egyszerűen elfogult a szakmája iránt :)
2020. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Leirta vilagosan a doktor ur, hogy nem azokrol a nokrol beszel, akiknek nincs meg parja, vagy sajnos nehezen tudnak teherbe esni.

Hanem akiknek van parja es adottak a korulmenyek, es megis varnak, mert felnott no letukre nem erzik magukat felnottnek🤨(gyakori manapsag), vagy a karriert fontosabbnak tartjak mint a gyereket. (Szinten gyakori).

Szerintem nagyon is jo meglatasai vannak, az hogy valaki erzekeny, es szivere vesz egy teljesen normalis stilusban megfogalmazott orvosi velemenyt az egyeni szoc.problema. de a mai generacio valoban nagyon elvan kenyeztetve, orokke gyerek akar maradni, es azt hiszik ket szintes haz meg kocsi kell ahhoz hogy egy gyermek boldogan nevelkedjen. Hat nem! Szereto szulok, testver, etel, meleg szoba. Ennyi. 🙂

2021. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!