Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokan miért mondják azt...

Sokan miért mondják azt gúnyosan hogy a császármetszés nem "szülés" ?

Figyelt kérdés
Szerintem az a legfontossabn egészséges legyen egy gyerek, szerető családba kerüljön, viszont sokszor hallom, hogy gúnyosan mondják, nem szülés csak kiveszik a gyereket,biztos az anya féltette a hülyevét, nem szenvedett, nő a császármetszés aránya nagyon... Stb ha így is van szerintem senkinek semmi köze hozzá.

2020. nov. 20. 09:49
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
46%
A csaszarmetszes az csaszarmetszes, a szules meg szules. Mindketto eredmenye a gyerek. A csaszarmetszes egy hasi mutet, a szules pedig huvelyi uton tortenik. A szules nem csaszarmetszes, a csaszarmetszes pedig nem szules. De ettol semmivel sem kevesebbek azok, akiknek csaszarmetszessel jott vilagra a gyerekuk, de az igaz, h ok nem szultek. Mivel egy orvos mutotte ki a hasukbol a gyereket.
2020. nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
78%

Bár nekem még nincs gyerekem így 'kívülállóként' írom, de szerintem:

kisbaba világra hozása = szülés. Az már mindegy hogy hogyan.

2020. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
81%
Itt van egy buta pitsa gyakorin, ha nem több, akit már többször láttam beszólni. Moderátornak jeleztem mindig, szedték is le a válaszait.
2020. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
66%

Soha nem hallottam olyat, hogy a császáros anyukákat lenézte volna valaki vagy gúnyolódott volna velük valaki emiatt.


"Én is interneten látom hogy nagyon leszólják azokat a nőket akik így szülnek."

Nem kéne az internet minden szemetét komolyan venned. Vannak laposföld-hívők is az interneten. Na és? Mit foglalkozol velük?


"Nekem még nincs gyermekem, de esélyes ha egyszer szeretnék így kell szüljek mert...."

Tehát a kérdés még nem is aktuális, lehet, hogy nem is lesz az, de előre felhúzod magad ezen. Minek?

MAJD HA terhes leszel, az orvos elmondja, mi a helyzet, és AKKOR együtt eldöntitek, mi volna a jobb. Nálunk pl. farfekvéses volt az első baba. Az orvos elmondta, hogy a szakmai irányelv ilyenkor a császármetszés, de ha akarja a feleségem, ő levezeti a hüvelyi szülést is. Ilyen korrekt orvost keress te is, ne buta internetezőkön húzd magad.

2020. nov. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
52%

Hál Istennek csak itt neten találkoztam ezzel a véleménnyel, élőben még sosem, pedig több császáros anyukát ismerek.

"biztos az anya féltette a hülyevét, nem szenvedett"

Még ha így is lenne, hogy a császár nem szenvedés (ami nem igaz), akkor is nem mindegy? Annyiszor lehet hallani ma az "én testem, én döntésem" elvet. Akkor legyen már tényleg az.

Még nem szültem, de én is inkább a császárt választanám (már ha lehet választani). Nekem kevésbé horrorisztikus egy ilyen műtét, mint órákon át szenvedni úgy, hogy nem tudom, meddig tart és mi lesz a végeredmény.

2020. nov. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
80%
Én a másodiknál megkaptam a kórházban egy primitív nőtől ez. Elküldtem a fenébe. Nem mosolygott a szája mikor neki is császárja lett a 2.🤭
2020. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
43%
Eletem legjobb dontese volt a csaszar, probald megkerni ra a dokid.
2020. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
78%

Sose hallottam ezt, pedig ki sem szoktam emelni, hogy császár volt, hanem annyir mondok, hogy “szültem”. Az ismerősök pedig tudják, hogy császár volt, az ismeretlenek meg gondolják, mert ikreim vannak.

(Igen tudom, természetesen is lehet ikreket szülni, de a császáros szülés még mindig gyakoribb ikreknél.)

2020. nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
71%

Nekem a császár sokkal nehezebbnek tűnik így kívülről, mint hüvelyi úton szülni. Három gyerekem van, mindhárom természetes úton született, szerintem nem volt vészes egyik szülésem sem.

De császár után a lábadozás, meg az, hogy az egy műtét, ami után heg marad... Nekem ez az ijesztő. Nem kisebb dolog, mint szülni, szerintem, pláne, hogy sokan előtte ugyanúgy vajúdnak.

Amúgy sem választás kérdése a legtöbb esetben, és ha ezen múlik az anya vagy a baba egészsége, akkor nem is kérdés, szükséges-e.

2020. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
86%

"én a mai napig le vagyok döbbenve hogy ilyen módszereket még a mai napig alkalmaznak hogy vákummal meg fogóval szedik ki a gyereket... Omg..."


Ha a baba már a szülőcsatornában akad el, csak a fogó vagy a vákuum marad. Vagy meghal. Omg.

2020. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!