Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokan miért mondják azt...

Sokan miért mondják azt gúnyosan hogy a császármetszés nem "szülés" ?

Figyelt kérdés
Szerintem az a legfontossabn egészséges legyen egy gyerek, szerető családba kerüljön, viszont sokszor hallom, hogy gúnyosan mondják, nem szülés csak kiveszik a gyereket,biztos az anya féltette a hülyevét, nem szenvedett, nő a császármetszés aránya nagyon... Stb ha így is van szerintem senkinek semmi köze hozzá.

2020. nov. 20. 09:49
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
17%

Azért mert a szülés azt jelenti, hogy vilagra hozod a gyereket. Megszülöd.

A császárral nem erzel semmit es kiveszik beloled.

2020. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
73%
Na látjátok, hogy van néhány ilyen selejt aki így gondolja?
2020. nov. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam... Különben sokan mondják igen hogy szülés befejező műtét.. Egyébként olvastam azt is a császármetszés aránya is azért nő mert a nők csípője nem szélesedik, a babák meg egyre nagyobbak(4kg vagy afelett) , később vállalnak gyereket, nyilván a semmire én se vállalnék gyereket, 30 körül szeretnék majd, meg szerintem korszerűbb szerintem mint kockáztatni, hogy beszorul oda, tényleg fogóval meg vákummal kelljen kiszedni, hallottam olyat is, nem egy nő őszintén vallott arról, szörnyen tönkrement alul, és a nemi élete de a régi már, vizelettartási gondjai vannak...stb. Ez is más téma, de ha lesz gyerekem, biztos nem nyilvánosan fogom szoptatni, nekem elég kellemetlen volt mikor láttam egy nőt szó szerint egy bevásárló központ közepén szoptatta a gyerekét...
2020. nov. 20. 16:50
 34/45 anonim ***** válasza:
57%

"Azokat abszolut nem ertem meg,akik csupan fajdalom elkerulese vegett kernek programcsaszart."


És miert? Mindenkinek olyannak kell lenni, mint te? Én pl. rettegek a szulestol. Nem akarom átélni. Ha lesz egyáltalán gyerekem, császárral akarom megszulni.

2020. nov. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként én is császárt terveztem, mert el voltam borzadva magától a hüvelyi szüléstől, meg a komplikációk is aggasztottak.


Végül természetes szülés lett nekem, az orvos nem ajánlotta a császárt, meg hát, átélni rossz volt persze, nagyon fájdalmas maga a vajúdás része, a kitolás nekem nem volt vészes, nem is éreztem úgymond, és kicsit irigykedtem is, hogy másnak milyen "egyszerű", csak felvágják oszt csokolom


Viszont, amikor felkerultem az újszülött osztályra, a szobatársaim mind császáros anyukák voltak. 6 napot voltunk bent (sárgaság miatt), még az 3. napon is én segítettem nekik bugyit felhúzni, én keltem a gyerekükhöz odavinni az ágyhoz szoptatni mert alig bírtak mozogni, nagyon sajnáltam őket, persze jobb lett nekik napról napra, de tartottuk a kapcsolatot, azt mondták még 3 hét után is borzasztóan fáj a heg, nehéz úgy a babát ellatni.


Szóval összegezve, kicsit sem könnyebb a császár megfigyelésem szerint, nekem már másnap ment az ülés, semmim nem fájt pedig elég nagy gátmetszésem volt.


A hüvelyi szülés közben fáj pár órát, a császár meg utána hetekig. Ennyi a különbség. Mindkettő szülés, mindkettő fáj csak másképp

2020. nov. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
34. En csak azt irtam,hogy nem ertem meg. Egyaltalan nem kell olyannak lenni,mint en. Csupan a velemenyem irtam le. Bocsika.
2020. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, én császárosként járkáltam már másnap, volt aki meg a szülés közben annyi vért vesztett, hogy nem tudott kikelni az ágyból úgy szédült. Nem feltétlen az van ami a szobatársaiddal. Nekem nem fájt semmi. Nem hiszem hogy egyedül vagsok ezzel.


A vajúdás viszont pokol volt.

2020. nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
22%
Ertelmezes nagyon nehez itt egyeseknek.
2020. nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Nekem se volt vészes a császár, a második felkelésnél már semmit nem segítettek és mindent egyedül csináltam másnaptól. Nyilván rohadtul fájt, de összeszorítottam a fogaimat.

Az sem jobb ha valaki reped vagy vágják és ülni nem tud. Méhsüllyedés, inkontinencia, stb.

2020. nov. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nyilván mindegyik féle szülésnek meg van az előnye hátránya, akkor is életet ad egy nő egy picinek, én tiszteletben tartom a természetes szülés meg a császármetszést is, az hogy én inkább a császármetszést korszerűbbnek én tartom, ez az én véleményem. A legfontossabb az egészség, meg hogy szerető családba kerüljön egy gyermek.
2020. nov. 20. 20:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!