Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokan miért mondják azt...

Sokan miért mondják azt gúnyosan hogy a császármetszés nem "szülés" ?

Figyelt kérdés
Szerintem az a legfontossabn egészséges legyen egy gyerek, szerető családba kerüljön, viszont sokszor hallom, hogy gúnyosan mondják, nem szülés csak kiveszik a gyereket,biztos az anya féltette a hülyevét, nem szenvedett, nő a császármetszés aránya nagyon... Stb ha így is van szerintem senkinek semmi köze hozzá.

2020. nov. 20. 09:49
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:
U.i.: Elnézést a helyesírási hibákért a telefonom folyamatosan belejavít... :D
2020. nov. 20. 20:38
 42/45 anonim ***** válasza:
75%

Így van, mind a kettőnek megvan a maga előnye és hátránya.


Viszont úgy vettem észre, hogy azok degradálják le a császárt akik a hüvelyi szülésükön kívül mást nem tudnak felmutatni az életben.

2020. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért mondhatja valaki, mert azt gondolja, hogy nem szenvedett meg érte, elérzéstelenítették és fájdalommentesen kivették a babát, tehát nem élte meg a szülés fájdalmát, azt a hatalmas erőfeszítést, hogy kibújjon. Ezt inkább arra az anyára mondják, aki direkt a császárt választja és nem akar szülni, tehát akinek nem indokolt a császár, csak nem akar kínlódni. Viszont sokan vannak, akik nem ezt választják, hanem orvosilag indokolt és szerintem fantasztikus dolog, hogy meg lehet menteni császárral egy baba és/vagy egy anya életét. Egyébként meg a császár után napokig pokoli fájdalom a hasi seb, aki meg szült, az meg egy óra múlva feláll és megy mintha mi sem történt volna, úgyhogy mindkettőnek megvan a maga fájdalma.
2020. nov. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki azt mondja, hogy a császáros nem szenvedi meg a szülést, az nincs tisztában a császármetszéssel. Én is féltem a szüléstől, de még jobban rettegtem a császártól. Azért ott csak szétvágják az ember testét, ráadásul azért, mert vagy az anyának, vagy a babának ez egy életmentő beavatkozás. Aki szerint ezt nem szenvedi meg az anya...hát nem is tudom mi járhat a fejében.

Megszültem mindkét gyerekem hüvelyi úton (pedig az egyik 4 kg felett volt) és voltak pillanatok, amikor azt hittem beledöglök, de utána pár órával felálltam és a varrat is csak pár napig volt kellemetlen. Nem egy "tátongó" hasi seb, ami kitudja mikorra gyógyul be, és még a babáért lehajolni is egy kínlódás.

A női test ki van találva a szülésre is, ez a természetes, nem egy hősies cselekedet. Az viszont, hogy jó eséllyel nem hal bele senki egy óriási dolog.

Szívesen meghallgatnám egy habzó szájú ősanya véleményét, akinek császár lett a vége, ezzel megmentve az ő vagy a babája életét.

2020. nov. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
74%

Nekem előtte is fájt, ugyanis vajúdtam órákig. Ennyi erővel aki epidurált kér, az se szül, annak se fáj. Szerintem nem kellene lovagolni ezen. A császármetszéses anya is szült. Az alap szó a szül. SZÜLetésnapja van a gyereknek, SZÜLő lesz az emberből, SZÜLetési éve van.

MegSZÜLetett a gyerek.


Ne legyen már büszke annyira valaki arra hogy kitolta egy lyukon a babát, hogy mások lelkivilágába tipor. Nekem pl okozott némi depressziót, hogy nem sikerült hüvelyi úton szüljek, és le kellett rendezzem magamban a dolgot, és abszolút nem hiányzott az a pár beszólás néhány arrogáns piçsától a neten amikor azután kutattam, hogy miért érzem magam rosszul emiatt.

Igenis szültem, a gyerek megszületett, a szülője vagyok, és pont.


És aki választja a császárt se rossz ember.

2020. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!