Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokan miért mondják azt...

Sokan miért mondják azt gúnyosan hogy a császármetszés nem "szülés" ?

Figyelt kérdés
Szerintem az a legfontossabn egészséges legyen egy gyerek, szerető családba kerüljön, viszont sokszor hallom, hogy gúnyosan mondják, nem szülés csak kiveszik a gyereket,biztos az anya féltette a hülyevét, nem szenvedett, nő a császármetszés aránya nagyon... Stb ha így is van szerintem senkinek semmi köze hozzá.

2020. nov. 20. 09:49
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
51%
Hu de le lettem pontozva. Pedig egyaltan nem nezem le a csaszaros anyukakat, sot. De akkor se szules, akarki akarmit mond. Az egy mutet. Szuleskor meg kitolod magadbol a gyereket.
2020. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
61%
Nem, kedves utolsó. Szüléskor világrajön a gyermek.
2020. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Igen, "császármetszés nem szülés", akkor akik így "születtek" nem születésnapjuk lesz hanem műtétnap? :D ne...
2020. nov. 20. 13:23
 24/45 anonim ***** válasza:
62%

"A csaszarmetszes az csaszarmetszes, a szules meg szules"


A császármetszés is szülés. Amit te szülésnek mondasz, az a természetes, hüvelyi szülés, de a másik is az. Pontosabban a császármetszés a szülésbefejező műtétek közé tartozó orvosi beavatkozás

2020. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
#23: És még szülők sem lesztek :)
2020. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
84%

21 akkor amikor megkérdezik a gyerekem mikor született, akkor gyors ki kell javítania mindenkit, hogy "nem nem nem, nem születtem meg mert nem szültek meg. Csak kivettek." Szóval a kivevés napját ünnepli.


Szülője se vagyok a gyereknek, a szülőanyja se?


Mikortól számít megszültbek egy gyerek? Én órákat vajúdtam, akkor most a hozzád hasonlóak szemében lehet fél anya?


Ásd el magad, de hívd meg a gödrödbe a társaid.

2020. nov. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
68%

#21


A császármetszést újabban hasi szülésnek mondják, hivatalosan is. Na hoppá!


Én megértelek kérdező, hogy a császárt választanád. Nekem az volt és semmi rossz érzetem, élményem nincs ezzel kapcsolatban. Szerencsére nem sürgősségi volt és nem is azért lett, mert én kértem.

Anyámnak hiába volt 3 hüvelyi szülése is, a mai napig nagy trauma neki ha visszagondol rá, pedig a legutolsó is 27 éve volt már.

2020. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
23%

Jaj,nekem.anyukam es keresztanyam (testverek) szivtak neha ezzel egymas veret. Anyam engem es hugom is epidurallal szult, szinte egybol kerte,nem szenvedett sokat. Keresztanyam szekalta,hogy nem is szult igazan.

Aztan mikor o volt a soros,mindket gyereket csaszarmetszessel segitettek ki, az elsovel nem tagult,a masodikkal meg igazabol fogalmam sincs,de azt tudom,egy percig nem volt fajasa magzatvizelfolyas utan 5-6 oraval sem,igy aztan ot is csaszaroztak. Masodik utan raadasul nagyon konnyen,fajdalommentesen regeneralodott is. Bizonyara en is regimodi vagyok,de en azert szeretnem megelni a fajdalmat is,de nyilvan nem fogok akadekoskodni,ha ilyen-olyan okbol megis csaszar lenne. Csak szeretnem megelni azt,ahogy megszuletik,egybol a hasamra teszik, aztan aranyora stb. Azokat abszolut nem ertem meg,akik csupan fajdalom elkerulese vegett kernek programcsaszart. Igen,ilyen is van! En is felek a fajdalomtol,szerintem nem is vagyok kulonosebben eros, nehanyszor ajultam el mar fajdalomtol is,de ilyet sosem kernek.

2020. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Ettol fuggetlenul soha senkinek nem jutna eszembe azt mondani,higy nem szult. Mindketto szules. Viszont szerintem az egyik szebb,bensosegesebb,mint a masik. Ez az en velemenyem.
2020. nov. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
22%
Mondtam en olyat h nem lesz szulo vagy jo anya akinek csaszarja volt? De ha tetszik nektek, ha nem, az nem szules. Probaljatok megemeszteni.
2020. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!